wmaraci reklam

Yazılım Mühendisliği Okuyacağım Yardım Alabilir miyim?

24 Mesajlar 1.920 Okunma
smmexpress

servet6666 servet6666 bilgieksenim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci, Bloggerci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 22 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, öncelikle yazılım mühendisliği bölümünde okuyanlardan bilgi almak istediğimi söyleyerek başlamak istiyorum.

Ve onlardan şunları öğrenmek istiyorum;
-Ne tür programlama dillerini öğrenmeliyim?
-Yazılım Mühendisliği ile ilgili söylemek istedikleri her şeyi okuyabilirim.

Ayrıca; şu an teknik lise 11. sınıf bilişim alanı öğrencisi, web programcılığı dalında olduğumu ve programlamaya (kodlamaya) bayağı ilgim olduğunu söylemeliyim.

Şu an; C# - HTML ve CSS hakkında bilgilerim olduğunu ve kendimi geliştirmek için bir çok araştırma ve video vs. izlediğimi söyleyebilirim.

Cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Bydogu Bydogu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 23 / 140
  • Ticaret 4, (%100)
Web yazılımı üzerinemi masaüstü yazılımcılık mı :)

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 22 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Yazılım mühendisliği bu şekilde ayrılıyor mu ki? Bilmiyordum.

• Üyelik 25.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 23 / 140
  • Ticaret 4, (%100)
Neyse ben yanlış analadım k.b bro :) php + msql+ java giriş yap bu dillere iyi derece grafik öğren c# geliştir kendini basit basit uygulamalar yazmaya çalış c ve c++ 'ı orta derece öğrenirsin ilerde de kurslara gidersen bi 5+6 yıla süper bi yazılımcı olabilrsin ... :) c# devamm php+mysql+java da ekle kendine ;)

Başarılarının Dewamını Dilerim ...
servet6666

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AtaturkunAskeri AtaturkunAskeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 87 / 150
  • Ticaret 3, (%100)
servet6666 yerinde olsam önce HTML - CSS → PHP - MYSQL → JAVA - ANDROİD - İOS şeklinde kendimi geliştiririm.
steel servet6666

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 22 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Bydogu adlı üyeden alıntı

Neyse ben yanlış analadım k.b bro :) php + msql+ java giriş yap bu dillere iyi derece grafik öğren c# geliştir kendini basit basit uygulamalar yazmaya çalış c ve c++ 'ı orta derece öğrenirsin ilerde de kurslara gidersen bi 5+6 yıla süper bi yazılımcı olabilrsin ... :) c# devamm php+mysql+java da ekle kendine ;)

Başarılarının Dewamını Dilerim ...

Teşekkür ederim.

Ek Olarak:

AtaturkunAskeri adlı üyeden alıntı

servet6666 yerinde olsam önce HTML - CSS → PHP - MYSQL → JAVA - ANDROİD - İOS şeklinde kendimi geliştiririm.

Teşekkür ederim.

Ek Olarak: Ayrıca; yazılım mühendisliği hakkında söyleyebileceğiniz bir şeyler varsa iyi olur.

• Üyelik 25.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 23 / 140
  • Ticaret 4, (%100)
temelini anlatan bir kaç kitap alman yeterli olucaktır bro php'yse fonksiyonlar + deyimleri+nasıl kullanılır + neyi amaçla rtarzında kitaplar bakınabilirisin + ayrıca Kodlab 'ın kitapları öneriliyo genelde videolarla biraz da kendine ayıracağın zamanla yapabilrisin ;) rahat bir alan + hzılı ve temiz bir pc + notepad++ ve zen coding eklentisiyle çalışman yeterli olucaktır ;) orta düzeye geldiğinde ise Visual studio veya benzeri progları kullanarak geliştirebilirsin veya etrafında en az 2-3 kodlama dili bilen kişilerle takılırsan daha iyi öğrenenbilisin ;) Başarılar ...
servet6666

kişi bu mesajı beğendi.

