Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Webmaster Genel

Web Developer Olmak İçin Nereden Başlamalıyım?

Okunmamış 18 Ağustos 2019, 13:54
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 32 / Erkek
Ad, Soyad: İs... Be...
Ticaret: 0, 0%
Merhaba arkadaşlar. Sıkça bu konu ile karşılaşıyorum. Çoğunun yorumlarını okuyorum ama gerçekten elle tutulur bir öneriye rastlayamadım.
Öncelikle amacımdan kısaca bahsedeyim sonrasında yapmaya çalıştıklarımdan.
Örneğin bir çok smm panel yazarı görüyorum mevcur perfect panel üzerinde düzenlemeler yapıp kendi çalışmasını çıkartıyor.
Yada Kendine özgü küçük kurumsal script yaparak para kazanabiliyorlar.

Kendi kafamdaki web sayfasını sıfırdan kendim yapmak istiyorum. Bu küçük bir proje olabilir 2 - 3 sayfalık kurumsal bir site olabilir ilerleyen zamanlarda admin paneli olan bir sitede olabilir ama bir yerden başlamam gerekiyor.

Wordpress gibi cms leri kullanmayı biliyorum ama amacım kendimi geliştirmek.

Tam olarak sıralamanın ne olduğunu bir türlü çözemedim. Çoğu yorumda yazılımdan önce algoritma mantığını öğren diyorlar ama şöyle öğrenirsin böyle öğrenmen gerek yazanı görmedim araştırdım bulamadım da.

Sanırım sıralama şöyle gidiyor.
Html sayfa oluşturma css kodlanması daha sonra da back-end kısmı.

https://www.udemy.com/course/komple-...-kursu-nodejs/

bu kursu aldım. ama sanki önce öğrenmem gerekenler varken daha sonra öğrenmem gerekenler ile vakit kaybediyorum gibi geliyor. Bazen öyle anlar oluyor ki kursu izlerken uyumuşum. Uyuma sebebimi de sanki bu bilgi gereksiz ama geçmeyim dinleyim dediğim için. Çünkü asıl izlemem gereken yolu çözemedim belkide o bilgi gerçekten gerekli belkide bel kemiği.

Bi yol gösterin artık lütfen.
Okunmamış 29 Ağustos 2019, 09:02
ntd ntd şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 31 / Erkek
Ad, Soyad: Al... Yı...
Merhaba. Web standartlarını öğrenmede sıralama bence şöyle olmalı: HTML5, CSS3, JavaScript.. Sonrasında back-end dilleri
mimarcan ve Asilzade bunu beğendi.
Okunmamış 29 Ağustos 2019, 09:08
Sinan Adlı Üyenin Avatarı
Grana

Ad, Soyad: Si... Yo...
Ticaret: 88, 100%
HTML, CSS ve JavaScript'i (özellikle JavaScript'i önce saf haliyle öğrenip, sonra jQuery gibi kütüphanelere girmenizi öneririm) su gibi içmeniz lazım. Bunlarda olduktan sonra kendinizi vermek istediğiniz alana göre programlama dillerinde tercih yapabilirsiniz.
Asilzade, ulas2016, yusufgulsecen ve 1 kişi daha bunu beğendi.
Okunmamış 30 Ağustos 2019, 17:54
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 40 / Erkek
Ad, Soyad: Mu... Or...
html css js öğren daha sonra iyi bir php ve nosql ve mysql bilen biri bul beraber çalış
Asilzade bunu beğendi.
Okunmamış 01 Eylül 2019, 13:04
WM Aracı

Sadık hocanın css dersini dinlerken sürekli uyuyorum. Daha akıcı ve dikkatekici bi hoca öneriniz var mı css de
Okunmamış 01 Eylül 2019, 13:15
ankongeneral Adlı Üyenin Avatarı
Merhaba, Dünya

