wmaraci reklam

[Anket] Makale Taban Fiyatı Belirleme - Temmuz 2022

31 Mesajlar 4.753 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

engellibilgi engellibilgi WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 30.10.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek Özel Sektör
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad S** K**
    • Mesajlar 476
    • Beğeniler 17 / 77
    • Ticaret 8, (%100)

Herşeyin fiyatı artarken bazı arkadaşlar ben cok alım yapıyorum benim maliyetim artıyor demiş. Fiyatların sabit kalması emek sömürüsünü getirir. Hem kaliteli iş istiyorum hem de para vermek istemiyorum demek doğru değil

3000 makale alan arkadaş sonucta bu makalelerin üstüne fiyat koyup satıyor ya da işinde kullanıyor o zaman en az 7,5 TL olmalı ben mecburen 5 TL verdim

EkipNetwork webUXdigital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

webUXdigital webUXdigital Tanıtım Yazısı Kullanıcı
    • Üyelik 28.01.2021
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Yazılım
    • Konum Çanakkale
    • Ad Soyad S** Y**
    • Mesajlar 61
    • Beğeniler 23 / 23
    • Ticaret 1, (%100)

engellibilgi adlı üyeden alıntı

Herşeyin fiyatı artarken bazı arkadaşlar ben cok alım yapıyorum benim maliyetim artıyor demiş. Fiyatların sabit kalması emek sömürüsünü getirir. Hem kaliteli iş istiyorum hem de para vermek istemiyorum demek doğru değil

3000 makale alan arkadaş sonucta bu makalelerin üstüne fiyat koyup satıyor ya da işinde kullanıyor o zaman en az 7,5 TL olmalı ben mecburen 5 TL verdim

Cok guzel soylemissiniz. "Benim kârim artsin ama maliyetler sabit kalsin" = koylu kurnazligi.

Koylu kurnazligi gunun sonunda daima kaybeder. 

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Mustafa Kemal Atatürk

Kenancot34 Kenancot34 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 09.07.2021
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek İşletme
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad K** Ç**
    • Mesajlar 25
    • Beğeniler 4 / 4
    • Ticaret 0, (%0)

Yazdığı makalesi ilk 3 sayfaya gelmeyenler konuya yorum bile yapmamalı.

Ahresf, keywordtool io, semrush vb araçlar ile site haritasını çıkarıp, rakipleri kontrol ederek yazan ve ilk 3 e girmesi en basit içerikleri çıkaran arkadaşlar ile zaten taban fiyatın üstünde çalışıyoruz.

Emek veren değerini alıyor zaten.

Taban fiyatın 5 tl olması demek iş bilmeyen yazarların, site sahibi arkadaşların veya  bu işe heves edenlerin  insanların zaafından yararlanıp paalarını almaktan öte geçmez.

100 makale yazıp ilk 3 e 10 tanesini zar zor sokan arkadaşlar için taban fiyatın aynı kalması taraftarıyım.

İş bilen hit alacak içeriği arayıp bulan, ilk baştakileri ezip geçecek içeriği yazanlar zaten taban fiyatın üstünde alıyor.

Sırf bu sebeple  analiz araçlarını satın aldım kullanmayı öğrendik vs. derken kendim 10 günde 1  derinlemesine analiz ederek vs içerik çıkardım ve yazdım . Toplamda 1 yılda kendim 50 içerik yazmışımdır yine 60 adette başlık ve alt başlıklarını hazırladığım içeriği başkasına yazdırmışımdır. bu 100 makalenin 50 si ilk sırada , diğerleride ilk 3 te şu an.

3 aydır içerik girmediğim siteme yine geçen haftalarda analiz ederken tesedafüfen bir kelime denk geldi 30 k hacmi olan şu an 3. sıradayım.

Böyle size hit getirecek içeriği tere yağından kıl çeker gibi bulup yazan arkadaşlar hakkını istesin ama laf olsun diye makale yazıp insanların paralarını almaktan öteye geçmeyenler için taban fiyat aynı kalmalı.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Kenancot34 (20.07.2022 04:56)

Ek İş Fikirleri   

batukay batukay WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 12.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Erzurum
    • Ad Soyad B** K**
    • Mesajlar 1226
    • Beğeniler 328 / 327
    • Ticaret 22, (%100)

Taban puanı tamamen kaldırılsın hatta. Kaliteli yazan ucuza yazmaz. Kalitesiz yazan kişi de taban fiyattan satacağı için alan kişiye zararı olur. En azından kaliteli yazan kişi ortaya çıkar böyle.

