wmaraci reklam

Yapımcısı Türk Olan Wordpress Temaları Önerileriniz?

14 Mesajlar 2.137 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TolgaDogaan TolgaDogaan Freelance Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 23 / 264
  • Ticaret 14, (%100)
https://owl.renklitema.com/ bunu alacağım galiba.

wmaraci
reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Açıkçası Türk yapımı yazılımların gelişmesini şiddetle destekleyen biri olarak, türk yapımı temalardan uzak durun derim. Bizimkiler görünümünü (kılıfını) güzel yapıyor ama altyapılar berbat halde maalesef. Performans, hız, optimizasyon, güvenlik çok kötü durumda. Bir de tema yapımcısının ne zaman sıkılıp bırakacağını bilemiyorsun. İnternette araştırma yaparsanız mesela bir temayı satıyor yapımcısı, sonra sıkılıyor aynı temayı ufak değiştirip, yeni isimle satmaya başlıyor. Eski, asıl temanın da artık geliştirmesini durdurduğunu güncelleme almayacağını, isteniyorsa yeni temanın alınması gerektiğini söylüyor yapımcı. Çoğu zaten kaynak kodları da şifreliyor girip gelistiremiyorsun. Görüntü olarak gerçekten bazı temaslarımız fazlasıyla güzel, neden themeforeste koyup paraya para demiyorlar diye düşünüyordum bundan yıllar önce. Bir çok konu açılmış bunun hakkında. Türk yapımı temalar güzel görünse de altyapısı o kadar kötüymüş ki themeforest yetersiz görüp reddediyormus. Böyle söylüyordu herkes, internette bulabilirsiniz.

Fiyat konusunda da genel olarak aynı fiyatı çekiyorlar. Daha yeni bir tema arıyorum başlığıma yazmış bir arkadaş 500 TL yaparım diye. 1000-2000 TL istiyorlar içi boş temalar için maalesef. Türk yapımı hazır temalara da güvenemiyorum açıkçası, yıllar içersinde kaç tanesi uçup gitti.

Neden şikayet görmüyorsunuz? Çünkü böyle bir şikayet kimse tarafından hoş karşılanmıyor, bu yazdıklarımı bile haklı görmekle birlikte eleştirenler olacaktır. Tema yapımcıları da buralarda gezdiği için yaygınlaşmasını istemezler, beklentinizi düşük tutun diye baştan sıtmaya razı ediyorlar. Ben bu temaları kullanan büyük bir site görmedim. Performans ve güvenlik açısından bunca sorun varken büyük sitelerde büyük sorunlar çıkıyordur mutlaka. Küçük siteler de genelde paravan oluyor. Google da eğer arama hacmi çok çok düşük olmayan bir kelime aramiyorsam türk yapımı temaya rastlama imkanım nerdeyse yok (hiç denk gelmedi) SEO konusunda ne kadar iyiler bilmiyorum.

Themeforestte satılan temalarla aynı fiyatı çekiyor bazı Türk yapımı gelistiriciler. Burda hangisini tercih edersiniz? Binlerce - onbinlerce satılıp kendini kanıtlamış temalar mi? Yoksa daha yeni duyduğunuz, AYNI FİYATI İSTEYEN, kodları sifreleyen, yarın bir gün bırakıp bırakmayacağı belli olmayan birinden mi? Kusura bakmayın çok doldum bunlara karşı
yilmaz70 alisahin118

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Güvenli ve performanslı bir kod yazan themeforest üzerinde satış yapan türk kardeşlerimiz var onlara yönelin adam gibi adam çoğu, leş leş adamlardan tema almayın
yilmaz70 alisahin118

kişi bu mesajı beğendi.

alisahin118 alisahin118 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Ne yazık ki yukarıda yazan iki yorumda katılıyorum. Yerli yazılımcılara benimde desteğim olsun diye yıllar önce birkaç tema almıştım. Aradan bir yıl geçtikten sonra eski temanızı indirmek için bile ücret talep ediliyordu. Sadece bir domain üzerine lisans yapılıyor projeniz tutmadı temayı başka bir projede kullanamıyor tekrar satın almanız talep ediliyordu. Temalar zaten sınırlı idi üzerinde birkaç ekleme yapmak istediğiniz zaman sıkıntı yaşanıyor idi. Belki şuan değişmiştir ama yakın zamanda bir tema almadığım ve muhtemelen almayacağım için bilemiyorum. Themeforest üzerinde 1. sınıf iş çıkaran Türk tema yazarları var onları tercih ediyorum. Bence buda bir nevi destek satış rakamları arttıkça dünyanın çeşitli bölgelerine satış yapmaları olasılığı artıyordur diye düşünüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al