lostyazilim

Ülkemizde ne tarz sitelere ihtiyaç var...

28 Mesajlar 4.244 Okunma
lstbozum

Morfran Morfran Hi again. Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarım, Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Lafımı çarpıtma Sinan :) Forumların devri bitmiş dememdeki kastım şuydu. Zaten bu konuda kendini kanıtlamış forumlar varken yenilerini açmanın gereksiz olduğunu vurgulamaktı amacım.

Farkettiysem cümlem şöyleydi. "Forumların devri bitmiş olmasına rağmen hala inatla forum açsam tutar mı şeklinde düşünenler var." Artık forum açmanın bir manası yok. Çünkü bu konuda boşluk zaten dolduruldu. Belki de akla gelmeyecek veya çok dikkat edilmeyen konulara yönelinse daha iyi olur. Onu da yapacak insan yok.

Yanlış düşünüyorsunuz,
Yandex forumunu açtım iyi bir istatistik çiziyor 10 günden 600k oldu alexa trafik iyi hit iyi... Bence yanlış düşünüyorsunuz. Tek bir konu üstüne yoğunlaşarak ilk olursanız o kadar kendini kanıtlamış forumun arasından sıyrılıp iyi bir yere gelebilirsiniz.

Bence sinan haklı.
Asklepion

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Film & Dizi (Hayran vs.) forumları çok var.Bende bir aralar Genel forum yönetmiştim.Yani her telden içerik vardı.Ancak bu tür forumlarda var tabiki.En önemli olan şey bence, bir konu üzerinde odaklaşmak, örneğin programcıysanız Programla & Kodlama adı altında kaynak ve haber paylaşımları yapan forum kurabilirsiniz, Eğerki aklınızda bir fikir yoksada genel forum açarsanız internetteki genel forumlar arasına karışıp giderseniz sonra tutmaz kapatırsınız. :)

"...bir daha gel, gel samsundan..."

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)

Medyads adlı üyeden alıntı

Yanlış düşünüyorsunuz,
Yandex forumunu açtım iyi bir istatistik çiziyor 10 günden 600k oldu alexa trafik iyi hit iyi... Bence yanlış düşünüyorsunuz. Tek bir konu üstüne yoğunlaşarak ilk olursanız o kadar kendini kanıtlamış forumun arasından sıyrılıp iyi bir yere gelebilirsiniz.

Bence sinan haklı.

Bence diğer arkadaş haklı.Sen yandex forum açtın.Türkiyede başka yandex forumu var mı? Şöyle düşün. Ülkemizde webmaster forumu denilince akla wmaracı,ws,fuub geliyor.Sen webmasteriz.biz şeklinde forum açsan bilen tanıyan gelen olur mu? Olmaz.Arkadaş bunu demeye çalışıyor.

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

Bence diğer arkadaş haklı.Sen yandex forum açtın.Türkiyede başka yandex forumu var mı? Şöyle düşün. Ülkemizde webmaster forumu denilince akla wmaracı,ws,fuub geliyor.Sen webmasteriz.biz şeklinde forum açsan bilen tanıyan gelen olur mu? Olmaz.Arkadaş bunu demeye çalışıyor.

Zaten ben de onu diyorum arkadaş direkt olarak forumlar tutmaz forum devri kapandı, kendini kanıtlamış forumların devri sürüyor demiş. Oysa ben yeni bir forum açarak hit ve çıkış yakaladım sorun forumda değil sorun forumlar için seçilen konunun daha önce defalarca tekrar edilmiş olmasında. İlk olun ekmeğini yersiniz.

wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Zaten ben de onu diyorum arkadaş direkt olarak forumlar tutmaz forum devri kapandı, kendini kanıtlamış forumların devri sürüyor demiş. Oysa ben yeni bir forum açarak hit ve çıkış yakaladım sorun forumda değil sorun forumlar için seçilen konunun daha önce defalarca tekrar edilmiş olmasında. İlk olun ekmeğini yersiniz.

Olmayan bir konuda forum açarsan tabii ki tutar. Geçenlerde bir arkadaş "Kişisel sıçıntı" kelimesinde Google'da ilk sıraya yükseldiğini söylemişti. Böyle bir kelimeyle Google'da arama yapan kişi olmadığı için haliyle ilk sırada oluyor. Seninki de bir nevi o hesap oluyor.