Yaş / Cinsiyet: 18 / Erkek
Ad, Soyad: Ta... Du...
Hocam ücretsiz yerlere bakın youtube olabilir w3schools.com sitesinden yararlanabilirsiniz daha bir çok kaynak var udemy de kendinizi kısıtlamayın sonra bir sıkıntı yaşadığınızda ingilizce olarak stackoverflow gibi yerlere sorun ama önce bayağı bir uğraşmanız lazım o soruna kafa yormanız lazım yoksa sadece o kurstaki öğrendiğiniz basit şeylerle kalırsınız bana göre udemy gibi yerlerdeki kurslar genellikle(Hepsi demiyorum) para için yapılıyor sakın pes etmeyin pes ettiğiniz an o dili unutmuşsunuz demektir hiçbir kimse atıyorum udemy kursunuz altında bu kursu bitirdiğinizde yok ileri seviye bunu biliyorum diyeceksiniz diye bir şey yok. İnanmayın! Birde çok fazla hazır şey kullanmayın sitelerinizde örn bootstrap kullanıyorsunuz diyelim bootstrap.css dosyasını açıp mesela classları değiştirin farklı şeyler ekleyin emin olun bu şekilde yaptığınızda o dili tam anlamıyla öğrenmiş olursunuz daima yüksek şeyler yapmayı hedefle örn ben admin panel yazacağım diyin eklentiler yazın wordpress gibi cms lere birde sakın ama sakın ezber yapmayın mantığını anlayın. Umarım faydalı olabilmişimdir.
Asilzade bunu beğendi.
YALNIZ BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VARDIR; ÇALIŞKAN OLMAK.
ATATÜRK
Okunmamış 01 Eylül 2019, 13:19
Merhaba, Dünya

Birde klavyede on parmağınınızı kullanın. Ve hızlı kod yazmak için uygun ide lere bakın pycharm, phpstorm, visual studio code, brackets gibi...
Asilzade bunu beğendi.
ATATÜRK
Okunmamış 01 Eylül 2019, 13:22
WM Aracı

Alıntı:
ankongeneral Adlı Üyeden Alıntı
Hocam ücretsiz yerlere bakın youtube olabilir w3schools.com sitesinden yararlanabilirsiniz daha bir çok kaynak var udemy de kendinizi kısıtlamayın sonra bir sıkıntı yaşadığınızda ingilizce olarak stackoverflow gibi yerlere sorun ama önce bayağı bir uğraşmanız lazım o soruna kafa yormanız lazım yoksa sadece o kurstaki öğrendiğiniz basit şeylerle kalırsınız bana göre udemy gibi yerlerdeki kurslar genellikle(Hepsi demiyorum) para için yapılıyor sakın pes etmeyin pes ettiğiniz an o dili unutmuşsunuz demektir hiçbir kimse atıyorum udemy kursunuz altında bu kursu bitirdiğinizde yok ileri seviye bunu biliyorum diyeceksiniz diye bir şey yok. İnanmayın! Birde çok fazla hazır şey kullanmayın sitelerinizde örn bootstrap kullanıyorsunuz diyelim bootstrap.css dosyasını açıp mesela classları değiştirin farklı şeyler ekleyin emin olun bu şekilde yaptığınızda o dili tam anlamıyla öğrenmiş olursunuz daima yüksek şeyler yapmayı hedefle örn ben admin panel yazacağım diyin eklentiler yazın wordpress gibi cms lere birde sakın ama sakın ezber yapmayın mantığını anlayın. Umarım faydalı olabilmişimdir.
İlginiz için teşekkür ederim hocam. Udmy tercih etmemdeki sebep kaynak sürekliliği aslında. Bazı youtube videoları sonlara doğru ya sallayıp geçiyor yada video eklemiyorlar.
Okunmamış 01 Eylül 2019, 13:26
Merhaba, Dünya

Hocam sadece temelini video izleyerek yapın gerisini yazılı kaynaklara yönelin emin olun bir yada birkaç sene sonra iyi bir web developer olursunuz güvenin bana.
Hocam birde arada dinlenin ben bu hatayı çok yapıyorum 8 saat bilgisayar başından kalmadığım zamanlar oluyor örn bir saat çalışın 15 dk dinlenin çay için fln.
ATATÜRK
Okunmamış 01 Eylül 2019, 13:41
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Gü... Uğ...
Ticaret: 1, 100%
Alıntı:
Çoğu yorumda yazılımdan önce algoritma mantığını öğren diyorlar ama şöyle öğrenirsin böyle öğrenmen gerek yazanı görmedim araştırdım bulamadım da.
Şu cümleyi o kadar çok kuran insan gördüm ki resmen bahanelerin arkasına saklanmaktan başka bir şey değil. Algoritma mantığını nasıl öğreneceğinizi anlatan bir ton kaynak var, yeterince araştırmamışsınız.

Yapmanız gerekenler:
  • Pseudo kod yazmayı öğrenin. Bu ilk aşamada algoritma mantığınız geliştirecektir.
  • Basit problemler bulun kendinize. Bu problemleri pseudo kod yazarak adım adım çözüme kavuşturun.
  • Bol bol pratik yapın.
  • Araştırın. (StackOverflow vs.)

Basit bir problem: Su içmek.
  1. Başla
  2. Odadan çık
  3. Mutfağa gir
  4. Bardak al
  5. Bardağa su doldur
  6. Bardak dolduysa suyu doldurmayı bırak
  7. Suyu iç
  8. Bitir
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Webmaster Genel