wmaraci reklam

Üyelikte TC Numarası İstenmeli.

28 Mesajlar 3.406 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BlackBull BlackBull Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress !
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 103 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Kotil Hocam, felaket tellalı gibisin. :D

Sourtimes Hocam, onun yerine, mobil numarasının kimin üstüne olduğuna bakılır. Ne diye uğraştırıyorsunuz yöneticileri o kadar. :) :D
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
BlackBull Tamda onu diyecektim. :D

Ek Olarak: Sourtimes 3D Sistem dediğiniz gibi zorlaştırabilir. Fakat o banka hesapıyla tc kimlik mevzusu biraz sıkıntı olabilir benim gibi kişilere. Benim kimliğimin üzerine banka hesabı yok, başkasının üzere ben ne yapacağım :D ?
Regex BlackBull

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
TC vatandaşı değilim. Benim gibiler çok var ama.
Rastena Kotil BlackBull

kişi bu mesajı beğendi.

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)

BlackBull adlı üyeden alıntı

Kotil Hocam, felaket tellalı gibisin. :D

Sourtimes Hocam, onun yerine, mobil numarasının kimin üstüne olduğuna bakılır. Ne diye uğraştırıyorsunuz yöneticileri o kadar. :) :D

Faturasız hatların kimin üstüne olduğu, numara rehbere kayıtlı değilse görülemiyor. Ayrıca Ankara'da denizciler caddesi üzerinde geçen yıl açık hattı 35-40 TL'ye satıyorlardı. En kesin kişinin tüm çıplaklığıyla bilgilerine ulaşım yolu, banka hesabını bilmektir. Bankada zaten tüm kişisel bilgileri mevcut olduğundan yaşanabilecek olası bir **************lıkta; savcılık kanalıyla mağdura kişinin banka hesap bilgileri verilir. Mağdur sıfatıyla dolandırılan kişi de savcılığa suç duyurusunda bulunurken bu delilleri ilave eder ve kişi şak diye tespit edilir.

Benim amacım kimlik doğrulamasından ziyade, bu doğrulamanın daha gerçekçi gerçekleştirilebilecek olması ve nihayetinde yine dolandırma olursa adamı daha kolay bulmak üzerine bir öneriydi. Yani senin önerini geliştirdim hocam. Ama şu an ismi lazım değil bir webmaster forumu senin önerdiğin gibi T.C. kimlik doğrulaması yaptırıyor, kayıt panelinde 11 haneli TC'yi giriyorsun yani. Yine **************lık buradan daha fazla oluyor. Kesin çözüm değil, yani kişinin o kimlik numarasıyla kaydolan kişi mi yoksa değil mi bunu anlamaktan bahsediyorum. Bir dolu devlet sitesinde PDF olarak kimlik numaraları paylaşılıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BlackBull BlackBull Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress !
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 103 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Tural Abiyev hocam, bahsettiğim uygulama gerçekleşirse, size de alternatifler gelir. Sonuçta, sizin de kimlik numaranız var değil mi ? TC numarası gibi, sizin de numaralarınız sorgulanabiliyor.

Ek Olarak: Sourtimes hocam, o zaman hadi bahsettiğiniz yöntemi, yöneticilere iletelim. 2-3 kişiyi bile bu şekilde almayacaklardır diye düşünüyorum. He, bahsettiğiniz sistemi otomatik olarak gerçekleştirecek bir script yazılırsa, on numara beş yıldız olur. :)

Hatta, WmAracı kalitesini bir kez daha kanıtlamış olur. :)

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Bişey değişmez...

prestij

Thyphoon Thyphoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Çok güzel dedin, ben ************** olsam kimlik bulamayacağım dimi?

Kimlikleri deşifre olmuş insanların üstünden üye olamam dimi?

DOLANDIRMAK İSTEYEN, HER TÜRLÜ DOLANDIRIR.

Kimliğin deşifre olmasını geçtim zaten devlet bunu kendisi pdf olarak sitelerde yayınlıyor yani yapacak olan insana kimlik çok. Ayrıca bizim buraya gireceğimiz kimliklerin güvenliği ve korunmasıda ayrı bir konu.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Gerekli görüldüğü zaman şüpheli görünen profiller durduruluyor ve tc kimliğinin arkalı önlü fotoğrafı isteniyor zaten. Bunun dışında biz çok rahat ad,soyad tespiti yapabiliyoruz zaten. Baktık şüpheli bilgiler var, hesabı durdurup tc kimliğinin fotoğrafını istiyoruz.

Ancak bunların hiç biri tam olarak engel değil. Foruma hiç üye olmadığı taktirde skype'dan ekleyip dolandırılan üyelerimiz mevcut. Olay birazda insanların bilinçlenmesinde yatıyor.

Bununla birlikte adı soyadı belli bir çok ************** var. Hala daha piyasada geziyor ve dolandırmaya devam ediyor. Yani sadece ad,soyad bilmekte bir şey ifade etmiyor. Bu tarz **************ları üşenmeden şikayet etmeli ve takip etmeliyiz.
Kotil Regex BlackBull

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al