Bizim ülkemizde insanlar keşke senin yaptığın gibi tek konuya yönelik forum açsa. Yine geçenlerde birisi Counter Strike forumunu satmaya çalışıyordu. Sitenin adı yanılmıyorsam csforumu'ydu. Sitede başta CS ile ilgili konular vardı. Aşağıya inildikçe Film, Video, Futbol gibi saçma sapan konular vardı. Maalesef Türkler her şeye para/hit gözüyle bakıyor. O yüzden bir forum açıp içeriğine ne varsa ekliyorlar. Seninki gibi tek bir konuya odaklı kaç tane forum sitesi var?. Ayrıca bunlardan kaçı gerçekten yararlı?.

Ayrıca Yandex forumu açtığını ve hitinin iyi olduğunu söylemişsin. Doğrudur. Ama önemli olan hitinin iyi olması değil. Bunu devam ettirebilmek. Yandex şu sıralar popüler olduğu için sitenin hiti yüksek. Peki bu hep böyle mi olacak?. Yani Yandex her zaman bu kadar popüler mi olacak?. Orası soru işareti. Her popüler şeyin illaki bir sonu olacak.

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Olmayan bir konuda forum açarsan tabii ki tutar. Geçenlerde bir arkadaş "Kişisel sıçıntı" kelimesinde Google'da ilk sıraya yükseldiğini söylemişti. Böyle bir kelimeyle Google'da arama yapan kişi olmadığı için haliyle ilk sırada oluyor. Seninki de bir nevi o hesap oluyor.

Bizim ülkemizde insanlar keşke senin yaptığın gibi tek konuya yönelik forum açsa. Yine geçenlerde birisi Counter Strike forumunu satmaya çalışıyordu. Sitenin adı yanılmıyorsam csforumu'ydu. Sitede başta CS ile ilgili konular vardı. Aşağıya inildikçe Film, Video, Futbol gibi saçma sapan konular vardı. Maalesef Türkler her şeye para/hit gözüyle bakıyor. O yüzden bir forum açıp içeriğine ne varsa ekliyorlar. Seninki gibi tek bir konuya odaklı kaç tane forum sitesi var?. Ayrıca bunlardan kaçı gerçekten yararlı?.

Ayrıca Yandex forumu açtığını ve hitinin iyi olduğunu söylemişsin. Doğrudur. Ama önemli olan hitinin iyi olması değil. Bunu devam ettirebilmek. Yandex şu sıralar popüler olduğu için sitenin hiti yüksek. Peki bu hep böyle mi olacak?. Yani Yandex her zaman bu kadar popüler mi olacak?. Orası soru işareti. Her popüler şeyin illaki bir sonu olacak.

Yandex'e reklam ağının gelmesiyle Türkiye'de ilk defa googleye dişli bir firma rakip olacak... Bu ağ geldikten sonra kapanması gibi bir durum olamıyacağı için bu ağın kullanıcıları da ilgi göstereceklerdir siteye. Zira adsenseden darbeyi her 5 webmasterdan 4ü yiyor, yemeyen 1 kişi ise forumlara "şaka gibi kazanç", "tık başı 0,01$" gibi konular açıyor. İnsanlar yandex'i seveceklerdir. Var sayalım ki tutmadı yandex olmadı, biz yine kaliteli özgün paylaşımlarımıza her daim devam edip en azından kendi adımızı duyururuz ki bunun için de iyi bir başlangıç yaptık.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Yandex'e reklam ağının gelmesiyle Türkiye'de ilk defa googleye dişli bir firma rakip olacak... Bu ağ geldikten sonra kapanması gibi bir durum olamıyacağı için bu ağın kullanıcıları da ilgi göstereceklerdir siteye. Zira adsenseden darbeyi her 5 webmasterdan 4ü yiyor, yemeyen 1 kişi ise forumlara "şaka gibi kazanç", "tık başı 0,01$" gibi konular açıyor. İnsanlar yandex'i seveceklerdir. Var sayalım ki tutmadı yandex olmadı, biz yine kaliteli özgün paylaşımlarımıza her daim devam edip en azından kendi adımızı duyururuz ki bunun için de iyi bir başlangıç yaptık.

Umarım hedefinize ulaşırsınız.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Tartışma böyle seviyeli olduğu sürece çok güzel oluyor. :)

batufan batufan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 20 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Tartışma böyle seviyeli olduğu sürece çok güzel oluyor. :)

Aynen öyle burda iyki böyle bir konu açmışım çok iyi oldu...

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
farklı alanlar olabilir yabancı siteleri incele ve onların aynısını yapma ama işlev olarak benzerini yapabilirsin mesela ülkemizde web master forumu çok var ama hosting ve domain için bir tartışma bilgi alma ve paylaşımı için forum yok ben açacaktım fırsatım olmadı bu tarz farklı sitelerin açılması lazım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al