wmaraci reklam

Önüne gelen ticaret yapıyor.

12 Mesajlar 1.992 Okunma
wmaraci reklam

fatihalagoz fatihalagoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Sistem ve Ağ Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 13 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba,

Forum konularında dolaşıyorum da, daha yeni üye olmuş, ilk mesajını satış yaparak atmış, bir birinden palavra kelimeler ile insanları dolandırmak için sıraya girmiş bir çok kişi görüyorum. Neden bu kişilerin ilan açmasına izin veriliyor? Eminim ki bir çok kişinin canı yanmıştır. Önüne gelen insanların umutlarıyla oynayarak 3-5 kuruş dolandırıp kaçıyor. Belli bir kriter olsa şu kadar mesajı olacak, şu kadar gün üyeliği bulunacak vs diye. Sizce daha doğru olmaz mı?
Batuhan ntka viplcruel

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.maksitasarim.com/
wmaraci
reklam

senvedat senvedat Webmaster/Grafiker/Editör Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ş**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 79
  • Ticaret 34, (%100)
Yani insanlar bu şekildeki bir sistemide suistimal edebilir, 10 tane mesaj istersin rasgele konulara teşekkürler yazar geçer vesaire, yani dolandıracak adam için çokta sorun değil 5 dakikasını alır.

Bence biraz daha katı ve ciddi kurallar konulmalı günde tam kaç alışveriş yapılır tahmin edemiyorum ama en az 3-5 tanesinde sorun çıktığına eminim.

Önemli olan adamlık, herkes adam olsa sorun kalmayacak. Forum kurallarını değil insanların kafasını düzeltmek gerek, keşke o da mümkün olsa :)
Batuhan errorcode fatihalagoz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 13 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

senvedat adlı üyeden alıntı

Yani insanlar bu şekildeki bir sistemide suistimal edebilir, 10 tane mesaj istersin rasgele konulara teşekkürler yazar geçer vesaire, yani dolandıracak adam için çokta sorun değil 5 dakikasını alır.

Bence biraz daha katı ve ciddi kurallar konulmalı günde tam kaç alışveriş yapılır tahmin edemiyorum ama en az 3-5 tanesinde sorun çıktığına eminim.

Önemli olan adamlık, herkes adam olsa sorun kalmayacak. Forum kurallarını değil insanların kafasını düzeltmek gerek, keşke o da mümkün olsa :)

Böylelikle sitenin kalitesinin çok daha artacağını düşünüyorum. (bazı sitelere üye olmak istiyorsun secereni istiyorlar, üstüne kabul olmuyormusun) aslolan dediğin gibi insanlık...

senvedat senvedat Webmaster/Grafiker/Editör Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ş**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 79
  • Ticaret 34, (%100)

fatihalagoz adlı üyeden alıntı

Böylelikle sitenin kalitesinin çok daha artacağını düşünüyorum. (bazı sitelere üye olmak istiyorsun secereni istiyorlar, üstüne kabul olmuyormusun) aslolan dediğin gibi insanlık...

Dedim ya hocam bu işlerin pek şakası yok 5-10 tl için adam dolandıranlar kol geziyor sitede, birşeyler yapılması gerek diye düşünüyorum bende, aynı şeyi yöneticilerde biliyor görüyor birşeyler yapacaklardır, yada doğru yolu bulacaklardır onlar :)

wmaraci

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Foruma ticaret yapmak için bir çok insan kayıt oluyor. Bu kayıt olan kişilere dur, ticaret yapma mı diyelim? Zaten yeni üye olmuş, mesaj sayısı az ve kayıt tarihleri belli. Ticaret puanları da yok. Bu kişilerle ticaret yaparken sizin dikkat etmeniz yeterli sadece.

Not: Kayıt olan herkes önce cep telefonu onayını yapıyor daha sonra yönetici onayından geçiyor. İstatistiksel olarak konuşursak 10 kişiden sadece 3 kişinin hesabı onaylanıyor. Yani yönetim üye alımı konusunda seçici davranıyor. Aynı şekilde sizde ticaret yaparken dikkatli olmalı ve seçici davranmalısınız. Olay sizde bitiyor çünkü.

