freelance iş ilanları

Web Hostingler'de ki CPU Hakkında.. ?

12 Mesajlar 1.448 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Öğlen saatlerinden bu yana hostingler hakkında araştırma yapıyorum. Daha önce 1-2 kere wordpress kullandım kısa süreliğine , onun dışında hep blogger kullandım o yüzden web hosting hakkında bazı şeyleri hala kavramış değilim. Her neyse konuya geçeyim;

Bir çok kaliteli firmanın fiyat listesini inceledim. Son olarak cesur.net gözüme çarptı. ( Sanırım verdikleri aylık trafik limiti yüzünden ) Fiyatları epey pahalı.

500GB aylık trafik veren paketi inceledim.. Eğer benim sitemin sayfa boyutu 1.5 mb bile olursa aylık yaklaşık 330.000 kişi sitemi ziyaret edebilecek (yanlışım varsa düzeltin)

Bir de CPU (İşlemci) denilen şey var. Cesur.net %30 CPU hakkı tanımış..Sanırım siteme giren kişi sayısı CPU'da etkiliyor değil mi? Yoksa kullandığım eklentiler falan tek mi etkiliyor işlemciyi? Demek istediğim bu CPU denilen şeyi ne etkiliyor? siteme giren ziyaretçi sayısı işlemciyi etikliyor mu? İşlemciden harcayan şey nedir? Neler bu %30luk işlemciden harcama yapar?

Üstelik işlemci farklı farklı modellere sahiptir. Her web hosting'i barındıran sunucunun işlemcisi aynı değildir, başka firmada %15 olarak gösterilen işlemci öte ki firmada gösterilen %30luk işlemciden daha iyi de olabilir değil mi? Şu işlemci konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Turhost Portal 50 paketi alırsan aklında ne cpu ne trafik nede alan kalır. Her şey limitsiz.

Cpu %100 hakkın var.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Turhost Portal 50 paketi alırsan aklında ne cpu ne trafik nede alan kalır. Her şey limitsiz.

Cpu %100 hakkın var.

İşlemciyi tam olarak neler harcıyor pekii? ÜStelik az önce godaddy'e baktım. 800.000 aylık ziyaretçi limitini uygun fiyatlara veriyorlar fakat CPU hakkında bilgi vermemişler.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

İşlemciyi tam olarak neler harcıyor pekii? ÜStelik az önce godaddy'e baktım. 800.000 aylık ziyaretçi limitini uygun fiyatlara veriyorlar fakat CPU hakkında bilgi vermemişler.

Senin site biri girdiği zaman veri okuma ve yazma olayı olur buda belli bir miktarda cpu tüketir. Sitenin optimizasyonı iyi yapılmışsa %30 seni götürür hedefin çok büyükse mutlaka kiralık sunucu almak zorundasın yada kendi sunucunu veri merkezinde barındırmalsın. Bu işin büyük kısmı.

Ben yıllık 500 tl civarı birşey arıyorum kafamda ne cpu nede trafil olsun istiyorsan portal 50 işini görür yaklaşık 1 yıldır. oyuneditoru.net adresinde kullanıyorum. saat 18:30 civarı siteme ddos atıldı ve cpu %38 civarında çakılı kaldı bende ipleri banladım düzeldi.

Bunu %25 izilin bir hosta yaşasaydın firmasına göre sub yiyebilirdin. Örnek Natro.
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1349
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Bende alastyr den aldim full limitsiz host tabi yeni basladm cpu felan bilmiyorm 20 gun sonra suspended yedim hostu aktif ettim sonra hostu biraktim yillik almstm daha 1 ay kullanamadim cpu yuzunden tabiki benim sorunum bu olay arastirmam gerekdi herneyse hocam cpu ya dikkat edin.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

uzunlarpc adlı üyeden alıntı

Bende alastyr den aldim full limitsiz host tabi yeni basladm cpu felan bilmiyorm 20 gun sonra suspended yedim hostu aktif ettim sonra hostu biraktim yillik almstm daha 1 ay kullanamadim cpu yuzunden tabiki benim sorunum bu olay arastirmam gerekdi herneyse hocam cpu ya dikkat edin.

Alastry'ın hizmeti iyi kesintisiz fakat işlemci de biraz sıkıntılı bende aynı şekil 1-2 hafta kullanıp bırakmıştım. %15 veriyorlardı sanırım.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Vps fiyatları o kadar düşük iken hala hosting kullanmak bana saçma geliyor açıkçası.
aylık 30 tl ve özelliklere bak http://gerost.com/vps.html
istersen bunu bırak digitaloceana bak vultrye bak yani host işi bence sıkıntı bu devirde.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1349
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)

Alastry'ın hizmeti iyi kesintisiz fakat işlemci de biraz sıkıntılı bende aynı şekil 1-2 hafta kullanıp bırakmıştım. %15 veriyorlardı sanırım.

%20 :) Buda tecrube olsun bana bakalım hostu satabilirmiyim 11 aydaha kaldı veya oyle elimde bitecek satmayada ugrasmıyorum :)

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Vps fiyatları o kadar düşük iken hala hosting kullanmak bana saçma geliyor açıkçası.
aylık 30 tl ve özelliklere bak http://gerost.com/vps.html
istersen bunu bırak digitaloceana bak vultrye bak yani host işi bence sıkıntı bu devirde.

VPS kullanmak biraz daha zor hocam. Web hosting en azından hazır sistem gibi. VPS'nin çok detayı falan var

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

VPS kullanmak biraz daha zor hocam. Web hosting en azından hazır sistem gibi. VPS'nin çok detayı falan var

En iyisi digitalocean cpu sıkıntın olmaz.
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al