wmaraci reklam

Windows 8 Kalitesi Hakkında

8 Mesajlar 1.286 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

serdar462 serdar462 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Windows 8 Pro yu sanal makinaya kurdum kullanış olarak çok güzel fakat mouse çok yavaş hareket ediyor ve görüntü biraz bulanık gibi acaba sanal makina olduğundan mı ? Bilen kuran varsa bu soruları cevaplayabilir mi ?

wmaraci
reklam

kablotv kablotv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yönetim
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
yaklaşık olarak 3 hafta kadardır kulanıyorum. 1-2 gün içinde alıştım ve alet hem hızlı hemde herşey daha pratik oldu. Kesinlikle tavsiye ederim.

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Görünüm olarak çok hoş, hızlı, güzel ama bazı optimizasyon sorunları olduğu da bir gerçek. Bazı donanımlarda (usb mouse) tanımama gibi sorunlar çıkartabiliyor. Ama bunlar ufak tefek şeyler. Genel anlamda Windows 8, vista, win7 gibi sistemlere nazaran çok iyi durumda... Özellikle görsel arayüz.

marten marten yok Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Maden Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 24 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
windows 7den çok daha hızlı diyebilirim (özellikle açılışta bunu farkettiriyor windows 3.1 sürümünden beri kullanılan başlat çubuğu artık yok :) onun yerine kullanışlı bi metro ekran yapmışlar hatta bir çok kullanıcı pc ile olan tüm işlerini o ekranla halledebilir (video,fotoğraflar,müzik,browser,msn,facebook,twitter) hatta gps işlevini gören bir program (yer algılayıcısı) var.

benim şahsi fikrim kernelde büyük bir değişiklik yapılmış. hatta tamamen baştan yazılmış, mobil işletim sistemlerini andırıyor. geçmek için biraz bekleyin en azından bi sp1 güncellemesi fln çıksın.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

cnkymz adlı üyeden alıntı

Görünüm olarak çok hoş, hızlı, güzel ama bazı optimizasyon sorunları olduğu da bir gerçek. Bazı donanımlarda (usb mouse) tanımama gibi sorunlar çıkartabiliyor. Ama bunlar ufak tefek şeyler. Genel anlamda Windows 8, vista, win7 gibi sistemlere nazaran çok iyi durumda... Özellikle görsel arayüz.

Vistayla karşılaştırmak zaten hata :D

Ek Olarak:

marten adlı üyeden alıntı

windows 7den çok daha hızlı diyebilirim (özellikle açılışta bunu farkettiriyor windows 3.1 sürümünden beri kullanılan başlat çubuğu artık yok :) onun yerine kullanışlı bi metro ekran yapmışlar hatta bir çok kullanıcı pc ile olan tüm işlerini o ekranla halledebilir (video,fotoğraflar,müzik,browser,msn,facebook,twitter) hatta gps işlevini gören bir program (yer algılayıcısı) var.

benim şahsi fikrim kernelde büyük bir değişiklik yapılmış. hatta tamamen baştan yazılmış, mobil işletim sistemlerini andırıyor. geçmek için biraz bekleyin en azından bi sp1 güncellemesi fln çıksın.

Açılış hızı çok güzel o konuda katılıyorum.

Ek Olarak: Üstelik ucuz neden ucuz diye sorarsanın microsoft metro arayüzü için uygulamalardan para kazanmayı düşünüyor galiba.

Lei Lei www.leirap.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Çok daha basit bir sorum olacak. Sistem boşta iken CPU-RAM oranı nedir? win7 ile kıyaslama yapabilir misiniz?

dtdesign dtdesign vizyondakifilm.org Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 480
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

serdar462 adlı üyeden alıntı

Windows 8 Pro yu sanal makinaya kurdum kullanış olarak çok güzel fakat mouse çok yavaş hareket ediyor ve görüntü biraz bulanık gibi acaba sanal makina olduğundan mı ? Bilen kuran varsa bu soruları cevaplayabilir mi ?

sanal makine programı ile win 8 i başlatın sanal makine penceresinde view menüsünde misafir ekranını otomatik boyutlandır seçeneği var onu tıkla windows 8e bi kurulum ekranı gelecek onu bas kur düzelir.

tabi ben oracle visualbox kullanıyorum siz ne kullanıyorsunuz onu bilemiyorum

dursuntokgoz.com.tr | dursuntokgoz.net | vizyondakifilm.org

• Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

dtdesign adlı üyeden alıntı

sanal makine programı ile win 8 i başlatın sanal makine penceresinde view menüsünde misafir ekranını otomatik boyutlandır seçeneği var onu tıkla windows 8e bi kurulum ekranı gelecek onu bas kur düzelir.

tabi ben oracle visualbox kullanıyorum siz ne kullanıyorsunuz onu bilemiyorum

Gerek kalmadı kurdum windows 8 i gayet güzel ve de hızlı.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al