MehmetMasa webUXdigital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

Deae Deae WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 29.01.2020
    • Yaş/Cinsiyet 50 / E
    • Meslek Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** E**
    • Mesajlar 165
    • Beğeniler 69 / 69
    • Ticaret 0, (%0)

5tl az bile..

EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
    • Üyelik 15.04.2017
    • Yaş/Cinsiyet 50 / E
    • Meslek blogger
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** S**
    • Mesajlar 1270
    • Beğeniler 443 / 443
    • Ticaret 61, (%100)

Çanakkale adlı üyeden alıntı

Link coplugu haline gelmis veya birkac hafta icinde caktirmadan o linki silen sitelerdir onlar. Kaliteli site o fiyata link vermez. Hele hele footer linki satandan hicbir link alinmaz.

Oyle sitelerden link alan ucuza kapattim diye dusunur ama sitesine faydasi olmaz ki. Ben 499 TL'den link satiyorum, bakiyorum baskasi 30 - 40 TL'ye satiyor. Satsin. Insanlar ogrendikce sizin veya benim gibilere geliyor / gelecek.

İnşallah

webUXdigital

kişi bu mesajı beğendi.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)

Forum üyelerine fikirlerini sorup doğru bir yönetim anlayışı sergilediğiniz için en içten teşekkürlerimi sunarım. @Pasa 

İstatistik bilimine göre kalan sürede anket sonucu pek değişmez, sonuçlar hayırlı olsun :) 

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: EkipNetwork (23.07.2022 11:40)

Pasa

kişi bu mesajı beğendi.

gvnavci gvnavci Seo Uzmanı Kullanıcı
    • Üyelik 23.10.2018
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek Seo Uzmanı
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad G** K**
    • Mesajlar 265
    • Beğeniler 35 / 35
    • Ticaret 0, (%0)

Herkes asgari ücret şu bu yazmış da arkadaşlar Asgari ücret + Yemek parası + Elektirik evde + Sigorta hesap yaptığınız zaman öyle 5500 filan çıkmıyor.. ayrıca yarım saatte 300 kelime diyorsunuz. Yazarlar makina mı? Bir hizmet alıyorsanız bunun bir bedeli vardır. 300 kelimeyi saatte yazanlar var ne olacak böyle olursa 2750 TL mi kazanacak? Kızmayın kırılmayın çoğu kişi makale yazdırırken zaten sektöründe onun parasını fazlası ile kazanıyor. İyi bir seo yazarı 3-4 liraya makale yazmaz. Bende makale yazarıyım ingilizce makale yazıyorum %100 seo uyumlu ve 1000 karakter 50 tl den yazıyorum. Yanlış anlaşılmasın kelime demedim karakter! 49 lira yapmam isteyene yazarım. Toplu makale yazmam her makale tesliminde paramı alırım hatta bazı firmalar fazla para atıyor bakiyeden düşersin diyor. 3-4 TL ler yazıldığı için TÜRKÇE makale yazmıyorum. Nasıl ki işsiz kalan ben garsonluk yaparım diyip tepsi tutmayı garsonluk zannederek bu işi yaptı ve işletmecilerde ucuz diye atladılar... Şimdi kalifiye garson kalmadı tüm mekanlardan hepiniz şikayetcisiniz. Yazarlık da aynı şekilde seviye kaybediyor. Yapmayın bir hizmet alacaksanız bunun bedeli vardır. Herkesten her hizmet alınmaz. Alınıyorsa da Türkçe iyi makale yazan arkadaşların hakkını verin. en az 5 taban olmalıdır. 7 isteyene de saygım vardır 10 isteyene de.. pahalı bulan kendi yazsın.

Lütfen şahsi kimse üstüne alınmasın. 

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır...

Deae Deae WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 29.01.2020
    • Yaş/Cinsiyet 50 / E
    • Meslek Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** E**
    • Mesajlar 165
    • Beğeniler 69 / 69
    • Ticaret 0, (%0)

Neye karar verildi?

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)

Deae adlı üyeden alıntı

Neye karar verildi?

Açık ara farkla 5 tl, 7.5 tl olması gerekirdi ama 5 tl ideal. Herkese hayırlı olsun. 

Deae

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al