wmaraci reklam

Yeni Bilgisayar Alacağım Yardım İstiyorum

33 Mesajlar 3.143 Okunma
wmaraci reklam

sanalklavye sanalklavye Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 7, (%100)
Victor 950m var ona bakmanı isterim fiyat 3000 bu bşrde dolar uçtuğundan dolayı... Oyun ve hız canavarı diyebiliriz araştır victor laptobu

wmaraci
reklam

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)

NovemberNight adlı üyeden alıntı

Merhaba,
İlk yıl zaten temel mühendislik derslerini göreceksin (ya da dil hazırlık sınıfında okuyacaksın) gider gitmez kod yazman falan beklenmeyecek tabii ki. Hemen hemen tüm mühendisliklerde bir intro dersi vardır ilgili mühendislik bölümü ve kapsamı hakkında.

O dersin ilk haftalarında hocayla arkadaşlarınla fikir alış verişi yaparsın 4 yıl boyunca kullanılacak programları ve minimum gereksinimleri belirlersin. Sonra gelirsin bu siteye arkadaşlar bana şöyle sistem özelliklerine sahip bir bilgisayar lazım dersin ona göre daha net yardımcı olur bilen arkadaşlar.

Naçizane önerin önce bir bölüme başla gör öğren sonra al.

İlk bir kaç yıl fazla bir şey istemeyeceklerini biliyorum fakat ben kendi başımada amatörce uğraşıyorum web tasarım filan. Ufaktan kendimde kodlama öğrenmeye başlamak istiyorum. Zaten üniversite açılsın ilk 1 ay bakıcağım ona göre alacağım. Sizlerinde yorumunu görmek istedim, teşekkür ederim.

Hattushil adlı üyeden alıntı

günaydın,

bu siteden alacağın dizüstü ya da masaüstü bilgisayardaki işlemci içn benchmark değerlerine bakabilirsin. http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-5500U-vs-Intel-Core-i7-4700HQ/m22316vs2728

sana önerim,
1. Asus N550JK-CN090H Intel Core i7 4700HQ 2.4GHz / 3.4GHz 16GB 1.5TB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar
2. Asus K555LB-XO189H Intel Core i7 5500U 2.4GHz / 3.0GHz 12GB 1TB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar

önerdiğim bilgisayarlar 3.500 TL civarıdır.

Yaklaşık bu fiyatlardaa rıyorum bende.

sanalklavye adlı üyeden alıntı

Victor 950m var ona bakmanı isterim fiyat 3000 bu bşrde dolar uçtuğundan dolayı... Oyun ve hız canavarı diyebiliriz araştır victor laptobu

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

fantazik11 adlı üyeden alıntı

Ben kesinlikle masaüstünden yanayım. Ama laptop diyorsanızda marka olarak MSI öneririm. Fiyatlar bu aralar uçuk dolardan dolayı. Bu arada üniversiteniz hayırlı olsun.

msi candır fakat arkadaşın isteğine bağlı :D yoksa ölümüne msi

Gupur adlı üyeden alıntı

Monster veya MSI'nin leptoplarini tek geçerim

ben msi daha çok seviyorum :D msi en iyi donanımları kullanıyor bide tasarımlarınıda seviyorum yurt dışında monster notebook de herkes suratına bakar :D orası ayrı

sanalklavye adlı üyeden alıntı

arkadaş mühendislik için bakıyormuş :D msi en iyisi , hele iş istasyonları ovv :D bence her şeye yönelik olcaksa msi gaming, yok diğer tarza yönelikse msi iş istasyonu, yok oda olmaz derseniz apple alabilirsiniz
AZRaeLeM fantazik11

kişi bu mesajı beğendi.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
lenovo markada genel olarak ekran sorun oluyor. 1. bilgisayarım lenovoydu ekran kartının çipi yandı garanti kapsamında bir üst modelini para ödemeden sıfır olarak geri verdiler (garanti bitimine 1 ay kala). O verdikleri bilgisayarda da ekrandan sorun yaşadım dolayısıyla garantiye gönderdim. onu da yapmadılar ve onun da bir üstünü verdiler para almadan. Ve şu an o bilgisayarda da ekran sorunu oluştu. Ekran belli bir yerde temassızlık yapıyor. Bu sebeple ekrana beyaz görüntü geliyor. Ama şunu da belirtmek isterim. Makale yazarlığı yaptığımdan bir laptop daha almam gerekti. Bu seçimi de lenovodan yaptım :)

