wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni sahtekarlık yöntemi

45 Mesajlar 5.027 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Merhaba arkadaşlar az önce aşağıdaki görseldeki gibi mail aldım.Ve iş yoğunluğum nedeni ile dikkatsiz davranarak maili açıp tuzağa düştüm.

Şimdi pdf olarak gönderilen exe uzantılı dosyayı açınca masaüstüne bir metin belgesi geliyor ve aşağıdaki bitcoin hesabına 0.398bitcoin göndermezsen tüm dosyaların şifrelenecek ve geri alamayacaksın yazıyor.

Eğer bunu yapan bu forumdan biriyse bana ulaşsın.Avukatlık bürosunda çalıştığımı birçoğunuz biliyorsunuz.Bu tezgahı kuranlar bana ulaşmaz ise yarın hemen işlemlere başlayacağız.

wmaraci
reklam

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle geçmiş olsun. Sizin bu sorununuzu 3 yıl önce bende yaşadım.
Yaşadıklarım şu şekilde; Benim hostingime giriş yapmışlar ve ***** fatura adında .rar dosya oluşturmuşlar. Ve bu mail gibi binlerce kişiye mail gitmiş tıklayanlar benim domain üzerinden dosya indirme işlemi sağlamışlar. Bu yüzden mahkemeye başvurdum benim sunucumu hackleyip dosya yüklediler milletimizi madur ettiler ve benimde mağduriyetimi ticaretimin bu yüzden bittiğini dile getirerek dava açtım. 3 yıl oldu sonuç 0 hiç bişey yok
furkandemirci steel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Aynen rar olarak geldi rardan çıkarınca pdf görüntüsü vardı ama .exeymiş *****tende fatura beklediğim için düştüm tuzağa.Bu kadarda olmaz yani arkadaş buda ders olsun bundan sonra mailin hangi adresten geldiğini uzantısını iyice kontrol etmeliyiz.

Şimdi benim sıkıntım görünürde bilgisayarımda birşey yok.Yarın format atacağım.Ancak bu dosya nerden geldi mail adresindeki site uzantısını yazınca *****in sitesine yönlendiriyor.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

webemrah webemrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Müşteri temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Başka mail adresi ile mail gönderme siteleri mevcut, mail adresine güvenerek mail den indirme işlemi yapmayın. Önce mail dosyasını taratın sonra dosyayı kullanıma açın.

wmaraci
wmaraci

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Yani bu gibi durumlarda zaten bizim ülkemizde pek davalara bakmıyorlar. Bilirkişi iletişimden bakıyor oda olumsuz yanıt veriyor çok bilirmiş gibi sonra da sen ben gibi insanlar boş yere vakit öldürmüş oluyorlar. Ne kadar da versen savcıya bir kere minareyi çalan kılıfını hazırlamıştır. Kendi adına bir işlem yapmamıştır. Bitcoin ise de onu zor bulursunuz derim. Orada sadece Bitcoin hesabı olur kullanıcısının kime ait olduğunu bulmanız zor dava da etseniz bulunmaz adamlar neler neler satıyorlar deep web te
furkandemirci

kişi bu mesajı beğendi.

Caner0 Caner0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sosyal medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 13 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam pm bir bakarmısınız?

yamyamix yamyamix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik görevlisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)
Bir zenginin tavuğuna kış demedikçe senin benim gibi insanlara bir şey olmaz. Yani işin özü boşa dava açarsın.
bilsez

kişi bu mesajı beğendi.

weblobedi weblobedi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Ortağı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 41 / 99
  • Ticaret 2, (%100)
Mail ile gelen faturalar mail adreslerinize .pdf olarak gelir. Firmalar bu farurayı rar yaparak göndermezler. Ekstra bilgi olarak aklınızda kalsın
steel Fitzi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Arkadaşlar dava açmanın bize herhangi bir zorluğu yok güzel bir dilekçe hazırlayıp yarın halledeceğiz.BitCoin hesabından kim olduğu çıkacaktır.Benim tahminlerim şu yönde yurt dışında yaşayan yabancı kişiler Türkiyedeki resmi kurumları taklit ederek **************lık yapıyor.Parayıda bitcoin sayesinde alıyorlar.Çünkü gönderilen mailde yabancı yazı yazıyor altındada türkçeye çevrilmiş hali.Türkçe yazılmadığı çok belli oluyor çeviri yapılmış.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
weblobedi insan bazen öyle bir dalıyorki işe bunu bildiğim halde hatta niye rarlamışlar bunlar dememe rağmen oldu işte.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al