wmaraci reklam

Sunucu Satın Alıp Hosting İşine Başlamak Mantıklı Mı?

46 Mesajlar 10.717 Okunma
smmexpress

SonicMaster SonicMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Anlıyorum yani bunu bana neden söylüyorsunuz anlayamadığım nokta o. Bu bir öneri değil, bu işe gir mi demeye çalışıyorsunuz?

tabikide girin demeye calısıyorum böyle böyle belki kendiniz veri merkezi olacaksınız ? Sadece bi kaç saniyalik hayaller ötesinde

wmaraci
reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

SonicMaster adlı üyeden alıntı

tabikide girin demeye calısıyorum böyle böyle belki kendiniz veri merkezi olacaksınız ? Sadece bi kaç saniyalik hayaller ötesinde

Anlıyorum teşekkürler, o halde sormam gereken kritik bir soru doğuyor siz bu işle uğraşıyor musunuz ve eğer hayaller birkaç saniye ötede ise neden başlamıyorsunuz?

Ek Olarak:

ErçinÇağlar adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Kısa bir süre önce işinde başarılı bir ekip ile çalışmaya başladım. Fakat yaklaşık 1 ay 10 gün falan devam ettirebildik. Nedeni; amaçsız çoluk-çocuk kendini hacker zanneden lamerlar. Bu işe başlayacaksanız güvenlik seviyeniz iyi sayılabilecek derecede olmalıdır.

Ek olarak yalnızca hosting ile yeteri kadar maddi durum sağlayamazsınız. Oyun sunucusu, bayi hosting, kiralık sunucu satışı da yapmanız gerekecektir. Bunun için de güçlü ve deneyimli bir teknik desteğe ihtiyacınız olacaktır.

Söyleceklerim bu kadar yine de yapacam diyorsanız ve oyun sunucusu satışı yapmayı düşünürseniz; size 1 oyun hakkında yardım sağlayabilirim.

Yorumunuz için teşekkürler, şuanda araştırma aşamasındayız ancak oyun için birşey yapmayı düşünmüyoruz.

SonicMaster SonicMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)
3000 tl ve sunucularla hakkında bilgim olsaydı bi saniye bile beklemezdim

fearles61 fearles61 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 3, (%67)
Ben olsam girmem ne okadar parayı kendi sunucun alıp barındırıcaksın 4 bin sunucu 1 milyar barındırma 5 bin tanınmış bir firma değilsin host satamıcaksın zarar ediceksin 2 ay sonra kapatıcaksın.Kaç bin tane firma oldu saymakta güçlük çekiyoruz.
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Turkiye lokasyon takintisina bence hic gerek yok OVH gayet iyi, cogu bolgeye ping 30ms, google.com'a ping atin en az 35ms yani google'nin baglantisindan bile daha iyi OVH fransanin turkiyeye baglantisi.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

salichomg adlı üyeden alıntı

Turkiye lokasyon takintisina bence hic gerek yok OVH gayet iyi, cogu bolgeye ping 30ms, google.com'a ping atin en az 35ms yani google'nin baglantisindan bile daha iyi OVH fransanin turkiyeye baglantisi.

Geçen günlerde OVH'den sunucu kiralayıp Türkiye'deki müşterilere hosting satan şirket olmayan fakat kendilerini tüzel kişi olarak gösteren sahtekarların bütün sunucularının OVH tarafından haber verilmeksizin kapatıldığı ve ortada büyük bir mağduriyetin oluştuğundan bilginiz var mı acaba?

Ek Olarak:

fearles61 adlı üyeden alıntı

Ben olsam girmem ne okadar parayı kendi sunucun alıp barındırıcaksın 4 bin sunucu 1 milyar barındırma 5 bin tanınmış bir firma değilsin host satamıcaksın zarar ediceksin 2 ay sonra kapatıcaksın.Kaç bin tane firma oldu saymakta güçlük çekiyoruz.

Teşekkür ederim.

Ek Olarak:

SonicMaster adlı üyeden alıntı

3000 tl ve sunucularla hakkında bilgim olsaydı bi saniye bile beklemezdim

Anlıyorum ancak bu iş 3000 tl ve sunucu bilgisiyle bitmiyor bir şirket kurmalısınız, 7/24 hizmet verecek bir teknik destek biriminiz olmalı.

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
İşten anlayan arkadaşlarınız varsa, bu işi kıvırırız rezil etmeyiz mağdur etmeyiz diyebiliyorsanız, birde ilk sene gelir beklentiniz yoksa müşteri kazanma odaklı çalışırız diyorsanız, Sunucu yönetiminden anlıyoruz problemleri çözebiliriz diyorsanız açın derim. Sistemin başında her dakika birinin durması gerekli, arkadaşlarınız kafa dengi mücadeleci olmalı yılmamalı, 3 ay sonra yattı bu iş diyip bırakmamalı. Bunlara çok çok dikkat etmelisiniz.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
Sizin apple sunucu işine gireceğinizi sanıyordum, vazmıgeçtiniz?

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Sizin apple sunucu işine gireceğinizi sanıyordum, vazmıgeçtiniz?

Bu konuda da araştırma sürdürüyoruz.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Pazar arastirmasi mevzuat sabit giderler iyi yapıldıktan sonra neden olmasın yapilabilir.

Okudugum kadarıyla karar verdiğiniz demirbaş 3000 tl lik makine bu makinenin kapasite ve yıllık getirisi sabit giderlerini karşılayıp üzerine kâr bırakacaksa yapabilirsiniz

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al