freelance iş ilanları

Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu

13 Mesajlar 7.636 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Arkadaşlar Wmaraci Seo Analiz yaptığımda anahtar kelime kısmında aynen aşağıdaki yazıyor

"Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu
Anahtar kelime meta etiketi 260 karakterden az olmalıdır. 260 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır.
Sizin anahtar kelimeleriniz 721 karakter uzunluğudadır. Anahtar kelimelerinizi azaltınız."

Sorum Şu benim sitede sadece 24 yazı var ve bu yazıların sağ kısmında ki etiketler kısmında ortalama en fazla 5-6 etiket girildi (AIO seo) eklentisi kurulu ama etiketleri sağdan girdiğim için birde buraya değer girmiyorum.

Bu anahtar kelime kısmını nasıl düzenlemem gerekiyor ki bu rakam düzelsin?

wmaraci
reklam

Leman Leman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 37 / 10
  • Ticaret 2, (%100)
blogger kullanıyorsanız temanızda "name='keywords'/>" kelimesini aratın (ctrl+f) çıkan satırı tamamen silip alttaki satırı kendinize göre doldurduktan sonra ekleyin.

TimurDemir TimurDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog Yazarı & Blog Danışmanı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 19 / 63
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar. siteniz www.teknolojice.com sanırım değil mi? Eğer bu siteyse SEO ayarları kısmında bu etiketleri girmiş olmanız lazım onları azaltın ya da header.php'ye şu şekilde belirlediğiniz anahtar kelimelerinizi 7-8 adet ''örnek'' yazan kısıma anahtar kelimeleriniz gelecek şekilde header.php ye kaydedin. Nereye ekleyeceğinizi bilmiyorsanız TW üzerinden yardım edebilirim. Mesaj atarsınız.
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Evet sitem bu doğrudur.hocam tw dan akşam üstü yardımcı olabilirseniz sevinirim.(Anlamadığım konu şu ben konu açarken bu anahtar kelimeleri=etiketleri buraya girmeyecekmiyim) resimde ki yer

yada

wmaraci
wmaraci

TimurDemir TimurDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog Yazarı & Blog Danışmanı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 19 / 63
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam özel mesaj atıyorum size.

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)

721 karakterden kastı bu.

Başlıklar & Metalar bölümündeki anahtar kelime şablonu kısmını yeniden düzenleyin.

lionelmessi lionelmessi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ayakkabı boyacısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
anahtar kelimenin fazla olması sakıncalımı

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Arkadaşlar Tavsiyelerinizle olayı çözdüm ve burada da paylaşmak istedim ayrıca sitemdeki Bana Sorun! köşesinde de makale olarak yayınlamama vesile olmuş oldunuz teşekkür ederim.

SORU/SORUN:
Şimdi sorun neydi hatırlayalım,www.wmaraci.com da kullandığımız SEO Analiz Aracı nda aşağıda gördüğünüz uyarıyı almıştık.

"Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu
Anahtar kelime meta etiketi 260 karakterden az olmalıdır. 260 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır.
Sizin anahtar kelimeleriniz 721 karakter uzunluğundadır. Anahtar kelimelerinizi azaltınız."

Ve bu yüzden SEO analiz puanımız daha düşük çıkıyordu.

ÇÖZÜM:
Sitemde All in One SEO eklentisi yüklü fakat etiketleri (Anahtar Kelimeleri) AIO SEO ile değil de sayfanın sağında ki etiketler kısmından giriyordum.

AIO SEO ayarlarını iyice kurcaladıktan sonra:Aşağıda gördüğünüz resimdeki gibi seçeneğin aktif olduğunu gördüm.

ve bu Seçeneği Kaldırınca SEO Analiz Sonuçlarım da aşağıda da göreceğiniz gibi Anahtar Kelime Sayısı "0" olarak Gözüktü.

Şimdi gelelim işi düzeltmeye,

Aşağıda ki resimle de açıkladığım gibi Anahtar Kelimeleri "Ana Sayfa Anahtar Kelimeleri (virgül kullanın):" alanına girince girince sorun çözülmüş oluyor.

Çıkan sonuç;

Benim bu konudan öğrendiğim evet AIO SEO çok faydalı bir araç ama ayarları düzgün yapılmadığı takdirde olumsuz etkileyebiliyor.
YADA
AIO SEO Eklentisi yüklüyse eğer hiç sağdaki kısımlardan girmeyeceksiniz hep eklentiyi kullanacaksınız.

Eğer Daha bilgili arkadaşlarımız düşünce ve tavsiyelerini esirgemezlerse sevinirim.
J4N Ariyor55 NetBilim

kişi bu mesajı beğendi.

J4N J4N WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dj&Producer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 33 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
Tam aradığım konu ve dediğiniz gibi çok etkili bir eklenti ve bir o kadar da ayarları düzgün yapılması gereken bir eklenti güzel anlatım olmuş bende de çok fazla görünüyordu.sebebi ise meta olarak etiketleri seçmem olmuş.Onu düzelttim seo da biraz daha arttış yakaladık :)
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

foxx foxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
Herkese selam,

benimde sorum olacak. sitemde Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu olmadığını ya da uzun oıduğunu belirtiyor.

Anahtar kelime meta etiketi 260 karakterden az olmalıdır. 260 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır. Bu meta etiketlerini ekledim mi bilmiyorum. Kıurulumu arkadaşım yapmıştı.

Sorum;

Yoast seo kullanıyorum.

Nasıl ekleyebilirim?
Bir anne bebek sitem var. WP panel ayarından tema düzenleyiciden header php altına mı eklemem lazım? Tam olarak nereye nasıl. Biraz Bilal'e anlatır gibi anlatır mısınız :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al