wmaraci reklam

Bozdurma İşlemleri Tavan oran/fiyat

38 Mesajlar 6.739 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yamyam yamyam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Turlzm
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 4, (%75)
site adresini burada açıklamıştım fakat silme kararı aldım. yoksa çarşı pazar karışacak

ACSMEDYA adlı kullanıcı ile özel olarak görüşerek ispatladım varsa inanmayan bir hayır kurumuna 50 lira bağış yaptığı taktirde özelden açıklarım

burada bana hakarete varacak derecede eleştirenleri özele beklerim

dinleyip anlamadan önyargıyla yaklaşmayın
hyppia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NewLoops NewLoops . Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 44 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
Özelden bana mesaj atıldı arkadaş ile konuştuk birbirimizi anladık. Hakaret ve herhangi bir şey olmadı.Bahsedilen oran kısmı ise günden güne yeni gelen üyeler tarafından dahada dengesizleşecek ve durdurulmaz bir konuma gelicek. Sormak istedikleriniz olur ise whatsapptan mesaj atabilirsiniz.
Saygılarımla.
ACSMEDYA

KALİTENİN ADRESİ ! 7/24 CANLI HİZMET !

MNAKIT MNAKIT Razer Gold Sat Platin Üye
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek elektronik ödemeler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 915
  • Beğeniler 249 / 254
  • Ticaret 82, (%99)
Katılıyorum oranlar %45-50 olmalı piyasayı git gide çoğaltıyorlar gereksiz yere destek veriyorum
NewLoops

kişi bu mesajı beğendi.

Razer Gold ve Diğer işlemler için Yazabilirsiniz. 05443130758

hyppia hyppia Web - SEO - Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 89 / 88
  • Ticaret 21, (%100)
mobil bozum yaptırıp, faturasına yansıtarak 100 TL ödeme yapan bir kişi karşılığında 50 TL alıyor. ya da en fazla 50 TL alsın isteniyor. öğrenci olduğum dönemlerde bir kaç defa yaptım ben de bunu. ama öylesine parasız kalmıştım ki, şimdi anlatsam konu sapar. herkesin de böylesi parasız kaldığı anıları vardır zaten. empatisi zor değil.

bir iki defa yapınca o anlık parasızlığıma derman oluyordu tabi. yumurtamı domatesimi alıp menemen yapıp bir güzel yemiştim. 2 gün harçlığım olmuştu falan :)

fakat telefon faturam normalde 90 TL iken 290 TL olmuştu. sonrasında ben bu bozumlardan kaynaklı olarak fazla gelen telefon faturamı ödeyemedim. dolayısı ile telefonum iletişime kapandı. sonrasında para bulup 30 TL de fark ödeyip telefonu açtırmıştım. cebimde 100 lira harçlığım olsun diye yaptığım bu hareketler bana 320 TL'ye patlamıştı. kendimi toparlamam daha da zorlaşmıştı yani.

kendimden örnek verdim, ben gerçekten çok çok zor durumda olduğum için böyle bir şey yapmıştım. muhtemelen mobil bozum yaptıran kişiler, faturalarını ödeyen ve kendilerine arka çıkan birileri de yoksa benim geçmişte yaşadıklarımı yaşıyorlar. günü kurtarmak için bunu yapıyorlar.
Dolayısı ile, bu insanlar sonradan ödeyecekleri 100 TL karşılığında ne kadar fazla para alırlarsa onlar için daha iyi olacaktır. keşke 100TL mobil ödeme yapan birine 100 TL den fazla ödenebilse

bence forumda oran sabitlemesi değil de, güvenli bir şekilde bozum yapılmasını sağlayacak ortam oluşturulmalı. mesela sizin garip bulduğunuz gibi %65 oran veren kullanıcı bu ticareti gerçekten yapmış mı, yapıyor mu, yapacak mı bu takip edilmeli. ya da her önüne gelen ben 100 TL mobil ödeme yapana 70 TL veriyorum diyememeli. en az 50 ticaret puanı olan, doğrulanmış profil sahibi, güvenilir ve eski üyeler bu işi yapabilmeli örneğin. bu düzeltmeler yapılırsa oranlar zaten kendi normalini bulacaktır.

kusura bakmayın ama sizin talebiniz, bütün patronların birleşip asgari ücret tutarı 2000 TL olsun demesi gibi bir şey. bir oran belirlenecekse dahi sadece sizin ortak karar kıldığınız oranlar olmamalı.
Victoryksk batukay kaya212

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Yok ya bence en fazla %30 olsun (!) faturaya 100 yansısın ama cebe 30 girsin.
yani insanlar zor duruma düştü diye bu kadar da vurmamak lazım. Evet bu işten para kazanan insanlar var ama ben bu işin tefecilikten çok farklı olmadığını düşünüyorum kusura bakmayın.
hyppia

kişi bu mesajı beğendi.

caglarmmedya caglarmmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 15 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Burası serbest piyasa. Bu forumda olmasa da başka forumlarda bozum yapıyorum. Hiçbir zaman %50-60 la bozum yapmadım. Foruma katılan herkesin istediği oranda bozum yapma hakkı var. Bi arkadaş çok güzel açıklamış. İnsanlar zorda kaldığı için yapıyor bunu. Benim önerim min %70 olması. Kimseye bir şey söyleme hakkınız yok. Ricam biraz empati yapmanız
hyppia

kişi bu mesajı beğendi.

