freelance iş ilanları

tescilli marka alan adı hakkında

19 Mesajlar 2.605 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba arkadaşlar

peugeotturkey.com adına 11 yıllık bir sitem var peugeot artık ülkemizde domain adında adı geçen siteleri kapattırmaya başladığını öğrendim.

35. sınıfta marka tescilini aldığımı pejo.com.tr adında bir marka ve domainim var. hukuken bunu kullanmam herhangi bir sıkıntı yaratırmır mı? Peugeot' nun okunuşu pöjo'dur ama ülkemizde pejo olarak bilinmektedir. Bu arada pejo.com.tr tescilindede bir problem yaşamadan belgemi aldım.

wmaraci
reklam

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
site içeriğinden dolayı alırlar

wordpress-html-css-web işleri yapılır

viarequal viarequal via RequaL Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sanat Tarihçisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 245 / 118
  • Ticaret 10, (%100)
Merhabalar hocam , hayırlı akşamlar. Peugeot 'un tescil sonucu bu . Sadece '' Peugeot '' olmuş olsa sıkıntı çıkar diyebilirdim fakat bu durumda sorun olacağını sanmıyorum . Siz yine de marka tescil patenti yapılan yetkililer ile bu durumu konuşun derim .

315 - 2011/31999 - PEUGEOT TECHNATURE - AUTOMOBILES PEUGEOT S.A. (65023)

www.sinanusta.com.tr

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

rws adlı üyeden alıntı

site içeriğinden dolayı alırlar

o konuda pek kafama yatmıyor benim sitede ticari bir amaç yok forum sitesinden bilgilendirme yapıyorum yeni yapacağım pejo.com.tr de ücretsiz ilan sitesi olucak

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

viarequal adlı üyeden alıntı

Merhabalar hocam , hayırlı akşamlar. Peugeot 'un tescil sonucu bu . Sadece '' Peugeot '' olmuş olsa sıkıntı çıkar diyebilirdim fakat bu durumda sorun olacağını sanmıyorum . Siz yine de marka tescil patenti yapılan yetkililer ile bu durumu konuşun derim .

315 - 2011/31999 - PEUGEOT TECHNATURE - AUTOMOBILES PEUGEOT S.A. (65023)

senin dediğinide araştırdım "pejo.com.tr" 35. sınıfta tescil ettiğim belgeyi aldığım için itiraz süresi bitti artık işlem yaptıramazlar diyenler oldu yinede tam kesin bilgi bulamadım

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
GökhanGORAL
Fanclub sitesini rahatlıkla kullanabilirsin. Ancak içerik sadece konu hakkında diyaloglardan sohbetlerden öteye geçmemeli! (geçebilir de, görsel yayınlar videolar vs ne sıkıntısı olur onuda kestiremiyorum, neticede reklam) Eğer ki, siz sitelerinizde "Peugeot" Markasının "TÜM MEDYA VE İNTERNET" haklarını koruma altına alınmış iken kullanıyorsanız sorun olur. Ancak korunmamış ise kullanımda sorun olmaz. Kaldı ki böyle bir durum oldu, Marka yöneticileri dedi ki "biz bu markayı patentledik, kimse izinsiz medyada webde kullanamaz" sizde buna riayet edecekseniz eğer sanırım ifadeniz doğal tepki ile şöyle olur du "Ahmet.. o marka var ya hani, o markaa..." Bu kadar da olmaz yani dedirtecek bir durum.
Kaldı ki siz fanclub olarak hizmet veriyorsunuz, bu da bir nevi markanın reklamını yapıyorsunuz anlamına gelir. İlgili marka adına yapılmış iyi niyetle bir tanıtım ve bilgilendirme çalışması bu. Bana kalırsa ters bir durum olmaz. Yine de Marka Patent konularında bilgili bir Hukuk Danışmanı ya da Patent Bürosundan bilgi almanız isabetli olur.

olcaytd olcaytd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 74 / 73
  • Ticaret 17, (%94)
uğraşıp dava açarlarsa okunuş ve andırmadan dolayı alabilirler. Pozitif firması benim pozitix markam için dava açtı ama kaybettiler umarım sıkıntı yaşamazsınız

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)

GökhanGORAL adlı üyeden alıntı

senin dediğinide araştırdım "pejo.com.tr" 35. sınıfta tescil ettiğim belgeyi aldığım için itiraz süresi bitti artık işlem yaptıramazlar diyenler oldu yinede tam kesin bilgi bulamadım

markanız 38. sınıfta gözüküyor, ilan sitesi yaparsanız birşey yapamazlar ama şu anki içeriği ileride örnek gösterebilirler

wordpress-html-css-web işleri yapılır

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

rws adlı üyeden alıntı

markanız 38. sınıfta gözüküyor, ilan sitesi yaparsanız birşey yapamazlar ama şu anki içeriği ileride örnek gösterebilirler

evet 38 doğru yazdın ilan sitesi olarak hazırlıyorum çok bir beklentim yok ama yinede kapanmasını istemem şahsen

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

GökhanGORAL
Fanclub sitesini rahatlıkla kullanabilirsin. Ancak içerik sadece konu hakkında diyaloglardan sohbetlerden öteye geçmemeli! (geçebilir de, görsel yayınlar videolar vs ne sıkıntısı olur onuda kestiremiyorum, neticede reklam) Eğer ki, siz sitelerinizde "Peugeot" Markasının "TÜM MEDYA VE İNTERNET" haklarını koruma altına alınmış iken kullanıyorsanız sorun olur. Ancak korunmamış ise kullanımda sorun olmaz. Kaldı ki böyle bir durum oldu, Marka yöneticileri dedi ki "biz bu markayı patentledik, kimse izinsiz medyada webde kullanamaz" sizde buna riayet edecekseniz eğer sanırım ifadeniz doğal tepki ile şöyle olur du "Ahmet.. o marka var ya hani, o markaa..." Bu kadar da olmaz yani dedirtecek bir durum.
Kaldı ki siz fanclub olarak hizmet veriyorsunuz, bu da bir nevi markanın reklamını yapıyorsunuz anlamına gelir. İlgili marka adına yapılmış iyi niyetle bir tanıtım ve bilgilendirme çalışması bu. Bana kalırsa ters bir durum olmaz. Yine de Marka Patent konularında bilgili bir Hukuk Danışmanı ya da Patent Bürosundan bilgi almanız isabetli olur.

bilgilendirmen için teşekkürler bana gelmiş bir tebliğ yok şuan ama internetten yedek parça satışı yapanlara uyarılar gitmeye başlamış ben en kötü pejo.com.tr altına bir subdomainle taşırım diye düşünüyordum markada tescillendi ama yinede tereddütlerim devam ediyor 11 yıllık bir site ve azda olsa sürekli bir reklam getirisi var kaybetmek istemem şahsen
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al