freelance iş ilanları

Webmaster Kazançlarımız Ne Kadar ?

111 Mesajlar 18.272 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ChatSarayi ChatSarayi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Programci
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Harunokumus adlı üyeden alıntı

nasıl gülsem bilemedim. :D Şakaydı sanırım.

sizlere bol kazanclar diliyorumk... 2 film site ve 1 sohbet siteden hic bir sey kazanamadim

wmaraci
reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
İnternetten para kazanmak için yüklü yatırım yapmak gerekir. Ama internet üzerine para kazanmak o kadar da zor değildir. Yapacağım sistemi açıklayayım;

[*]Bir ofis açtık ve 0850'li numara alacağız.
    [*]10.000 adet cep kitabı, 1500-2000 adet kartvizit bastırıyoruz.
    [*]Marka patenti çıkartarak prestijli bir web sitesi yapacağız.
    [*]SMS sistemi ile bulunan ilde ki esnaflara reklam yapacağız.
    [*]2014 yılı başında şirketlerin zorunlu web sitesi kanunu yürürlüğe giriyor ve insanlar web sitesi sahibi olmak isteyecekler.
    [*]3 paket oluşturduk ve her bütçeye uygun web sitesi kuracağız.
    [*]Muhasebeciler ve iş adamlarına yatkın kurumlar ile görüşüp anlaştık ve komisyon usulü bize müşteri yönlendirecekler.

Netice olarak işim iyiye gidiyor. Bunların yanı sıra yine marka patenti çıkartıp bir haber sitesi için com.tr domain alıyoruz ve ile özel haber sitesi kuracağız. Bunları yaparken tek bir haber ajansı ile değil 4 haber ajansı ile anlaştık ve en zengin içeriğe sahip haber sitesi olacağız. Bu haber sitesine kullanıcıları Facebook üzerinden çekeceğiz. Nasıl mı? Reklam alımları yaparken hedeflenen kitleyi bulunduğumuz ile özel yapacağız ve sayfa beğenileri hep bu ilden insanlar olacak ve buradan yayınlanan bir haberde kullanıcılar siteye girecek. Bunu süreklilik haline getirip 1 yıl aralıksız çalıştığımız zaman ortalama 10.000 civarı bir trafik bekliyoruz ve rakamlar bu seviyeye ulaştığı zaman hem reklam gelirleri artacak hemde kendi reklamımı herkese istediğim gibi duyurabileceğim.

1-2 yıl sonra bu başlığı hatırlarsam nereye geldiğimi, neler kazandığımı ve sırada ki diğer projemi açıklarım.

Herşeyden önemlisi bu işe girerken arkamda 200.000 TL üzeri bir bütçeyle giriyorum ve ekibimi sağlam kişilerden oluşturmaya başladım diyebilirim.
kohreg luinir

kişi bu mesajı beğendi.

Rec Rec Rock Metal and Yazılım. Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 37 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

Ahmet adlı üyeden alıntı

İnternetten para kazanmak için yüklü yatırım yapmak gerekir. Ama internet üzerine para kazanmak o kadar da zor değildir. Yapacağım sistemi açıklayayım;

1. Bir ofis açtık ve 0850'li numara alacağız.

2. 10.000 adet cep kitabı, 1500-2000 adet kartvizit bastırıyoruz.

3. Marka patenti çıkartarak prestijli bir web sitesi yapacağız.

4. SMS sistemi ile bulunan ilde ki esnaflara reklam yapacağız.

5. 2014 yılı başında şirketlerin zorunlu web sitesi kanunu yürürlüğe giriyor ve insanlar web sitesi sahibi olmak isteyecekler.

6. 3 paket oluşturduk ve her bütçeye uygun web sitesi kuracağız.

7. Muhasebeciler ve iş adamlarına yatkın kurumlar ile görüşüp anlaştık ve komisyon usulü bize müşteri yönlendirecekler.

Netice olarak işim iyiye gidiyor. Bunların yanı sıra yine marka patenti çıkartıp bir haber sitesi için com.tr domain alıyoruz ve ile özel haber sitesi kuracağız. Bunları yaparken tek bir haber ajansı ile değil 4 haber ajansı ile anlaştık ve en zengin içeriğe sahip haber sitesi olacağız. Bu haber sitesine kullanıcıları Facebook üzerinden çekeceğiz. Nasıl mı? Reklam alımları yaparken hedeflenen kitleyi bulunduğumuz ile özel yapacağız ve sayfa beğenileri hep bu ilden insanlar olacak ve buradan yayınlanan bir haberde kullanıcılar siteye girecek. Bunu süreklilik haline getirip 1 yıl aralıksız çalıştığımız zaman ortalama 10.000 civarı bir trafik bekliyoruz ve rakamlar bu seviyeye ulaştığı zaman hem reklam gelirleri artacak hemde kendi reklamımı herkese istediğim gibi duyurabileceğim.

