freelance iş ilanları

Trivago Gibi Siteler Değişen Fiyatları Nasıl Günceller?

5 Mesajlar 814 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

uzmanmedya uzmanmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 115 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar bu Trivago gibi otel listeleyen siteler bünyesinde milyonlarca otel barındırıyor. Sürekli değişen otel fiyatlarını, otelin verdiği hizmetlerdeki değişiklikleri falan nasıl haberdar olup güncelleyebiliyor ki bilgisi olan var mı?

wmaraci
reklam

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Trivago, bünyesinde otel barındırmaktan daha çok ünlü rezervasyon siteleri arasındaki fiyatları karşılaştırarak size en uygun olanını sırasıyla listeler. Fiyatlar genellikle saat başı ya da belirli aralıklar ile güncellenir anlık değildir. Zaten konu ile alakalı trivago'nun resmi sitesinde "Yönlendirildiğiniz rezervasyon sitesinde fiyatları inceleyiniz. Güncellemelerden kaynaklı fiyat farkları olabilir" gibi bir ibare bulunmaktadır.

Bunun dışında o rezervasyon sitelerinin nasıl fiyat aldığını söylyorsanız eğer, işte orası biraz daha büyük bir operasyona giriyor. Örnek olarak booking.com, 70 ülkede 198 ofiste 15.000'den fazla kişi ile çalışmaktadır. Aynı zamanda popüler otel yönetim programları ile anlık veri alışverişi yapmaktadır. Yani oteller kendi sistemlerinde fiyat güncellemesine gittiğinde bu anında booking.com'a da yansımaktadır. Bazı sistemlerde bu gibi siteler için ayrı fiyat/kampanya oluşturma modülleri de bulunmaktadır.

Bunların da sağlanamadığı durumlarda bu bahsettiğimiz ofislerde ki çalışanlar günlük olarak oteller ile irtibata geçerek resepsiyon yetkililerinden güncel fiyatları alırlar. Tabi ki net olarak bilmediğimiz farklı teknikler ve sistemler de işlemektedir fakat genel olarak bu şekilde. Umarım yardımcı olur :)
uzmanmedya

kişi bu mesajı beğendi.

uzmanmedya uzmanmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 115 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Anladım bayağı bi sıkıntılı iş yani. Benzer bi düşüncem vardı da o yüzden sormuştum. Neyse artık hayırlısı o zaman :)
mrscode

kişi bu mesajı beğendi.

irfansener irfansener WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci / Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siteden veri çekmek için birkaç farklı method var siteye gidip veriyi çekebiliyorsunuz. Bunu için yardımcı olabilirim. Hatta bu konuda belli bir miktar çalışmıştım. Birkaç farklı projem var. Arıza kayıtlarını anlık gösteren websiteleri, otobüslerin duraklara geliş saatlerini gösteren siteler yaptım referans olarak gösterebilirim.

wmaraci
wmaraci

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Öncelikle çok güçlü bir operasyon ekibiniz olması gerekir. Eğer hazır veri çekmeyecekseniz ve Türkiye'de söz sahibi olma hayaliniz var ise tek tek otellere gidip öncelikle şirketiniz adına anlaşma yapmanız gerekiyor.

Sonrasında TR geneli bölge bölge ofisler kurarak operasyon ekipleri oluşturmanız gerekmekte ve anlaştığınız otellerin satış departmanlarıyla sürekli mailleşecek kişiler olmalı. Satış departmanları zaten herhangi bir ani güncellemede bilgi geçiyorlar onun dışında bir sezonluk plan aylar öncesinden zaten firmalara verilmekte. ani durumdan kastım örneğin:geçtiğimiz yaz bodrumda olan deprem sonrasında bodrum çevresinde bulunan otellere akın edilmesi ve otomatikman fiyatların arttırılması gibi .

Operasyon ekibinizin sağlam olması durumunda vs otel hakkında bilgileri almak için çok düşünmeye gerek yok çünkü oteller sizle çalışmak için ve her bilgiyi vermek için can atıyor adeta.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al