lostyazilim

WM aracına meslek sistemi

36 Mesajlar 4.517 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Cemorg Cemorg Php Developer Bronz Üye
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhabalar, bendeniz İstanbul beylikdüzünde bir yazılım ofisinin iş vereniyim. 2008 yılından beri hizmet vermekteyiz ve daha bunun çok öncesinde bu sektörde çıraklık yapmış bulunmaktayım. İş yoğunluğundan kaynaklı projelerimize yaptığımız SEO çalışmalarında makaleleri bu forum üzerinden makale çalışması yapan arkadaşlardan temin ediyordum. Daha yeni düzenli olarak çalışmakta olduğum bir kişinin gazabına uğramış bulunmaktayım. Şöyle ki kendini makale yazarı olarak tanımlayan ismini vermek istemediğimiz arkadaşımızdan 10 adet makale çalışması yaptırmıştım. Bu makaleleri çeşitli araçlardan test ettiğim kadarıyla herhangi bir copy paste tespiti sağlayamadım ancak işin içine girip makaleleri okuduğumda makalelerin birbirinin benzeri hatta aynısı olduğu farklı web sitelerinden hatta rakip websitelerinden kopyala yapıştır yapım snip edildiklerinin farkına vardım. Ancak iş yoğunluğundan ve kendi ihmal karlığımdan bunu geç fark ettim. Benim iş mantığım hep ben bu işten kazanıyorsam benim iş ortağım olan makale yazarı arkadaşlarda kazanmalı şeklinde oldu ve bu sebepten bazen anlaştığımız fiyattan fazlasını verdim.

Şimdi önerime gelecek olursak. WM aracında işlevsiz olarak gördüğüm bir meslek bölümü yer almakta. Sadece profilimizde hangi işin erbabı olduğumuzu gösteren bu sistemin daha detaylandırılması taraftarıyım. Örneğin bu forumu makale yazarlığı yapmak için üye olmuş birinin meslek bölümünde sistemde önceden tanımlanmış makale yazarı mesleğini seçip daha sonrasında gelecek müşterilerin onları makale yazarları arasından aramasını isterdim. Çünkü aradığınız işi işi yapan kişiye kolayca ulaşmak ana fikir olmalı. Ayrıca bu kişi aldığı ticaret puanları şeklinde değilde yaptığı makale işleri üzerinden puanlandırılmalı bu sayede kişinin 3 liralık makaleye 5 lira demesindeki mantığı çözebilmeliyiz ve biz iş verenlerin doğru insanlarla çalışmasını sağlamalıyız.

Bu uzun yazımı okuyan herkese teşekkür ediyorum.
MagaraAdami ozgunatiikk Gurayy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba,

Çalıştığınız kişiden referans istemeniz ve daha önce yazdığı makaleleri görmeniz bir nebze de olsa sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Kaldı ki, sektöre yeni giriş yapmış kişileri tercih etmemek gerekiyor. Benim de gözlemlemem şudur ki; bir süredir işlerimin yoğunluğundan makale yazarı arıyorum. Doğru düzgün makale yazan çok çok az kişiye rastladım. Sizi anlıyorum.

Makale yazarının; ciddi, diline elinden geldiği kadar özen gösteren, makalelerde cümle oyunları yapmayan ve sözünü tutan birisi olması gerekiyor. Aksi takdirde hem siz üzülüyorsunuz hem de işiniz ciddi anlamda aksayabiliyor. Ancak sistemdeki iş alanı mezunu olduğunuz bölümün ismi ya da ana işiniz olarak kullanılmakta, o nedenle daha farklı bir sistem olabilir.

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Gucluyazar açıkcası dediğiniz gibi referans çalışması istiyordum daha önceleri ancak hem fiyatın benim riske edebileceğim bir fiyat olmasından hemde bu arkadaşın öğrenci olmasından kaynaklı olarak çok fazla göz önünde bulundurmadım. Biraz benim saflığım bu herhalde herkesi kendin gibi sanmamak gerekiyormuş
Gucluyazar Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Yazında tamamen haklısın. Her referans doğruluğunu göstermez. Referansı yaptıranla görüşmek gerek; ama çok zor bir durum gibi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Teveccüh hocam meselenin yaş olduğuna pek inanmıyorum, çünkü neticesinde baba mesleği olduğundan ben bu işe 11 yaşında başladım. Mesele tamamen ahlakla alakalıdır, insan kazandığı parayı helal olarak yemeli çünkü haydan gelen huya gider.
ntka Bulutekno

kişi bu mesajı beğendi.

magender magender WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad I** C**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 49 / 128
  • Ticaret 23, (%100)
aramızda mühendis mimar arkadaşlar mevcuttur. örneğin oda cisil no su olanlara en azından işin ehli şeklinde bir rank gelebilir.

yada webmaster arkadaşlar sertifiklarına göre değerlendirilebilir.

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
magender aynen öyle hocam işi nitelikli insanlar yapsın anonim bir ortam diye insanlar ufak bir pazarlama neticesinde yanlış insanlarla çalışmasınlar

SunTeknoSistem SunTeknoSistem MobilPlatforms Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yapay Zeka Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 108 / 132
  • Ticaret 8, (%100)
minkaju19 Böyle iyi bir insanı nasıl sinir ederler yahu :) umarım birdaha karşılaşmazsınız bu durumlarla hocam :)

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
SunTeknoSistem valla öyle hocam sonunda bende çıktım zıvanadan :)

uykusuzkaptan uykusuzkaptan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Şimdi öncelikle geçmiş olsun diliyorum..Bende arada sırada makale yazıyorum.Fakat spin olarak değil %100 özgün ama bir internet sitesine girip ÖRneğin( Fakat sa ancak) olarak değiştiriyorum tamam bu biraz spin olarak gözüktü ama :) Hepimiz anne karnından kitapla doğmadık bazı seyleri bilemiyoruz bakıyoruz.Çalıştıgınız kişi ne yazdı nasıl yazdı bilmiyorum ama burada bizide karalıyorsun hocam :) İyi forumlar...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al