wmaraci reklam

Yabancı İçerikli Adult Sitesi Açmak?

12 Mesajlar 9.797 Okunma
wmaraci reklam

Lorko Lorko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 37 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Abi ben bu telif olayını anlamıyorum yanlış anlaşılmasın.
Şimdi internette bu sektörde yabancı çok fazla site var.Bunların yarısı içeriği yani video kendileri çekmiyor.Başkalarından alıyor , şimdi bu videoları çeken siteler marka bazıları bilinir neyse bunların hepsi diğer sitelere telif hakkı için cezai yaptırım yapmıyorda bizemi yapılıcak bu telif olayı.
Ben parasal amaç güderek başlamak istiyorum yani site ne getirisi olursa iyi , sitenin kapatılmasına sebebiyet vermeyecek her videoyu , her yeniliği ekleyerek ilerlemek isterim.
Ayrıca dediğim gibi bu polis olayı veya türkiyenin bana yaptırım ne olabilir?Türkçe içerik , türk video hiç olmuyacak full yabancı sitelerden alınmış videolar , full yabancı videolar ve türkçe yazı olmuycak.Yani bu durumda bilen bir yaptırımı oluyorsa Türkiyenin nediyeyim bunların haline

Ek Olarak:

orknark adlı üyeden alıntı

yasak olan ****o katagorileri var çocuk gizli çekim vs. bunlar olmassa bir sorunun olmaz. türkiyede her türlü yasaklar siteni çok takma içerigin yabancı sonuçta ama ****o izlemekten iğrenen arkadaşlarım vardı bu işlerden sonra :D ona göre :D

Bilassa o yasak dediğin kısımları koymayıp , sitenin kapanmamasına oynamayı düşünüyorum açarsam.Ben bi kesinleştirip sitenin domainini felan satın alayımda gerisi gelir olsun iğrenme felan olmaz geçeriz onları.

wmaraci
reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Dostum, senin marka dediğin platformlar içeriği kendileri yüklemiyor, şu an o platformların hepsi sosyal medya şeklinde ilerliyor. Youtube para kazanma kapalıysa oraya da her telif haklı videoyu yükleyebiliyorsun mesela. Bu videoları çeken firmalarda keriz değil ki kendi sitelerinde premium üyelik satıp bedavadan başka sitelerde yayınlatsınlar.

En büyük hatayı burda yapıyoruz, hep yayıncı olarak düşünmemek lazım, reklam veren yönünden bakmak lazım adsense konusunda mesela örnek olarak. Sende kendini çeken firmalar yerine koy, ya da gidip portal sitesi olarak aç, sosyal olsun, içeriği insanlar yüklesin.

Başkalarının yüklemesinde ki mantığıda şöyle açıklayayım, youtube üzerinden düşün, telif haklı bir video yükledin, reklam gelirini sen alamıyorsun ama videoyla alakasız bir şekilde sağ kenarda duran reklam'da sitenin kendi reklamı olduğu için yükleyen kişiyi ilgilendirmiyo, site yine kazancını sağlıyor ordan.
Lorko

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al