wmaraci reklam

Blank/Naked Temalar Hakkında

6 Mesajlar 1.166 Okunma
wmaraci reklam

Developers Developers Laravel Artisan Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,
Kişisel blogum için Wordpress Teması yapacaktım fakat format atmak zorunda kaldım ve Windows yerine Linux kurdum. Adobe programları çalışmadığı için de PSD tasarım yapamıyorum.(Wine benzeri emülatörler pek kaliteli olmuyor) Bu yüzden kod üzerinde çalışmam gerekiyor. İnternette biraz araştırmamla çok basit düzeyde başlangıç amacıyla tasarlanan tasarımlar bulunmakta. Aşağıda örnek olarak bir kaç tane belirttim.

BLANK Wordpress Theme

Demo | İndir

Empty Canvas Wordpress Theme

Siteme giren ziyaretçilerden çok webmasterların fikirlerine önem vermekteyim. Acaba böyle basit temaları geliştirsem ve kullansam nasıl olur? Umarım edit/hazırcılık düzeyine girmez. Sizin fikrinizi ve yorumunuzu merak ettim :)
mtutuncu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Bildiğim kadarıyla GIMP ile PSD tasarımlar açılabiliyor, düzenlenip kaydedilebiliyor. Bir dene derim.

Konuya dönecek olursak şunu söyleyebilirim ki bu temalar zaten geliştirilmek için yapılmış temalar. Tüm kodlama olayları halledilmiş ancak tasarımı kullanıcılara bırakılmış. Kodlamaya harcayacağın vakti tasarıma harcarsan güzel sonuçlar elde edebilirsin. :)
Developers

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarıyla GIMP ile PSD tasarımlar açılabiliyor, düzenlenip kaydedilebiliyor. Bir dene derim.

Konuya dönecek olursak şunu söyleyebilirim ki bu temalar zaten geliştirilmek için yapılmış temalar. Tüm kodlama olayları halledilmiş ancak tasarımı kullanıcılara bırakılmış. Kodlamaya harcayacağın vakti tasarıma harcarsan güzel sonuçlar elde edebilirsin. :)

GIMP, Illustrator vs. denedim fakat Adobe Photoshop'taki rahatlığı vermiyor :) Yorumunuz için teşekkürler
Linuxhosting

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Bende ADSimple temasını düzenliyorum fakat css bilgim olmadığı için sidebar kısmını ayarlayamadım. :) Yani böyle basit temaları geliştirmek daha mantıklı, kodlar basit.

iyi.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Bende ADSimple temasını düzenliyorum fakat css bilgim olmadığı için sidebar kısmını ayarlayamadım. :) Yani böyle basit temaları geliştirmek daha mantıklı, kodlar basit.

Konuyu açma amacım siteye giren webmaster kişilerin nasıl yorumları olur üzerine yani hazırcılık felan derler mi sorun olur mu ? :(

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

Developers adlı üyeden alıntı

Konuyu açma amacım siteye giren webmaster kişilerin nasıl yorumları olur üzerine yani hazırcılık felan derler mi sorun olur mu ? :(

Hayatta çoğu şey hazırcılığa dayanır hocam, araba almak yerine kendimiz yapacak halimiz yok :) Şahsi fikrim bir sitede tanıdık temanın düzenlenmiş olduğunu görünce kendi kendime "vay be adamlar neler yapıyor, ben neden yapamim" diyorum.

Zannetmiyorum ki biri çıkıp desin, hazırcısı :) Eğer temada iyi şeyler yaparsanız bir çok kişiye ilham kaynağı bile olabilirsiniz. Bkz: bana :)
Developers

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al