wmaraci reklam
lidertakipci

2 Sitede 3 Eklenti Yada KodBunlar Hangi Eklenti Yada Kod ?

8 Mesajlar 947 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar Yeni Site Tasarlıyorum Başlayalı 1 Hafta Oldu Buraya Katılalı 24 Saat Şimdi Gezdim Tozdum Fikir Edinmek için Benim Temamın Header.php Kısmı Çok Kötü Bence Onun İçin 2 Eklenti Sorucam Size Birde Öne Çıkan Konular iÇin Bir Eklenti Sorucam...

2.http://www.syorulmaz.com/ Bu sitede ise Sag Üste Sosyal Agların oldugu kutunun kodları yada eklentiyse ismi nedir birde öne çıkan konuları göstermeye yarayan bir kısım var ileri geri manuel yada otomatik gidebilen onun ne oldugunu merak ediyorum ? Aynı zamanta "Toplam 13 kategori, 279 yazı ve 1361 yorum bulunmaktada" Yazan kısmın kodu lazım

2.http://www.aorhan.com/ Bu Sitedeki Kategoriler Kısmı Windows 8 Gibi Olmuş Ve Çok Hoş Duruyor Böyle Nasıl Yapılabilir ?

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
1. Flash veya JS sanırım. Belki de CSS3. Ama ne olursa olsun sayfa için fazlasıyla yük. Hem açılma hızını hem de browsing kalitesini düşürüyor. Görsel olarak da pek iyi değil. Bence bu sevdadan vazgeç :)

2. Direkt olarak PHP yazılarak hazırlanmış olabilir. Ama eğer bazı konuları görsellerini kaydırarak öne çıkarmak istersen bunu yapan bir widget eklentisi yazmıştım. ilgilenirsen buradan erişebilirsin.

3. Az önce aynı yazıyı başka yere de yazdım. Hazıra konmak istersen öyle bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum. Ama o menü şekli bir yerde daha kullanıyor. Hepsi eski luna (yabancı bir kaynak) dan çalıntı. Sen de yapmak istiyorsan CSS3 transitions diye Google'da kurcala.

Cevaplar pek açıklayıcı olmadı en azından kafanda bir fikir oluşsun diye yazdım. Kolay gelsin.
MuratDinc

kişi bu mesajı beğendi.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

Adobewordpress adlı üyeden alıntı

1. Flash veya JS sanırım. Belki de CSS3. Ama ne olursa olsun sayfa için fazlasıyla yük. Hem açılma hızını hem de browsing kalitesini düşürüyor. Görsel olarak da pek iyi değil. Bence bu sevdadan vazgeç :)

2. Direkt olarak PHP yazılarak hazırlanmış olabilir. Ama eğer bazı konuları görsellerini kaydırarak öne çıkarmak istersen bunu yapan bir widget eklentisi yazmıştım. ilgilenirsen buradan erişebilirsin.

3. Az önce aynı yazıyı başka yere de yazdım. Hazıra konmak istersen öyle bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum. Ama o menü şekli bir yerde daha kullanıyor. Hepsi eski luna (yabancı bir kaynak) dan çalıntı. Sen de yapmak istiyorsan CSS3 transitions diye Google'da kurcala.

Cevaplar pek açıklayıcı olmadı en azından kafanda bir fikir oluşsun diye yazdım. Kolay gelsin.

Tavsiylerinizide beklerim tabi benim aklımda böyle bişiler yapmak var ancak artısını eksisini bilmem site hızım şı haliyle 5.00 sınırında hem düşürmem hem görsel olarak iyileştirmem lazım bu yuzden ilk istegimden vazgeçtim direk olarak

senin sitendeki eklentiyi yukleyip baktım süper olmuş eline saglık çogu kişinin aradıgı bir eklenti bence ben onu sag konuların oldugu kısımda kullanmak isterim yada kendi sitendeki eklentiyi paylaşırsan sevinicem oda güzelmiş şimdi fark ettim...

sidebarkaki kategoriler hakkında daha açıklayıcı bi yorum bekliyorum hazıra konmak dışında yada calıntı olmayan bişiler varmıdır acaba ?

• Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
CSS3'ü az kurcala. Fatihhayrıoğlu'nu bilirsin. O baya kafa patlatmıştı bu konuyla alakalı.

Benim sitemdeki slider jQuery ile yapılmış. Eklenti değil. Kendim elle ekledim. O yüzden paylaşmam pek mümkün değil. Ama bu konuyla alakalı bir yazı derlemeyi düşünüyorum.

Bendekinin küçüğü işte o eklenti :) Sabah transition ile ilgili link atacam bu konuya unutmazsam.

Görüşmek üzere

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

CSS3'ü az kurcala. Fatihhayrıoğlu'nu bilirsin. O baya kafa patlatmıştı bu konuyla alakalı.

Benim sitemdeki slider jQuery ile yapılmış. Eklenti değil. Kendim elle ekledim. O yüzden paylaşmam pek mümkün değil. Ama bu konuyla alakalı bir yazı derlemeyi düşünüyorum.

Bendekinin küçüğü işte o eklenti :) Sabah transition ile ilgili link atacam bu konuya unutmazsam.

Görüşmek üzere

tamam ben baya baya yeniyim pek bişi bilmem elimden geldiğince çözmeye çalışıyorum işte kodlarla falan aram baya bi bozuk kurcalarım yarın iyice

yok ya unutmazsın beni burda sanırım ?

Başka Önersi Ve Tavsiyesi Bekliyorum?

• Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

tamam ben baya baya yeniyim pek bişi bilmem elimden geldiğince çözmeye çalışıyorum işte kodlarla falan aram baya bi bozuk kurcalarım yarın iyice

yok ya unutmazsın beni burda sanırım ?

Başka Önersi Ve Tavsiyesi Bekliyorum?

Senden minik bir ricam var. aorhan daki beğendiği menü örneği birkaç sayfada daha vardı. hangileri olduğunu hatırlıyor musun?

Edit : CSS transition ile ilgili bir makale yazdım. İlgini çekecektir : http://www.adobewordpress.com/css3-ile-gecis-efekti-transition-windows8-kutucuk-button/

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

Senden minik bir ricam var. aorhan daki beğendiği menü örneği birkaç sayfada daha vardı. hangileri olduğunu hatırlıyor musun?

Edit : CSS transition ile ilgili bir makale yazdım. İlgini çekecektir : http://www.adobewordpress.com/css3-ile-gecis-efekti-transition-windows8-kutucuk-button/

makaleni incelicem görürsem sana mesaj olarak söylerim... ben 1 sitede daha gördüm diyorum ama siteyi hatırlamıyorum dikkatimi çekenleri sık kullanılanlara ekliyorum orda yok sadece aorkan eklemişim :( Slideshow arıyorum kod olarak bildigin bi konu varsa yazarmısın ?

• Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
http://wordpress.org/extend/plugins/jquery-slider/screenshots/

Böyle bir eklenti var. Ama benim tavsiyem herhangi bir jQuery slideri manuel olarak temana eklemen.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al