NewLoops NewLoops . Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 44 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
Herkes zor zamanlar geçiyor Allah kimseyi zor durumda bırakmasın. Ama biriniz tefeci demiş bakın tefecilik felan vs bu tür şeylerle kimsenin işi yok bu forumda ve üye olan bir çoğu da sizler gibi öğrenci veya daha önceden öğrenciydi. Kanuna göre bir kişinin veya bir şahısın izinsiz şekilde kendi rızası dahilinde olmadan faturasını kullanmak veya harcama yapmak tamamen suçtur.

Sizler bizlere kendi rızanız ile mesaj atıyorsunuz ve bizler sizlere internetten aldığımız pubg mobil uc ve benzeri şeyleri alıp yüzde 50 ödeme yaptığımız bir şeyden yüzde 20 kar ediyoruz yeri geliyor. Mobil ödeme yapılan alışverişte ise vergi ücretleri dahilindedir. Yani gidip biz bir işlemden %50 kar etmiyoruz. Kar azmı geliyor ne demek ? Tefeci ve suçtur ne demek ? Araştırmadan okumadan gelip lütfen bu şekilde suçlayıcı mesajlar atmayınız.

İlk zamanlarda olan %30 oranı %50 ye kadar çıkardık siz buna rağmen suçlayıcı mesajlarda bulunuyorsunuz. hyppia da dediği gibi kafasına göre gelip burada yüksek oran verip sonra gelen müşteriye ödeme yapmadan bozum yapılırsa işte bu bir suçtur. Bizim bu konuyu açma amacımız adil olan oranı sabitleyip güvenli alışverişi sağlamak.

Ama galiba size dışardan gözüken bozumcular para içinde yüzüyor ve görügüsüzlük yapıp oranı düşüyor hayır efendim biz para içinde felan yüzmüyoruz ve görgüsüzlükte yapmıyoruz. Benim zoruma giden kimse burada madur olmasın güvenli şekilde bozum yapabilsin. Ben gideceğim insanlar bana güvensin diye kurumsal alacağım günlerce biriktirdiğim para ile insanlar bizlere güvensin diye.

Sonra biri çıkıp %80 ödeme diyip güvendirdiği zamanında müşterilerine ödeme yapmadan bozum yapıcak sonra piyasayı sallıyacak ve bizler ************** damgası yiyeceğiz sizce bunun neresi mantıklı ? Burası özgür bir forum ve sizlerde üye olabilirsiniz buna kimse karışamaz.
Bizlerinde öyle bir amacı yok.

O yüzden bu söylediklerime biraz kulak verip bizi anlamanızı isteriz. Bu zamana kadarda bir kişinin parasını göndermediğim olmadı ve olmayacakta girin yorumlarıma bakın okuyun dolandırılanlarıda görün.

Saygılarımla
ACSMEDYA

KALİTENİN ADRESİ ! 7/24 CANLI HİZMET !

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5985
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Genelde satış yapan yani hizmeti veren üyelerin talepleri olmuş. Alıcı konumundaki üyeler daha fazla olmasına rağmen yorum yapan sadece birkaç kişi var. Fakat bu arkadaşlarımızın yorumları da çok değerli ve önemli.

Bozum işlemlerinde komisyon/kar oranlarınızı elbette arttırmak istersiniz. Fakat diğer yandan alıcıların da max fayda sağlaması gerekiyor. Yani min komisyon belirlemekten ziyade max komisyon belirlemek doğru olan adım olur aslında. Fakat bunun da uygun olacağını düşünmüyoruz.

Taban/tavan oranların belirlenmesini istenmesindeki temel sebebin düşük komisyon oranları verip **************lık yaparak ortadan kaybolanları ve mağduriyetleri azaltmak olduğunu dile getirmiş birkaç arkadaşımız. Öyle ise; bunu bir taban/tavan oran belirleyerek değil, kategoride yeni ilan açma kurallarını değiştirerek yapmayı deneyelim. Örneğin şu andan itibaren min 50 mesajı olmayan üyeler Bozdurma İşlemleri kategorisinde yeni konu açamayacak. Bununla birlikte güvenliği arttıracak farklı adımlar/kurallar planlayacağız.
NewLoops

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al