wmaraci reklam

Ücretsiz hosting vermek yasak mı ?

8 Mesajlar 1.538 Okunma
wmaraci reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Ücretsiz hosting vermek yasak mı ?

Forum iletişiminden ve mod. ler ile iletişime geçtim cevap alamadım.

Açtığım konu sorgusuz sualsiz silindi. İyilik yapmak yasak mı ?

Sildiğiniz konu hakkında konu sahibine bilgi vermelisiniz.

En azından yanlış mı, kural dışı bir şey yaptık onu bilmek adına..

wmaraci
reklam

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)
Merhaba dostum vergi levhasiz sponsor olunmaz xx kişisinin veri güvenliğini sağlamak amaciyla bu tür konulara bazı forumlarda oldugu gibi izin vermezler

Zaten free host veren firmalar var forumda çayır cayır ama muhatapları var en azından veri güvenliği var en azından anlatabildim mi ?

Burda her ne kadar iyi niyetle de o olsan bir okadar Artniyetli insanlar var iyi forumlar ..
vahdettin awoken DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Genellikle kural dışı konular veya üyenin ticaretini etkileyen bir konu silindiğinde mutlaka haber veriliyor. Fakat bazı konular açık ve net bir şekilde kabul edilmediği zaman haber verilmeme durumu da olabiliyor. Gözden kaçan konular olursa şikayet üzerine işlem yapılıyor. Sizin silinen konunuzu ele alacak olursak,

[*]Satış yapmıyor olsanız bile vergi levhasız olduğu için bilmeyen (veya yeni başlamış acemi) bir kullanıcı kaynak limitini aştığı zaman sitesi kapatıldığında veya veri kaybı gibi sorunlarda muhattap bulabilmesi, hakkını arayabilmesi adına site barındırma hizmetini firmadan satın alması daha sağlıklı olacaktır.
    [*]Yine siz bunu amaçladınız demiyorum fakat ilk yıl ücretsiz sunup sonraki yıllar ücret talep ederek kötü niyetli kullanımının önüne geçmek.
    [*]Pek çok kişinin satın aldığı reseller gibi hizmetleri yeniden dağıtarak mevcut rekabet şartlarına zarar vermesi. Örneğin forumda 50 farklı üyenin kendi resellerini ücretsiz dağıtması tabiki büyük firmaları etkilemez ama yeni kurulmuş hosting firmalarını göz önüne alınca rekabet ortamını önemli ölçüde etkileyecektir.
    [*]Diğer yasal durumlardan kaynaklı olarak yaşanabilecek sorunlar.

Bunlardan biri veya birkaçı sebebiyle konunuz silinmiş olabilir. Bırakalım hosting işlerini hosting firmaları yapsın. :) Hosting satın alırken bütçe anlamında sorun yaşayan arkadaşlara zaten hosting firmaları ilk yıl için sponsor olabiliyor. Geçmişten beri pek çok örneği mevcut bu durumun.

İyi forumlar.

• Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Belirttiğiniz maddelerin hiç birine katılmıyorum konu ile pek ilgisi de yok ama. Anladım.. "Kapitalist sistem." Konuyu uzatmıyorum ;)

wmaraci
wmaraci

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)

farukkarahan adlı üyeden alıntı

Belirttiğiniz maddelerin hiç birine katılmıyorum konu ile pek ilgisi de yok ama. Anladım.. "Kapitalist sistem." Konuyu uzatmıyorum ;)

Bu olayı kapitalist sistemle bağdaştırmanız aşırı komik durmuş :)

prestij

• Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Sizin bağdaştırmamanız daha komik bence, hatta düşündürücü. Konuyu bilmeden yorum yapmanız yüzünden de olabilir.

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
İyilik adına sağlamış olduğunuz hizmetin konu başlığına geçen gün denk gelmiştim. Hocam iyi niyetinizin yönetimde bizde farkındayız velhasıl herkesin aklına “ya?” Sorusu takılır. Sizin iyi niyetinize olan yoğun talebi gören diğer kötü niyetli kişilerde aynı girişimde bulunur ve olumsuz sonuçlar doğurabilir. İyi niyetin suistimal edilmemesi adına yasal ve resmilik harici her şey kabul edilmemesi kötü niyetli insanlara da göz dağı verir. Her iki tarafta haklı aslına bakarsanız ancak burada devlet yönetim. Yönetimin dışına çıkamayız.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Üyelerimizin güvenliği için izin vermiyoruz. Sizi tanımıyoruz, vergi levhanız var mı, kurumsal olarak mı iş yapıyorsunuz bilmiyoruz. Belkide ücretsiz hosting bahanesiyle insanların scriptlerini çalmak gibi bir niyetiniz var. Nereden bilebiliriz? Ya da ilk başta ücretsiz deyip daha sonra üyelerimizin verilerine karşılık hosting satacaksınız. Bilmiyoruz. Ya da amacınız reklam. Onu da bilmiyoruz.

Yani kısacası, hayır ücretsiz de olsa burada hosting dağıtamazsınız.
Rastena cthax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al