wmaraci reklam
lidertakipci

Yabancı İçerikli Adult Sitesi Açmak?

12 Mesajlar 9.700 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Lorko Lorko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 37 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar , birkaç sorum olucam belki fikri , bilgisi olan varsa cevaplar diye düşündüm.Yanlız bazı hususlarda kesin bilgi sahibi olan yazarsa sevinirim.

Şimdi adult site açmayı planlıyorum , içerik yabancı türk içerik olmucak , türkçe yazıda olmucak , site adıda yabancı olucak , domaini felan yurt dışından almayı planlıyorum.
Ama kafama takılan şuan bu sektörde olanlar varsa aramızda bana avantaj/dezavantajlarını biraz açabilirse çok memnun olurum.
Elbet aramızda adult sitesi olan birkaç kişi vardır diye düşünüyorum.

Sorularım :
-Hukuksal olarak yabancı içerikli siteme , türkiyeden bir kapanma veya bana cezai yaptırım yapılabilir mi?(Yanlız çocuk içerkli video ve türkiyeden hiçbir kişinin videosu olmucak ve site girişi +18 sorgulaması olucak)
-Ben videolu bir site yapmadım daha önce , videoları kendim indirim uploadlarsam mı telif sorunu olmaz , başka sitenin urlsini geçersem mi telif sorunu olmaz?

wmaraci
reklam

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Banka soy daha rahat para kazanırsın kardeş.
mchtdmn makalepark

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 37 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
hocam neden böyle birşey söylediniz ki , amacım para kazanmak sektör olarak getirisi diğer sektörlerden yüksek olduğu için buna yöneldim ama internette okuduğum bütün konularda , yok TİB kapatıyor , yok polislik oluyorsun durumları var , peki bu adult siteleri kim açıyor arkadaş? ayrıca adult site sağlam yatırım ama şu telif ve kapanma sorunun çözersek bence , neden derseniz bir kere giren birdaha girer girmek ister işin potansiyeli var yani.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Site açmaya başlayan gençlerden biri *****, hack, hile sitesinden başka bir şey açsın kafamı keseceğim.
makalepark

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

submarin submarin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
- Sunucu yurtdışında olduğundan sahibisiz olsanız da kanunen Türkiye cumhuriyeti yasalarını ihlal etmediğiniz sürece site açık kalır.Sunucunun bulunduğu ülkedeki yasalar çerçevesinde yayın hayatına devam eder.Dolayısı ile sunucuda paylaştığınız görseller ve videolar o ülkedeki (Sadece video değil tüm görseller ) telif hakları ile korunur.Bu nedenle başınız ağrıyabilir.

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
Boşverin hocam bu tür işlere hiç girmeyin, güzel genel makale sitesi açabilirsiniz.
Lorko

kişi bu mesajı beğendi.

www.osmanlidavetiyeci.com

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Bütçende sıkıntı olup olmadığını gözden geçirmelisin. Adult sektörü normal bir site gibi değil. Yani domaini ve yıllık hostumu alıp bir şeyler yapayım kafası ile hareket edilemiyor.
Lorko

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 37 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

İsa adlı üyeden alıntı

Site açmaya başlayan gençlerden biri *****, hack, hile sitesinden başka bir şey açsın kafamı keseceğim.

Açtım , çalıştığım oyun sektöründe , facebook sayfamın yetersiz kaldığı alanda facebook sayfama + insanların güvenmesi ve iş fazla gelmesi için web sitesi açtım.

Şimdi eskiden bir projem vardı , spor-forum tarzında popülerlik sağlayacak bir site onun için fitness antrenörlüğü belgesi alıp vücudumu biraz daha iyi yapıp youtube+site üzerinden ilerlemeyi bekliyorum ama bu projem beklemede çünkü fitness antrenörlüğü yazın verilcek.

Bide internet sektöründe gelen parayı internet sektöründe değerlendirmeyi seviyorum , şuanda bi param birikti bunuda böyle düşündüm.

Ek Olarak:

Olric adlı üyeden alıntı

Bütçende sıkıntı olup olmadığını gözden geçirmelisin. Adult sektörü normal bir site gibi değil. Yani domaini ve yıllık hostumu alıp bir şeyler yapayım kafası ile hareket edilemiyor.

Yani ne kadar bütçe gerekli , 50k hitli bir site oluşturmak için.

Ek Olarak:

ProThemes adlı üyeden alıntı

Boşverin hocam bu tür işlere hiç girmeyin, güzel genel makale sitesi açabilirsiniz.

O iş mi yok ya o tutmaz bence.Yani onun geliri beni kesmez , onun geliri ancak çok çok tutmuş popüler bir sitesi benim istediğim fiyatları kazandırır onun içinde makale sitesini açıcam , uzun süre paylaşım yapıcam felan filan tutucak zor işler.

Ek Olarak:

submarin adlı üyeden alıntı

- Sunucu yurtdışında olduğundan sahibisiz olsanız da kanunen Türkiye cumhuriyeti yasalarını ihlal etmediğiniz sürece site açık kalır.Sunucunun bulunduğu ülkedeki yasalar çerçevesinde yayın hayatına devam eder.Dolayısı ile sunucuda paylaştığınız görseller ve videolar o ülkedeki (Sadece video değil tüm görseller ) telif hakları ile korunur.Bu nedenle başınız ağrıyabilir.

Tam olarak anlamadım dediğinizi , Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ihlal etmeyiz o kolay çocuk içeriği yok ve şahısların videolarını düşürmeyiz.Ama yabancı telif olayını anlamadım?

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Eğer sadece amatör (parasal hedef gütmeyen) içerikler yüklersen, telif hakkı sıkıntısını ortadan kaldırırsın. Fakat polis olayından falan elinden geldiğince uzak durmak için elinden gelen en legel siteyi kurmalısın, whois bilgilerinide olabildiğince saklı tut ki Türkiye'de de başın ağrımasın.
Lorko

kişi bu mesajı beğendi.

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
yasak olan ****o katagorileri var çocuk gizli çekim vs. bunlar olmassa bir sorunun olmaz. türkiyede her türlü yasaklar siteni çok takma içerigin yabancı sonuçta ama ****o izlemekten iğrenen arkadaşlarım vardı bu işlerden sonra :D ona göre :D

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al