wmaraci reklam
lidertakipci

Format atarken mavi ekran alıyorum

9 Mesajlar 3.760 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Bilgisayarım Lenovo İdeapad Z560. 4.5 senesini doldurdu bu ay. Aslında iyi dayandı ama bugünlerde beni delirtiyor.

Bilgisyarı garanti yollamıstım bir kaç kere donanımsal sorunlar yuzunden. Velhasıl güzel de yaptılar pc yi. Bir kaç ay kadar önce format atıyordum. Mavi ekran aldım. Neredeyse 10 kere denedim farklı windows setupları kullandım bla bla. Bilgisayarcı ile görüştüm mavi ekran ramdendir dedi. Ramin bir tanesini çıkarıp format atmayı denedim, olmadı. Çıkardım diğerini taktım ve o gün format atabildim.

Şimdi bilgisayarı kardesime verecektim format atmayı denedim yine mavi ekran. Çok bilmiş tavırlarla açtım ramleri tek tek çıkardım format atmayı denedim yine mavi ekran. Setup değiştirdim yine olmadı. Dvd ye yazdım sonuç değişmedi.

Bazı forumlarda eski yazılar gördüm. Biostan satayı ide ye cevirin tarzında. Bana anlamsız geldi ama yinede denemek istedim. Sata da sadece iki secenek var. AHCI ve Completed. İkisini de denedim ama yine format yarıda kalıyor.

BIOS Ekranımın Menüleri Anlatım Yapılan Sitelerden Farklı

NOT: Kurulum yapmak istediğim sistem Windows7 Home Pre msdn ve kesinlikle crack işlemi yapmayacağım. Kendi serialini kullanarak aktifleştireceğim. Ultimate dene vs gibi şeyler yapamam. Lütfen yardım edin. İyi forumlar.

wmaraci
reklam

erbasaran erbasaran Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 2 / 77
  • Ticaret 70, (%100)
Sanırım laptop kullanıyorsunuz. Format atarken usb mouse/klavye kullanıyorsanız çıkarıp öyle deneyin format işini. Yine aynı hatayı alırsanız touchpad uyumsuzluğundan dolayı problem oluyor olabilir. Eğer usb ile herhangi birşey pcye takılı değilken aynı hatayı alırsanız laptobun touchpad alanının kablosunu çıkarın. Kurulum bitene kadar touchpad olmasın. Bunları bir deneyin büyük ihtimalle sorununuzu çözeceksiniz.

imza yok...

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Harddisk bozuk olabilir.
MBarisTR

kişi bu mesajı beğendi.

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

erbasaran adlı üyeden alıntı

Sanırım laptop kullanıyorsunuz. Format atarken usb mouse/klavye kullanıyorsanız çıkarıp öyle deneyin format işini. Yine aynı hatayı alırsanız touchpad uyumsuzluğundan dolayı problem oluyor olabilir. Eğer usb ile herhangi birşey pcye takılı değilken aynı hatayı alırsanız laptobun touchpad alanının kablosunu çıkarın. Kurulum bitene kadar touchpad olmasın. Bunları bir deneyin büyük ihtimalle sorununuzu çözeceksiniz.

Sadece wireless mause kullanıyordum. Çıkatıp denedim. Fakat başarısız oldu. Aç kapa aç kapa derken vidalar yalama oldu artık şu anda açamıyorum arkasını. Touchpad ile kesin ilgisi var ise bir bilgisyarcıya açtırayım kasayı. Ama öyle değilse fuzuli masraf olacaktır.

Mavi ekrandaki hata kodlarından mı anladınız hocam yoksa varsayım mı bunlar?

cgrclk adlı üyeden alıntı

Harddisk bozuk olabilir.

Harddiskimi hiç bir problem yaşamadan kullanabildim bugune kadar. He bu sorun yoktur anlamına gelmez tabiki. Ne önerirsiniz. HDD değiştirmek dışında tabiki? Bir yöntemi var mıdır?

wmaraci
wmaraci

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Aynı sorunla karşılaşmıştım, harddisk değişikliği çözüm olmuştu, inşallah harddiskte sorun yoktur. Başka bir şey gelmiyor aklıma maalesef.

erbasaran erbasaran Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 2 / 77
  • Ticaret 70, (%100)
"HIDCLASS.SYS" hatası alıyorsun hocam. Google da araştırsan usb ile alakalı ya da touchpad ile alakalı olduğunu söyleyen yabancı makaleler mevcut hocam.

imza yok...

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
linux kurmayı deneyin

best54 best54 sakaryadan haber Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 62 / E
  • Meslek medya sahibi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 86 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
Hardiskin arızalı arkadaşım değiştirmeden çözüm bulamassın boşuna uğraşmış olursun.

Ek Olarak: hdd tune proğramı ile başka bir bilgisayara takıp bad sectör testi yap eğer ilk 30 gb içinde ise arızalı alanı bölüp kalan kısma kurmak sureti ile kullanma şansın var ,ama biraz tecrübeli birisinden yardım alırsan halledebilirsin.

Ercincaglar Ercincaglar Master Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 826
  • Beğeniler 2 / 188
  • Ticaret 40, (%100)
Hard diskinize Bad Sector taraması yaptırın bence.
Hirens Boot kurup öyle taratın.

Bad Sector varsa bu sıkıntı yaşanabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al