lostyazilim

Webmasterlar neden reklama tıklamaz

39 Mesajlar 3.737 Okunma
lstbozum

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Webmaster'lar neden reklamlara tıklamaz?

1. Günde internet karşısında en fazla zaman geçiren insanlar webmaster'lar olduğu için reklamlardan en çok bunalmış olan insanlar webmasterlardır.

2. Akıllı insanlar ilgilenmediği bir reklama tıklayıp haksız kazanç elde ettirmez, webmasterlar en akıllı insan statüsündedir.

3. Senelerdir girdiği her sitede, bulunduğu her forumda karşılaştığı şeyler reklam olduğu için, reklamlar webmasterlar tarafından düşman ülke statüsündedir. Birde mobil storelar içerisinde dahi artık gözümüzün içine sokulan, 5-10 saniye bekleten bir sisteme dönmüşken dünya bende artık hiçbir reklama tıklamıyorum, tıklamam. Özellikle de facebook twitter ve ligtv'de gördüğüm reklamlar eğer ilgimi çekerse direk site adresi yazıp girerim yine o reklama tıklamam. Yalnızca bana bilgi kazandıran sitelerde ilgimi çeken reklamlara tıklıyorum, genelimiz öyle yapıyor zaten.

4. Reklam içeriklerinin çoğu saçma geliyor bize. 4-5 senedir bir reklam var mesela, ALLAH seni izliyor tarzında bir yazı vardı şimdi ben onun neyine tıklayayım? Hayır tıklasam kendimi günaha girmiş gibi hissedecem. Bu ve bunun gibi çok fazla saçma, amaçsız reklamlar var.

5. Webmasterlar genelde teknolojik ve bilime dayalı reklamlara tıklarlar. Çünkü başka birşey ilgimizi çekmez. Arada istisna olarak futbol konulu reklamlara tıklarız birde.

İşin özeti böyle. :)
SynapseMm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)

SynapseMm adlı üyeden alıntı

Ben kendi fikrimi söylemem gerekirse , bir webmaster sitesine haber sitesi reklamı koymak ne kadar mantıklı acaba ? Bence bir webmaster sitesine verilebilecek reklamlar , sunucu , host , seo gibi şeylerdir.Bir webmaster'in ilgisini neden çeksin acaba bir haber sitesi bende size bunu sormak isterim ? Bir seo reklamı olsa insan meraktan bile olsa bakma isteği duyuyor mesela. drcag

Webmasterlar en çok internet haberleri ve teknoloji haberleri okur diye düşündük... Belki ilgi çekici bir banner olmamıştır.

Aslında iyi bir internet ve teknoloji haber yazarıda arıyorduk ama bulamadık...

Son Haberler www.haberdetaylari.com

Elfaz Elfaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek inşaat teknikeri
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 12 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

drcag adlı üyeden alıntı

Helal olsun kardeşim sana...
Sana bizim google news kayıtlı haber sitesinden 1 adet tanıtım yazısı hediye... Yazını hazırlar email atarsan yayınlarız.

Hocam size wmaracı üzerinden mesaj attım tanıtım yazımı gönderdim ilgilenirseniz sevinirim :)

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Bu yüzden ingilizce veya başka bir dil ile yayın yapan bir site açmalısınız. Çoğu kişide böyle kazanıyor zaten Adsense'den :) Söz meclisten dışarı, bizim Türk milleti alacağını alıp bırakın reklama tıklamayı bir teşekkürü bile çok görüyor direk siteden çıkıyor. Kaç kişi tanıyorum aylık 3-5 bin kazanan Adsense'den. Fakat sektörü yabancılara yönelik :)

wmaraci
wmaraci

Bilbaz Bilbaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** P**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 63 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Asıl soru "Neden tıklamalılar ?" olmalı.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Sitenize girenlerden kaçı webmaster, webmasterim diyenlerin kaçı gerçek webmaster? :) Bir reklam ilgimi çekmiyorsa neden tıklayayım? Tıklarsam o reklamı veren adwords kullanıcısının boşa giden parası nolcak?

SysError SysError Hello World! Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 78 / 81
  • Ticaret 22, (%100)

KingBlogger adlı üyeden alıntı

Kısaca bencillik diyebilirim :) Kendisinden başka kimsenin kazanmasını istemez ( Şahsi fikrim)

tartışma başlatmak gibi olmasın bu da benim şahsi fikrim.. site sahibi kazansın diye reklamlara tıklarsanız, sonucunda reklamverene karşı kul hakkı işlemiş olursunuz. aman bu site sahibinin reklamlarına tıklayayım para kazansın şeklinde düşünürsek ve tıklarsak reklamverenden para gider, belki de o anda reklama tıklanmasaydı o para ile reklamveren gerçek bir ihtiyaç sahibi ile gerçek bir satış yapacaktı.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Bir siteyi beğendiysem işini kaliteli yapıyorsa ne zaman sitelerine girsem direk reklamlara tıklarım .

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

Cayan Cayan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Social engineer, yazılım, tica
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

renpeli adlı üyeden alıntı

drcag tespitinde haklisin hocam. cevap ise çok basit; cünkü bizde emege saygi yok, bizde düsünce, iyilik, destek yok. bizde alip gitmek var, hep bana gelsin, hep ben kazanayim var. yabancilarla kıyaslanamayacak kadar basitiz. her anlamda. o yüzden yerimizde sayikliyoruz.

emeğe saygı için ilgimi çekmeyen reklama neden tıklayayım?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al