lostyazilim

301 Yönlendirme - Görüşlerinize İhtiyacım Var

4 Mesajlar 683 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba herkese

Son algoritma güncellemesiyle sıralamada gerilere düştüm. Şu anki temam günün ihtiyaçlarını karşılamıyor, değiştirmem gerekli.

Fakat temaya özel bazı durumlar var sildiğim anda iç bağlantılar kaybolacak. 301 ile bunları farklı kategorilere yönlendirsem sorun yaşar mıyım. Örneğin Ali'yi Veli'ye yönlendirmem gerekiyor.

Nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

• Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Cevap gelmemiş fakat bundan sonrası için gelir belki.

Yönlendirme yapmaya başladım yavaş yavaş. Url'yi 301 yönlendirmesi yaptıktan sonra eski url'yi silersem Search Console açısından bir sıkıntı yaşanır mı?

Çünkü silmem gereken url'ler taxonomy türünde ve site içi bağlantılar var doğal olarak. Yönlendirme yaptığım halde bir sorun bir sorun oluşur mu? Sonuçta yönlendirme yapılmasının sebebi bu değil mi?

Teşekkürler

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
301 yönlendirmeler geçici sorun olur genelde. Google güncelledikce sorun ortadan kalkar.

Eski url yı silmeyi anlayamadım. Eğer search console üzerinden kaldırma işlemi yapmaktan bahsediyorsanız bu zararlı bir işlem olur.

Sadece 301 yönlendirmesi kullanarak yeni url ye yönlendirip zamana bırakmak yeterli diye düşünüyorum.

• Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında sorunum şu. Kullandığım temanın özelliği olan bir taxonomy var. Adı Arabalar olsun. Temayı değiştirmek zorundayım. Değiştirince Arabalar taxonomysi tümden gidecek.

Tema değişikliği yapmadan önce bunları ilgili başka kategorilere yönlendirmem gerekli ki şu an yapıyorum. Google botları 404 hatası almasın diye.

Fakat Search Console üzerinden bakıyorum Arabalar taxonomysi ile alakalı bir sürü iç bağlantı var. Bu bağlantılar kalıcı olarak gidecek, yönlendirme yaptığım halde bir sorun yaşar mıyım? Sıralama düşüşü gibi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al