garanti nasıl öyle uzun sürdü diyenler için:
aldığım yerden fatura almayı unutmuştuk. Elde bir fatura olmadığı için her aldığım bilgisayarda garanti yeniden başladı. Bu bilgisayarın da hala 9 ayı var. Normal değişimlerde garanti kaldığı yerden devam eder fakat benim faturam olmadığı için garantim hiç başlamıyor :D Lenovo almazsan dell al. MSI sorun çıkarsın kaldır çöpe at. Servisi öyle berbat ki..
AZRaeLeM

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

msi candır fakat arkadaşın isteğine bağlı :D yoksa ölümüne msi

ben msi daha çok seviyorum :D msi en iyi donanımları kullanıyor bide tasarımlarınıda seviyorum yurt dışında monster notebook de herkes suratına bakar :D orası ayrı

arkadaş mühendislik için bakıyormuş :D msi en iyisi , hele iş istasyonları ovv :D bence her şeye yönelik olcaksa msi gaming, yok diğer tarza yönelikse msi iş istasyonu, yok oda olmaz derseniz apple alabilirsiniz

emrebasgan adlı üyeden alıntı

lenovo markada genel olarak ekran sorun oluyor. 1. bilgisayarım lenovoydu ekran kartının çipi yandı garanti kapsamında bir üst modelini para ödemeden sıfır olarak geri verdiler (garanti bitimine 1 ay kala). O verdikleri bilgisayarda da ekrandan sorun yaşadım dolayısıyla garantiye gönderdim. onu da yapmadılar ve onun da bir üstünü verdiler para almadan. Ve şu an o bilgisayarda da ekran sorunu oluştu. Ekran belli bir yerde temassızlık yapıyor. Bu sebeple ekrana beyaz görüntü geliyor. Ama şunu da belirtmek isterim. Makale yazarlığı yaptığımdan bir laptop daha almam gerekti. Bu seçimi de lenovodan yaptım :)

garanti nasıl öyle uzun sürdü diyenler için:
aldığım yerden fatura almayı unutmuştuk. Elde bir fatura olmadığı için her aldığım bilgisayarda garanti yeniden başladı. Bu bilgisayarın da hala 9 ayı var. Normal değişimlerde garanti kaldığı yerden devam eder fakat benim faturam olmadığı için garantim hiç başlamıyor :D Lenovo almazsan dell al. MSI sorun çıkarsın kaldır çöpe at. Servisi öyle berbat ki..

Biri diyor msi biri diyor lenovo. TEŞEKKÜRLER KAFAMI KARIŞTIRDINIZ :D
Kapsamlı araştırma yapmak lazım.

sanalklavye sanalklavye Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 7, (%100)
Victor kardeş şaşma victor :)

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

AZRaeLeM adlı üyeden alıntı

Biri diyor msi biri diyor lenovo. TEŞEKKÜRLER KAFAMI KARIŞTIRDINIZ :D
Kapsamlı araştırma yapmak lazım.

:D lenova kim ki msi denk olsun, victorda öyle

size şunu söyleyeyim

http://www.msi.com/product/notebook/GT72-6QE-Dominator-Pro-G.html#hero-specification

şu laptoba bir göz atın sonra donanımsal olarak diğerleriyle bir deyin ki imkansız :D

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Asus/Toshiba öneririm.

CennetKapisi adlı üyeden alıntı

Gönül bunu tafsiye etmek ister kardes

Mac Pro
64GB Ram
1TB SSD
Ultra HD Intel XEON Processor
12 Kern GHz Proces.
Video 6GB DDR5 SDRAM
2 Gigabit Enthernet Port
1 Yil Garanti

Fiyat: 10.770€ ( ~35.000TL)

Devasa boyutlarda video render işlemleri yapmıyorsanız sadece israf.

Yusuf Yusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 36 / 177
  • Ticaret 30, (%100)
10-15 k verip,bir laptop alamayacaksan,masaüstüne yönel.
Daha sonra pişman olursun laptop aldığında.

Yakında

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
Masaüstü almayı bende çok isterim ama yanımda taşıyabilmem için dizüstü lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al