lostyazilim

Kanıtsız Konu Baltalamak Ban Sebebi Olmalı

13 Mesajlar 2.177 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Herkese merhaba. Öncelikle yazının tamamını okumanızı rica edeceğim. Çok uzatmadan sonlandıracağım. Forumda her kesimden, her işten, her yaştan insanlar,kardeşlerimiz var. Hayatım boyunca hiç bir zaman bir konuyu baltalamadım,baltalamam. En fazla yaptığım şey PM yoluyla "geliştirilmeli,değiştirilmeli" demişliğim vardır. Bunu konuya kibarca ve kırıcı kelime kullanmadan yazdığımda oldu. Ama görüyorum ki forumun içinde sırf baltacılık için dolaşan. Her konudan, her başlık altında insanları aşağılayan ve onların emeklerini, şevklerini,heveslerini ve daha da önemlisi kalplerini kıran insanlarla dolu. Bunlara yönetimin bir standart getirmesi gerekli değil, şart!.
Kendimden örnek vermem gerekirse imzamda ki konudan bu hafta içinde başımdan geçen bir olayı örnek göstermem gerekiyor. Biliyorsunuz ki forum üyelerinin ihtiyaçlarını bir parçada olsa giderebilmek amacıyla bazı çalışmalar yapıyorum. Ücretli yaptıklarımın yanında söylenmez ama hayır işi yaptğımda oluyor. Çünkü çoğu kardeşimiz öğrenci ve imkanları sınırlı. Bir gece birden 3 kişi aynı dakikada Konumu sabote etmeye ve güya delilleriyle, aşağılayıcı ve yalanlarla dolu yorumları yazmaya başladı. Sonucu açıklayayım hemen hiç uzatmadan. Moderatör tarafından haklı bulundum. Çünkü sahte delillerini çürütecek sayısız orjinal delilim mevcuttu. Kimse konumu sabote edemez, ettirmem. Çünkü yaptığım yanlış bir şey yok. Bunu onlarda biliyor. Ama 3 kuruş kazanabilmek için başka ticaret konularını sabote etmeleri onur kırıcı. Bu sadece benim değil neredeyse her üyenin başına geliyor. Domain satanından sitesi hakkında yorum bekleyene, Tema çizeninden makale yazanına kadar. Lütfen bana katılanlar bu konuya destek olsun. Buradan yönetime sesimizi duyurmak istiyorum. Bu konu hakkında WMaracı'na yakışan bir sonuç çıkması dileğiyle hepinize yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

@admin
@mukim
@veysel
@çağrı
errorcode AltunelSeo kramper

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ZADEGAN ZADEGAN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 50 / 45
  • Ticaret 7, (%100)
Kesinlikle katılıyorum küçük bir olay olabilir ama gerçekten insanın moralini düşürmekte .

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Aynen foruma olan bağlılığı da kırmakta. Uzun zamandır bilgi paylaşımda bulunduğum bu foruma toz kondurmam fakat bu tarz pürüzlerin düzeltilmesinde @EnderGrafik'e katıldığımı da belirtmek isterim. Ayrıca uzun zamandır forumda mesajlarına denk geldiğim bir insan şimdiye kadar kötü bir özelliğini de görmedim umarım böyle devam edersin hocam.

Sosyal olan her şey.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Aynen foruma olan bağlılığı da kırmakta. Uzun zamandır bilgi paylaşımda bulunduğum bu foruma toz kondurmam fakat bu tarz pürüzlerin düzeltilmesinde @EnderGrafik'e katıldığımı da belirtmek isterim. Ayrıca uzun zamandır forumda mesajlarına denk geldiğim bir insan şimdiye kadar kötü bir özelliğini de görmedim umarım böyle devam edersin hocam.

Teşekkür ederim dostum

wmaraci
wmaraci

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Konunun her kelimesine katılıyorum eğer bir kalite yakalamak istiyorsak kesinlikle bu çalışma yapılmalı. Çünkü artık herkes bir konuda yorumu var ama kimse ne bildiğini bilmiyor sadece öğrendiği 3 5 kelimeye göre yorum yapıyor...

Sueda Sueda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)
Makale olayında bu çok oluyor.
Ben emeğimizin yendiğini düşünüyorum.
Mesela adam yazmışki yurtdışında gezip gördüğünüz yerleri 300 kelime ile anlatın 1 TL vereyim :) Mantığa bakarmısın? Gelde baltalama. Haklı ver haksız var. Çok iyi ayırt edilmeli.
WebColden errorcode

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Konu Baltalamak ile Eleştiri ne yazık ki bu forumda Ayırt edilemiyor. istatistiklerimi incelerseniz, Ne kadar çok yazıp, sonradan Hiç yazmayışımı anlarsınız.

Bu forumda yer alan bir çok kişi ne yazık ki olumsuz eleştirilere kendini kapatmış durumda. Ben sadece herşeyin bir uslubu olması gerektiğine inanıyorum.

Dipnot: Sırf Laf sokmak Adına, Konuay mesaj atanların da olduğu Kesin. ( Siz buna Baltalamak diyorsunuz, ben Baltaya Sap olamaynlar diyorum )

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

dSeller dSeller Uğur BAŞYİĞİT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Satış Müdürü
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 58 / 21
  • Ticaret 9, (%100)
Sizi bu konuda destekliyorum. Kesinlikle yaptırım uygulansın.

Ama şu şekilde satıcı tipleri de var. Onlara da yaptırım uygulansın.

Adam konu açmış, "2 milyon aranmalı domain" diye. Girip baktım konuya, domain xxxxindir.com. Gittim aranmasına baktım, 18 bin. Arkadaş uyanık ya, adwords kelime aracına yazmış xxxx, xxxx indir, xxxx yükle vs vs. Sonra da ekran resmini koymuş.

Buna inanıp, teklif verecek insanlar var mı? Var. Ben de üzerime düşeni yapıp yanlış olduğunu belirttim. Konuyu düzeltti. Düzeltmek derken "bu grafik ana kelimenin grafiğidir" şeklinde düzeltti. Sonra da benden mesajlarımı silmemi istedi.

Bu tip bir konuya yazmak, baltalamak değildir. Her üyenin görevidir. Alıcıyı aldatıcı hareket varsa, baltalarım ben :).

errorcode errorcode Kullanmıyor Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarımcı ve Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 124 / 60
  • Ticaret 13, (%100)

Sueda adlı üyeden alıntı

Makale olayında bu çok oluyor.
Ben emeğimizin yendiğini düşünüyorum.
Mesela adam yazmışki yurtdışında gezip gördüğünüz yerleri 300 kelime ile anlatın 1 TL vereyim :) Mantığa bakarmısın? Gelde baltalama. Haklı ver haksız var. Çok iyi ayırt edilmeli.

Bir de benim fikrime saçma dedin :D

Sueda Sueda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)

errorcode adlı üyeden alıntı

Bir de benim fikrime saçma dedin :D

Uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş. Neyse.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al