lostyazilim

Yayınlanan İçeriklere Anahtar Kelime Eklememek Zararlı mı?

5 Mesajlar 668 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Anahtar kelime eklemeden içerik yayınlamanın zararı ne olabilir? Bugün bir arkadaş anahtar kelimeler gereksiz index dedi sizce durum gerçekten öyle mi?

I Love Yandex Money
wmaraci
reklam

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Katılmıyorum. Anahtar kelime çok önemli. Vatandaş benim domain adımı kendi haberlerinde anahtar kelime olarak kaybetmiş. Bazan benim site yerine o site çıkıyor ...

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Anahtar kelime mi ? Etiket mi bahsettiğiniz durum. Eğer bahsettiğiniz durum etiket eklemek ise yazılar çok fazla kullanımı gereksiz olacaktır. Yazdığınız her bir yazıya en az 3 adet etiket max 6 etiket girmeniz daha sağlıklıdır. Fazlası google gözünde spam olarak değerlendirilmektedir ki bundan dolayı spam cezası alan arkadaşlar mevcut. Sıralamada geriye atılmaları vs gibi cezalar

wptreni.com |  Wordpress Blogu

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Anahtar kelime mi ? Etiket mi bahsettiğiniz durum. Eğer bahsettiğiniz durum etiket eklemek ise yazılar çok fazla kullanımı gereksiz olacaktır. Yazdığınız her bir yazıya en az 3 adet etiket max 6 etiket girmeniz daha sağlıklıdır. Fazlası google gözünde spam olarak değerlendirilmektedir ki bundan dolayı spam cezası alan arkadaşlar mevcut. Sıralamada geriye atılmaları vs gibi cezalar

Arkadaşın sorduğu anladığım kadarıyla spama düşmekten ziyade etiket kullanılmamasının ne gibi bir zararı olabilir şeklinde..

Bence hiç kullanılmaması doğru değil. Nitekim içeriğiniz ile ilgili olarak kullanıcıyı çekecek önemli keywordler kullanılmalı etiket olarak. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Daha fazla keyword de yüksek sıralarda olabilirsiniz ve daha fazla hit kazanabilirsiniz.

Ancak daha fazla hit kazanmak için çok fazla etiket girilmesi halinde şöyle bir şey ortaya çıkabilir. Mesela sizin içeriğiniz iphone 4 kasma sorunu hakkında ama siz içeriğinize iphone7 etiketi girdiniz. Kullanıcı bu etiketten gelir. İçeriğinize girer, sonra iphone 4ü görünce direk sitenizden çıkar. Uçuk kaçık etiketlerden gelen bu kullanıcılar oturum sürenizi düşürür, hemen çıkma oranını artırır vb. Bu da uzun vade de içeriğinizin seosuna zarar verir.

wmaraci
wmaraci

erkaner erkaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek metaratör,inci 2.nesil yazar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 17 / 105
  • Ticaret 19, (%95)
Anahtar kelimelerin artık bir etkisi kalmadı ben yazılarımda hiç kullanmıyorum ve hitlerin gerçekten harika ayrıca anahtar kelimeleri noindex yaptım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al