wmaraci reklam

301 yönlendirmesi?

4 Mesajlar 846 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

37153 37153 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 72 / 38
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba,

Yaklaşık 7 yıldır Joomla altyapısı kullanan bir web sitesini Wordpress'e taşıyorum bu değişiklik esnasında bazı url değişiklikleri yapacağım. Googleın siteyi ziyaret ettiğinde bir sorunla karsılasmaması için sanırım 301 yönlendirmesi kullanmam gerekiyormuş ancak nasıl kullanabileceğimi anlayamadım. Bu nasıl oluyor?

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Aynı domain altında bunu yapmanız mumkun değil diue biliyorum. Zira tüm indexinizin aktarilmasi ve 404 sayfalarinin da hatasiz olarak Joomladan wordpresse geçirilmesi de zor bir iş, kolaylıklar dilerim.
37153

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Aynı domain altında yapabilirsiniz. Her bir sayfa için htaccess ile 301 yönlendirmesi eklemelisiniz. Zor bir çalışma olur diye tahmin ediyorum.

Ben Wordpress'den MediaWiki'ye geçmiştim. Elbette burada indeks alan tüm sayfaları (site:örnek.com) bulup, tek tek MediaWiki ile yönlendirdim. Ancak elbette MediaWiki yazılımı bir istisna. Ben MediaWiki'yi kısa url ile kullanıyordum. Geçen hafta vps'ye geçtim ve kısa url yok oldu. Çok zorlandım, bir haftada hitim sıfıra kadar düştü. Tüm sayfalar için 301 oluşturmak zor geleceği için tekrar cpanele geçtim. Bu süre zarfında o kadar çok araştırma yaptım ki, bunu da bu süre içinde öğrendim.

Her sayfa için htaccess'e eklenecek kod ise şu;

RewriteEngine On
RewriteRule ^iletisim.html(.*)$ /anahtar-kelime-iletisim.html [L,R=301]

Daha detaylı bir anlatım şurada bulunuyor. Detaylı bir htaccess bilgisini ise burada bulabilirsin. Bazı yerlerde [nc]'de kullanırlar. Bu [nc] ne demek dersen, bağlantı adresinde büyük küçük harf ayrımı yapma, anlamına geliyor. Ayrıca sakın meta refresh kullanma. Bu sıkıntı yaşamana neden olabilir. Ayrıca iki-üç hafta kadar sürecek bu serüvenin her safhasında, google robot vasıtasıyla yaptığı kontrol neticesinde kırık linklerini sana sürekli bildirecek. Google Webmaster'dan sürekli olarak takip etmeli ve üşenmeyip, her makale için gerekirse yeniden yönlendirme yapmalısın.

Kolay gelsin.
Batuhan 37153

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

37153 37153 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 72 / 38
  • Ticaret 13, (%100)
Çok teşekkürler dostum verdiğin bilgiler işime yarayacak.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al