wmaraci reklam
lidertakipci

Weblebi v1 Teması

87 Mesajlar 23.901 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

leo leo Je t'aime Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Tesekkur Ederim Oldu..

Ek Olarak: Boyle Biraz Daha Iyi Oldu Sanirrim Biraz'da Grafik Yapmaktan Anlasam :)

wmaraci
reklam

Arakablosu Arakablosu Wmaracı Sakinlerinden Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Güvenlik
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba ben bugun kurdum weblebi temanızı güzel oldu günlerdir tema arıyordum.
Ben anlamıyorum fazla bu işlerden ilk önce bunu belirteyim anlamadığım ilk nokta sağ taraftaki reklam alanları 125x125 yazan yerlere tıklayınca not fount vs yazıyor ilk sayfada açıklamışsınız :
Reklam bannerlarının gideceği linki isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Örneğin: reklam sayfanız “http://sitenizinadi.com/reklam” şeklinde ise;

PHP- Kodu:
/iletisim
PHP- Kodu:
/reklam
şeklinde değiştirin.

yazmışsınız ama ben bunu anlamadım nerden neyi nasıl yapacağız kusura bakmayın yeniyim bu konularda şuan bana bu çok karmaşık geliyor siteyi yeni kurdum bir iletişim bölümü veya reklam bölümü vs yok benim anlayabileceğim bir dilde kısaca özetlermisiniz nasıl ayarlarım

birde internet explorer 8 den girdiğimde tema düzgün fakat konulara devamını oku dedıgımde konu sayfada açılıyor fakat en sola yapışıyor sola kayıyor yani bunu nasıl düzeltebilirim

birde feedburner olayı bir kayıt yapmamız gerekiyor sanırım giriyorum siteye site adımızı yazmamızı istiyor yazıyorum fakat kabul etmiyor başka bir dizine kurulu olabilir siteniz diyor siteadı.com/frm vs gibi ama ben tam nerede kurulu olduğunu bulamadım :( siteadını yazıncada kabul etmiyor.

kusura bakmayın tek başıma yapmaya çalışıyorum anlamıyorumda yardımcı olursanız sevinirim.

bu gecelik bu kadar :D

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Reklam bannerlarınız ve kodları tema dosyalarınızda, sidebar.php'nin içerisinde yer alıyor. Sidebar.php'yi bir kod editörüyle veya admin panelinizden açtıktan sonra gideceği bağlantıyı istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sidebar.php'de reklam bannerlarının kodları şu şekildedir:

sponsor reklamlar

125x125 Reklam
125x125 Reklam
125x125 Reklam
125x125 Reklam

Burada her bir reklam bannerının kodu ise şu şekilde olur:

125x125 Reklam

Bu kod içerisinde bu reklama tıklandığında gideceği adresi ise a href="" kısmından değiştirebilirsin. Yani şu şekilde:

125x125 Reklam

Resim bannerını ise src="" kısmından değiştirebilirsin. Yani şu şekilde:

src="RESIM-ADRESIN"

Gerektiği kadar basite indirgeyerek anlatmaya çalıştım. Umarım anlatabilmişimdir.

Diğer sorun içinse;
1- Feedburner Kayıt

• Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Güvenlik
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Çok teşekkürler işten yeni geldim hemen konuya baktım anlayacağım şekilde anlatmışsınız çok teşekkür ederim birazdan bu işlemleri yapacağım.

Ek Olarak: yandaki 125x125 alanına resim eklemek ıstıyorum src=" den sonra resmi nereden upload edıp yukleyeceğim herhangı bır upload sıtesındenmı bı yerden denedım olmadıda

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Burak Dülgar Sitede nCode Image Resizer Kulaniyordum Resimleri Kucultmek icin Eklentiyi Devre Disi Biraktim Ve Sitede ki Resimler 1920*2600 Pix. Ama Gordumki Temada tasmamais Tam Sigdirmis Acaba Boyle Bi kodlamami Yaptiniz ? Hosuma Gittide Tesekkurler

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Eğer thumbnail'lardan bahsediyorsanız evet onlarda css'de max-width ve max-height tanımlı. O yüzden taşmazlar.

• Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Burak Dülgar adlı üyeden alıntı

Eğer thumbnail'lardan bahsediyorsanız evet onlarda css'de max-width ve max-height tanımlı. O yüzden taşmazlar.

Tesekkurler Yanit Icin Eklentiyi kaldirmak En DOgrusu O Zaman Temayi Dahada Cok Sevdim Tesekkurler ie7 ve Diger tarayici Ayarlarida Versiyon 2de Gelirse Guzel Olcak Yardimi Olumru Bilmiyom ama Eleganthemes'den Uyeligim var ISterseniz Size Temùa verebilirrim yeni Birseyler Cikarmak Icin Eskiden Kulaniyordum temasini Ve Cok basarilar Her Temanin Epanlei Var Tum Degilklikler Manuel yaplabiliyor En Azindan Bilgi Sahibi Olursunuz

http://www.elegantthemes.com/gallery/

Tesekkurler Pm Atabilirsiniz

• Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Güvenlik
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Temanın altında simgeler var alexa wordpress sorbize ben wordpress teması yerine sitemin logosunu koydum linkini nereden değiştirebilirim.

Tamam değiştirdim.

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar bu feedburner problemini çözebilen var mı feedburner kullanıcı adımı (Web5acom) belirtilen yerlere yazıyorum ancak sürekli
The feed does not have subscriptions by email enabled
hatası alıyorum feedburner hakkındada yeterli bilgim yok acaba yanlış bir ayar mı yapıyorum bilemedim yardımcı olabilecek birileri var mı?

Teşekkürler...

aDesigner aDesigner Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 18 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
feedburner.google.com'dan hesabınıza giriş yaptıkran sonra, Publicize >> Email Subscriptions >> Active olarak ayarlayın. Sorununuz büyük bir ihtimal buradan kaynaklanıyordur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al