wmaraci reklam

Web Developer Olmak İçin Nereden Başlamalıyım?

13 Mesajlar 1.650 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Bende HTML var CSS %85 civarında ancak Javascript'e gelince bir duraksama oluyor :laugh:
Asilzade AnilCagatay

kişi bu mesajı beğendi.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma
wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Video izleyerek öğrenmenizi tavsiye etmem. Ne yaparsak yapalım okuyarak öğrenmek kadar akılda kalıcı olmuyor. Kısa vadede evet, video ile görsel olarak öğrenmemiz kolay oluyor ama okuyarak öğrendiğimizde uzun vadede daha akılda kalıcı oluyor. Gerçi Türkçe olarak doğru düzgün kitap bile yok orası ayrı konu. Bütün kitaplar basit şeyleri anlatıyorlar. Sonuç olarak olay yine dil meselesine geliyor.

O yüzden öncelikle okuduğunuzu anlayacak kadar İngilizce ile başlayın. İngilizce olmadan mesafe katetmeniz çok zor. HTML ve CSS neyse de, özellikle Javascript gibi interaktif, PHP, Python gibi back-end dillerde gerek hata çözümü için arama yapma, gerek farklı kütüphaneleri projeye dahil etme vb. durumlarda bol bol İngilizce döküman okumanız gerekecek. Öyleyse yol yakınken hepsinden önce İngilizce ile başlayın. İngilizceyi iyi öğrendiğinizde bütün internet size açılıyor, ne öğrenmek isterseniz kaynağa hemen ulaşabiliyorsunuz.
Asilzade

kişi bu mesajı beğendi.

Asilzade Asilzade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar Güvenlik Sistemleri / Ps3 Cafe
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

ankongeneral adlı üyeden alıntı

Hocam ücretsiz yerlere bakın youtube olabilir w3schools.com sitesinden yararlanabilirsiniz daha bir çok kaynak var udemy de kendinizi kısıtlamayın sonra bir sıkıntı yaşadığınızda ingilizce olarak stackoverflow gibi yerlere sorun ama önce bayağı bir uğraşmanız lazım o soruna kafa yormanız lazım yoksa sadece o kurstaki öğrendiğiniz basit şeylerle kalırsınız bana göre udemy gibi yerlerdeki kurslar genellikle(Hepsi demiyorum) para için yapılıyor sakın pes etmeyin pes ettiğiniz an o dili unutmuşsunuz demektir hiçbir kimse atıyorum udemy kursunuz altında bu kursu bitirdiğinizde yok ileri seviye bunu biliyorum diyeceksiniz diye bir şey yok. İnanmayın! Birde çok fazla hazır şey kullanmayın sitelerinizde örn bootstrap kullanıyorsunuz diyelim bootstrap.css dosyasını açıp mesela classları değiştirin farklı şeyler ekleyin emin olun bu şekilde yaptığınızda o dili tam anlamıyla öğrenmiş olursunuz daima yüksek şeyler yapmayı hedefle örn ben admin panel yazacağım diyin eklentiler yazın wordpress gibi cms lere birde sakın ama sakın ezber yapmayın mantığını anlayın. Umarım faydalı olabilmişimdir. :)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Video izleyerek öğrenmenizi tavsiye etmem. Ne yaparsak yapalım okuyarak öğrenmek kadar akılda kalıcı olmuyor. Kısa vadede evet, video ile görsel olarak öğrenmemiz kolay oluyor ama okuyarak öğrendiğimizde uzun vadede daha akılda kalıcı oluyor. Gerçi Türkçe olarak doğru düzgün kitap bile yok orası ayrı konu. Bütün kitaplar basit şeyleri anlatıyorlar. Sonuç olarak olay yine dil meselesine geliyor.

O yüzden öncelikle okuduğunuzu anlayacak kadar İngilizce ile başlayın. İngilizce olmadan mesafe katetmeniz çok zor. HTML ve CSS neyse de, özellikle Javascript gibi interaktif, PHP, Python gibi back-end dillerde gerek hata çözümü için arama yapma, gerek farklı kütüphaneleri projeye dahil etme vb. durumlarda bol bol İngilizce döküman okumanız gerekecek. Öyleyse yol yakınken hepsinden önce İngilizce ile başlayın. İngilizceyi iyi öğrendiğinizde bütün internet size açılıyor, ne öğrenmek isterseniz kaynağa hemen ulaşabiliyorsunuz.

Dediğinizde çok haklısınız herşeyin başı ingilizceden geçiyor. Zaten kodların çoğuda buntarz kısaltmalar vs şeklinde. Ama bi yerinden başlatıkdan sonra öyle yada böyle öğreniliyor. Burada kursa gitmek istedim de öyle bir kurs yokmuş malesef.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al