wmaraci reklam

Wordpress Tema Yapımı

7 Mesajlar 810 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhabalar,

Google’da aramama rağmen güncel bir içerik bulamadım, çoğu eski yazılardı. Wordpress tema yapmak için en başta Photoshop bilgimin olması gerektiğini biliyorum. Peki Photoshop’tan sonra neler öğrenmek gerekir? Profesyonel bir Wordpress teması için hangi programları veya kodları bilmek gerekir?

wmaraci
reklam

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Photoshop zorunluluğu yok. Yine de ilk aşamalarda PSD çizimi CSS/HTML'e dökmeniz gerekir. Ardından Wordpress'e entegre etmeniz gerekir. Wordpress PHP tabanlı sistem olduğundan PHP öğrenmeniz ayrıca Javascript ve jquery bilgileriniz olması gerekmektedir.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
İlk html css sonra javascript ve jquery sonra da php. İlk önce hazır şablonlar kullan. Daha sonra kendin sıfırdan yapabilirsin. Takıldığın yerlerde buraya konu aç yardımcı olurum.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
bilimokur ilginiz için çok teşekkür ederim, eğitim için gerekli kaynakları edindiğim an başlayacağım...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Wordpress tema yapımı gerçekten çok emek ve sabır gerektiren bir iş. En başta belli bir takım şeyleri iyi bilmek gerekir. Bunlar genel olarak HTML, CSS, JS ve PHP'dir. Fakat kesinlikle bu demek değildir ki her bunların hepsini bilen birisi şıp diye wordpress teması yapabilir.

Bunlardan ayrı olarak en önemlisi WordPress'in yapısını anlamanız ve kavramanız gerekiyor. Aslında zor olan kısmı burası. Wordpress'i bir alt yapı/framework olarak düşünmelisiniz. Bu sistemi siz oluşturmadığınız için dediğim gibi bir süre bu sistemi araştırmanız ve kavramanız gerekecek.

Peki en iyi nasıl öğrenebilirsiniz bu işi, onu da cevaplayayım;

Sana tavsiyem eğer pek bilgin yoksa önce HTML, CSS, JS ve PHP ile uğraş. Hepsinde usta olman gerekmiyor kesinlikle. Sadece orta bir seviye bilgin olması yeterli. Daha sonra araştıra araştıra kendini geliştirirsin. Bunlar için bir zamanlar kullandığım şu siteden faydalabilirsin; https://www.w3schools.com/

Bunları öğrendikten sonra ücretsiz basit bir tema üzerinde istediklerini araştırarak denemeler yap. Ondan sonra devamı gelecek ve istediğin temaları tasarlayabilecek seviyeye geleceksin. Fakat unutma en başta dediğim gibi bu iş gerçekten sabır, emek ve zaman istiyor.

Başarılar dilerim. :)
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Gopher Çok teşekkürler hocam emek verip yazmışsınız .. Tema merakım Envato sayesinde oluştu. Aldığım temaya bir özelleştirme yapacak oluyorum, tema yapımcısına nasıl yapabilirim diye soruyorum beş dakika geçmeden bir css kod vererek çözüyorlar işi. En azından tema geliştiremesem bile kendi sitemi özelleştirebilmek, tasarımı farklılaştırabilmek için css, html, javascript vs. kodları öğrenmeye muhtacım sanırım.

Adım adım, bir yerden başlamak istiyorum. İngilizce işletme okuyorum kodlamalar ingilizce olduğu için az-çok İngilizce dilim var. Bir şeyler yapıp para kazanmaktan ziyade, işletme alanın yanına internet alanını da ekleyip kendime bir şeyler katmak önceliğim. İyi bir şey ortaya koymaya başladıktan sonra kazanılır para zaten. Şuan hazır temalı bir Kripto Para haber sitesi yapıyorum. Bunun dışında denemeler yapabilmek için bir domain daha aldım onu tamamen temaları, kodları vs denemek için kullanacağım. Az çok eklenti-hazır kodlar ile şimdilik götürebiliyorum işi. Özelleştirme konularında da sağolsun forumdaki arkadaşlar fazlasıyla yardımcı oluyor sorduğum zaman.

Ortaokuldayken yani 6.sınıfa giderken SMF kurmuştum ilk merakım o zaman başladı fakat sonra site değeri PR2 iken siteye saldırıp her şeyi silmişlerdi yedeklemeyi pek bilmiyordum bıraktım çocuk yaşta. Yıllar sonra Wordpress sayesinde site kurma heyecanını tekrar yaşamak güzelmiş gerçekten.

Dediklerinizi adım adım uygulayacağım :)

alkantenik alkantenik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Freelancer - Web tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 20 / 47
  • Ticaret 6, (%83)
Wordpress özel tema yapımı ile ilgili bir makale yazmıştım. Size fikir verebilir belki. Zorlandığınız yerlerde iletişime geçebilirsiniz.
http://www.wordpressdergisi.com/temalar/wordpress-ozel-tema-yapimi/
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al