Foruma daha üye bile olmayıp skype'dan ben şu üyeyim diyerek dolandırılan bir çok üyemiz mevcut. E şimdi biz ne yapalım bu durumda?

Sadece dikkatli olalım. Fazlasıyla dikkatli ve seçici.

Ayrıca şu konuyu okumanızı da tavsiye ederim:
Atakan senvedat

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Bence de belli konu ve yorumu olmalı mesela 15 konu ve 150 mesaj gibi. aktiflik süreside 1 ay olarak belirlenebilir ve bu sayede çoluk çocuğun ticaret adına yaptıkları şeyleri biraz olsun engellenebilir. zaten onlar 1-2 gün içinde karar değiştirir sattı sattı satamadı boşver diyerek vazgeçerler gerçek ticaret yapacak olanlar için daha sağlam bir yer olur wmaracı.
fatihalagoz

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

• Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Bence de belli konu ve yorumu olmalı mesela 15 konu ve 150 mesaj gibi.

Bu seferde forum gereksiz konu ve mesajlarla dolacaktır.

1 ay gibi bir sınırlama koyarsak kayıt olan herkes 1 ay boyunca girmeyecek, ticaret yapmayacak ve 1 ay sonunda aynı şekilde devam edecektir. E bu durumunda yeni kayıt olmuş üyeden farkı yok.

Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi WM Aracı gerekli önlemleri alıyor. Yeni kayıt olan kişiler bellidir. Bu kişilerle ticaret yapmak zorunda değilsiniz. Ancak ticaret yapacaksanız da ekstra olarak daha dikkatli olmak zorundasınız.

• Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 13 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

cagman adlı üyeden alıntı

Bence de belli konu ve yorumu olmalı mesela 15 konu ve 150 mesaj gibi. aktiflik süreside 1 ay olarak belirlenebilir ve bu sayede çoluk çocuğun ticaret adına yaptıkları şeyleri biraz olsun engellenebilir. zaten onlar 1-2 gün içinde karar değiştirir sattı sattı satamadı boşver diyerek vazgeçerler gerçek ticaret yapacak olanlar için daha sağlam bir yer olur wmaracı.

Kesinlikle katılıyorum... Bir noktada tabiki bizlerde sorumluyuz ve dikkat etmemiz gerekiyor, dediğiniz gibi bir takım kriterlerden geçirmemiz gerekiyor satış yapan kullanıcıyı ama belli bir oranı olmalı bu işin. 1-10-100 mesaj ile değil bu işin daha fazla oransal şartları olmalı. İnsanlar o paraları belirli umutlar için bağlıyor, sonrasında daha başlamadan umutları sönüyor. Amacımız wmaraci.com' u daha sağlam yerlere konumlandırmak ve kaliteyi artırarak insanları sonuçlara daha emin adımlarla yaklaştırmak...

• Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)

fatihalagoz adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katılıyorum... Bir noktada tabiki bizlerde sorumluyuz ve dikkat etmemiz gerekiyor, dediğiniz gibi bir takım kriterlerden geçirmemiz gerekiyor satış yapan kullanıcıyı ama belli bir oranı olmalı bu işin. 1-10-100 mesaj ile değil bu işin daha fazla oransal şartları olmalı. İnsanlar o paraları belirli umutlar için bağlıyor, sonrasında daha başlamadan umutları sönüyor. Amacımız wmaraci.com' u daha sağlam yerlere konumlandırmak ve kaliteyi artırarak insanları sonuçlara daha emin adımlarla yaklaştırmak...

Bir önceki mesajımı okursanız sevinirim.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

Psycho adlı üyeden alıntı

Bu seferde forum gereksiz konu ve mesajlarla dolacaktır.

bu **************lığın önüne geçmek çok zor ama sizin ve benim de söylediğim önlemlerle caydırıcı ve katı kurallar uygulanmalı.
fatihalagoz

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al