wmaraci reklam
lidertakipci

Aşırı CPU Kullanımı

5 Mesajlar 948 Okunma
wmaraci reklam

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
CPU kullanımı ile ilgili tonlarca konu var forumda, hatta ben de onların bazılarına yorum yazmışımdır, ama, bu onlardan biraz farklı:
VPS hesabımda yaklaşık 20 civarı site var sanırım, bunların sadece 2 tanesinin hiti yüksek, diğerleri max 300 hiti olan sitecikler.
Sistemde yavaşlama hissettiğim için hangi sitenin problem yarattığını bulmaya çalıştım,
günlük 25 hiti bulunan, çok uzun zamandır ilgilenmediğim bir sitem, 5K hiti olan bir sitemden daha fazla cpu kullanıyor, bunu gördüm, VPS'in RAM'inin %25'ini de bu site kullanıyor.
Eklenti, sürüm falan herşeyi güncelledim, temayı da WP'nin 2015 teması olarak değiştirdim, ama hiç bir fark olmadığı gibi CPU daha da arttı.Sistem yükü de buna göre artıyor tabi VPS'in. Suspand ettim o siteyi, şu anda sistem yükü 1'in bile altında.
Bu başımı ağrıtan site ile ilgili ne önerirsiniz, cache demeyin de, problem nerde olabilir :)

wmaraci
reklam

Ekselans Ekselans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 5 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam thema içerisinde açık döngü vardır , muhtemelen bundan yapıyordur. Önerim siteye herhangi bir wp theması yükleyip aktif ettikten sonra cpu Kontrolü yapın .

Netiyi Netiyi www.netiyi.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Telekomünikasyon Hizmetleri
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Anlık mysql process'leri incelemek gerekir, sleep veya lock'ta kalan tablolar üzerinden gitmek daha hızlı çözüme kavuşturabilir.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Ekselans adlı üyeden alıntı

Hocam thema içerisinde açık döngü vardır , muhtemelen bundan yapıyordur. Önerim siteye herhangi bir wp theması yükleyip aktif ettikten sonra cpu Kontrolü yapın .

Netiyi adlı üyeden alıntı

Anlık mysql process'leri incelemek gerekir, sleep veya lock'ta kalan tablolar üzerinden gitmek daha hızlı çözüme kavuşturabilir.

Ya da konuların yedeklerini alıp, sıfırdan wp kurup konuları içine mi atmak gerek?

Başıma bela oldu bu siteler, reseller hesabındaydım vps geçtim, resellerde daha fazla hitle çalışıyordu siteler, hiç bi problem yoktu, söz konusu site de 3 yıllık falan bir site, hit alamadı bir türlü, onu kontrol etmek aklıma bile gelmemişti, dün daily Proces içerisinden toplu olarak baktığımda gördüm. Başka bir sebep gelmiyor aklıma o sitenin değerlerini gördükten sonra.

wmaraci
wmaraci

Netiyi Netiyi www.netiyi.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Telekomünikasyon Hizmetleri
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Problemi bu şekilde çözmek bence mantıksız, her seferdinde bu tarz sorunla karşılaştığınızda baştan kurulum mu yapacaksınız?

Skype üzerinden iletişime geçerseniz öncelikle inceleyelim.

Almina

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al