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle yönelin. Türkiye'de herkes donanıma yöneliyor ama durumun farkında değiller. Yani gidip lafta hocalarından fikir alıyorlar, hocaları da Türkiye'de yazılım piyasası yok deyince donanım seçiyorlar. İş imkanı yok, maaşı iyi değil gibi şeyler. Bugün WhatsApp çok farklı birşey değil. Yada ücretli olan sunucular, vs.vs.vs.

Bence kesinlikle yazılıma yönel ve tam anlamıyla bu işin mühendisi ol. Sonrasında zaten nasıl para kazanacağını bulacaksın emin ol :)
servet6666

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 22 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Bydogu adlı üyeden alıntı

temelini anlatan bir kaç kitap alman yeterli olucaktır bro php'yse fonksiyonlar + deyimleri+nasıl kullanılır + neyi amaçla rtarzında kitaplar bakınabilirisin + ayrıca Kodlab 'ın kitapları öneriliyo genelde videolarla biraz da kendine ayıracağın zamanla yapabilrisin ;) rahat bir alan + hzılı ve temiz bir pc + notepad++ ve zen coding eklentisiyle çalışman yeterli olucaktır ;) orta düzeye geldiğinde ise Visual studio veya benzeri progları kullanarak geliştirebilirsin veya etrafında en az 2-3 kodlama dili bilen kişilerle takılırsan daha iyi öğrenenbilisin ;) Başarılar ...

Kitap değil ama videolu dersleri izleyip, kendim örnekler yapabiliyorum. Ayrıca şu an html-css ile (bence) iyi ama daha iyisi de olabilir web siteleri tasarlayabiliyorum. CSS'te de yeni olduğum için şu an CSS'e yönelmiş durumdayım.

Notpad++ bilgisayarımda yüklü. Ayrıca Dreamweawer vs. Etrafımda ise iyi bir kodlamacı sadece bir kişi var ve onun dışında sadece öğretmenlerim var.

Size şunu sormak istiyorum; HTML - CSS nereye kadar öğrensem benim için yeterli olur? Çünkü bir işi bitirmeden başkasına geçmek istemiyorum.

Ayrıca C# 'ta kendimce arada bir kod yazmaya çalışıyorum.

Ek Olarak:

seoakcy adlı üyeden alıntı

Kesinlikle yönelin. Türkiye'de herkes donanıma yöneliyor ama durumun farkında değiller. Yani gidip lafta hocalarından fikir alıyorlar, hocaları da Türkiye'de yazılım piyasası yok deyince donanım seçiyorlar. İş imkanı yok, maaşı iyi değil gibi şeyler. Bugün WhatsApp çok farklı birşey değil. Yada ücretli olan sunucular, vs.vs.vs.

Bence kesinlikle yazılıma yönel ve tam anlamıyla bu işin mühendisi ol. Sonrasında zaten nasıl para kazanacağını bulacaksın emin ol :)

Benim için aslında para önemli değil. Öncelikle kodlamayı öğrenmek istiyorum. Eminim zaten daha sonra para da öğrenmenin peşinden gelecektir.

AtaturkunAskeri AtaturkunAskeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 87 / 150
  • Ticaret 3, (%100)

servet6666 adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim.

Ek Olarak:

Teşekkür ederim.

Ek Olarak: Ayrıca; yazılım mühendisliği hakkında söyleyebileceğiniz bir şeyler varsa iyi olur.

Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum kardeşim iki tane arkadaşım var birisi PHP ve JAVA da kendini geliştirmiş diğeri ise ASP ve C# üzerinde kesinlikle kötülemek değil bak şuan JAVA bilen arkadaşım son sınıfta özel bir şirkette ciddi maaş alıyor. Diğer arkadaşım ise freelance devam ediyor. Şuan elimde çalışmama boş olma imkanımolsa ilk oturur grafiğimi geliştiririm sonra PHP JAVA bana göre gerisi hikaye
servet6666

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al