1-2 yıl sonra bu başlığı hatırlarsam nereye geldiğimi, neler kazandığımı ve sırada ki diğer projemi açıklarım.

Herşeyden önemlisi bu işe girerken arkamda 200.000 TL üzeri bir bütçeyle giriyorum ve ekibimi sağlam kişilerden oluşturmaya başladım diyebilirim.

Hayırlısı olsun,para sıkıntısı çekmezsin.
Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

srhtycl srhtycl IBM Ambassador Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Ya da her kazanan buraya yazmıyor :)

yada kazanıpta yazmayan bu mesajı beğeniyor. :)
enverkarakaya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

YtKulubu YtKulubu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

ChatSarayi adlı üyeden alıntı

tmm yolunuz acik olsun , sizde acin bir site basarili olursunuz insallah

Çoğu insan herkesi kendisi gibi görür, Kendin kazanamıyorsun tamam anladık ama başkalarının kazanması neden sizi rahatsız ediyor? 8 yıldır web siteleriyle uğraşıyorum. Düğünümü yaptım evimi arabamı aldım daha ne olsun?
Ve bu işlerden daha fazlasını yapanlar var.

''Bir İşi; Bilen Yapar, Az Bilen Akıl Verir, Bilmeyen Eleştirir''
Bu sözün anlamını şimdi daha iyi anlıyorum.
Rekomedya dijitalblog fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

YtKulubu adlı üyeden alıntı

Çoğu insan herkesi kendisi gibi görür, Kendin kazanamıyorsun tamam anladık ama başkalarının kazanması neden sizi rahatsız ediyor? 8 yıldır web siteleriyle uğraşıyorum. Düğünümü yaptım evimi arabamı aldım daha ne olsun?
Ve bu işlerden daha fazlasını yapanlar var.

''Bir İşi; Bilen Yapar, Az Bilen Akıl Verir, Bilmeyen Eleştirir''
Bu sözün anlamını şimdi daha iyi anlıyorum.

sizlere bol kazanclar diliyorumk... 2 film site ve 1 sohbet siteden hic bir sey kazanamadim

Cevap yeterli sanırım ;)

neariyon neariyon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 47
  • Ticaret 0, (%0)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Her ay eşime bir bilezik alıyorum.

Not: ( Bekarım)

Kazanmayı bırak cebimdekileri de site harcıyor.

:) abi Allah seni de güldürsün :)
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

nettemarketim nettemarketim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
konu baslığını görememisim.... biyogragfi dimiydi :)) düstügüm hatalara düsmeyin istedim....

Ek Olarak: Aslına bakarsan benim bir önceki sayfadaki genis hayat hikayemin özeti .. güzel bir haber sitesi ve ücretli ajansların botlarını 1 yıl kiralayıp tüm haberleri otomatik çekerek indexletmek sonrasında reklamlar.. tasarım yapmana bile gerek yok güzel fikir... 1000 tl yeterli...

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

webmasterlerin hic biri kazanmaz.. kazandiran site yoktur

Nasıl kazandırmaz suylamı çalışıyoruz biz :) 50 lira sermaye ile girdiğim işin 3. ayından itibaren ev geçindirecek sıkıntı çekmeyecek kadar kazanıyorum 5. ayında arabamı aldım , bir kaç aya da kısmetse çok extrem bi iş fikri karşıma çıkmazsa evimi alıcam . Ayrıca işim de sezonluk sayılır ve sezonun sadece sonuna yetişebilmiştim açtığımda , ve sezon başına da ana kelimelerimde bomb ile girdim . Bunca olumsuz şeye karşın gayet iyi kazandığımı düşünüyorum . Bütün bunları sitemin reklam gelirleri ile yapıyorum satış falan yok.

Tüm bunların dışında sadece webmaster olduğumu bilen çevremden de o ona söylüyor o ona söylüyor derken yapmadığım halde ayda ortalama 5-10 site tasarımı kurulumu işi geliyor esnaflardan firmalardan . Öyle çaba falanda harcamıyorum çoğu işi de almıyorum bile çünkü yapacak vaktim yok.

Bence çoğu kazanmayan yada küçük kazanabilenlerin asıl hataya düştüğü konular ; küçük düşünmeleri , potansiyeli hesaplamadan iş yapmaya çalışmaları , fizibilitelerini yapmamaları , amaç kazançsa sektörel çalışmamaları , rakiplerini takip etmemeleri , oyunu kuralına göre oynamamaları ( bu çok önemli ) bir de malum 20 liraya nirvanaya ulaştıran seo paketlerinden falan medet ummaları.

Ayrıca belirtmek isterim ki hiç bir yazılım programlama dilini bilmiyorum . Herhangi bir tasarım programı kullanmayı bilmiyorum . Logolarımı bile cooltext kullanarak yapan biriyim ( şu an kullandığımı da forumdan bir arkadaş ücretsiz hediye etmişti ) .

Ne yapıp kazandım : Gerçekten ihtiyacım vardı evliyim ve çocuğum var , mevcut şartlarda normal çalışarak geçinmem mümkün değildi çünkü evim kira ayrıca eşim ve çocuğum hariç aileme de bakmak zorundaydım , ailevi bir kaç harici sorun ve mecburi giderim de var . Benim elimde ki çalışabileceğim tek meslek müzisyenlik ( org çalıyorum ) düğün salonunda sabit ve hafta içi türkü evlerinde çalışıyordum fakat o sıkıntılı dönemlerde orgumu da satmak zorunda kalmıştım ve işe kabul edilebileceğim düzeyde bir org (pa80-pa800) 2500-3500 lira arasındaydı . E onu alacak param da olmayınca yapmaya karar verdiğim kazandırdığına inandığım işe yönelme kararı verdim ve tam 3 ay ailenin tek geliri olan ben işi bırakıp günde 18 saat minimum sabit şekilde sitemle ilgilendim . Eskiden takip edenler bilir .tv uzantılı bir domaini kaçırmamam gerekiyordu ve onu alacak parayı bile bulamamıştım. Derken emeklerim sonucu 3 ayın sonunda ilk gelirime 1250 lira aylıkla ilk reklamımı aldım 1 hafta sonrasında 3000 lira peşin ödemeyle 3 aylık bir alanımı daha sattım . Ve sonrasında hep böyle sürdü gitti . Şimdi iyi kötü bilinen sabit geliri olan rahat rahat geçimimi sağlayabileceğim bir sitem var birikmiş param var arabam var hepsi de bir siteden geldi başka bir gelirim yaklaşık 1.5 yıldır hiç olmadı .

Ne yapmadım : Bıkmadım , aileden baskı gördüm huzurum kaçtı çünkü webmaster olmayan yada yaptığım işi bilmeyen aileme durumu nasıl anlatsam anlatamazdım onlar için boş uğraştan öte birşey değildi . O kadar zor durumda kaldım ki çocuğuma bez alabilmek için adsense hesabımı sattım . Ama sitemden vazgeçmedim işi bırakmadım başkası kazanıyorsa bende bu işten kazanıcam dedim. En iyi olamasam da ilk 5 içine giricem ve kazanıcam dedim. Uykusuz huzursuz moralsiz gerçekten zor durumlarda çalıştım . Beyaz olmak için de asla diretmedim çünkü amacım para kazanmaktı rakibim h***link kullandıysa bende kullandım , o beni taklit ettiyse bende kendimde olmayanlarla onu taklit ettim. Google ile inada hiç girmedim algoritma ne ile yükseltiyorsa onu yaptım backlink lazımsa backlink tanıtımsa tanıtım . Bir tek anti seo kimseye yapmadım bana yaptılar ama yapmadım yapanları da öğrendim fakat yaptığımda zora düşecek olan onlar değil aileleri çocukları olacak diye yapmadım ama bekar olsalardı yapardım . Hatta onlar bana 1 yaparsa ben 5 yapardım .

Bir daha 0 dan başlasam da internet üzerinden aylık bir kaç binlik kazanca rahatça ulaşabileceğimi düşünüyorum , yapılamayacağı konusunda zerre kaygım yok . Bence herkes için geçerli bu , birisi x işi yaparak aylık 10 bin lira kazanıyorsa sizin de kazanamamanız için hiç bir neden yok yeter ki yaptığınız işte kazanma potansiyeli olsun , birisi 10 kazanıyorsa siz de 10 bin olmasın bir kaç bin kazanabilirsiniz.
cagri isousluer MrAuTHoR

kişi bu mesajı beğendi.

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
@LikeSend ne diyelim hocam, alıntı yaptığınız arkadaşa güzel bir cevap olmuş. :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al