wmaraci reklam

Aylardır çözemedim birde bilen baksın lütfen...

21 Mesajlar 2.080 Okunma
wmaraci reklam

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
bende isimtescil kullanıyorum fakat sınırsız bayi paketini kullanıyorum 2 bine yakın para verdim.daha önce ucuz hosting kullanıyordum bu 600 liralık bi paketleri var onu kullanıyordum sitelerimde sıkıntılar oluyordu siteye erişimde hatalar alıyordum bu pakete geçtiğimde telefonda yetkili ile görüştüm ve bana direk olarak aktarmadı fakat açıkca ima etti; hosting paketlerine göre bant genişliğini server yoğunluğunu ayarladıklarını ucuz paketlerde verimin bu yüzden düşük olduğunu iletti.şimdi memnunum paketimden ama şöyle birşey var onlardan önce kendi sitenizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.birde wordpressden anlamıyorum fakat ekleyebilirseniz bir yandex metrica veya google analiz yükleyip siteye erişimi kontrol edin derim.ben yandex kullanmıştım erişim sorunumu ordan çözmüştüm.onların botları yarım saatte bir siteyi ziyaret edip rapor bırakıyor.eğer sorun gözüküyorsa mail atıyorlar.

wmaraci
reklam

kdrucr kdrucr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Yaptım kardeşler nerdeyse bu forumdaki bütün hızlandırma yöntemlerini denedim. hızlanmıyor tek çare hostingi değiştirmek gibi görünüyor. Temayı en wordpress kurulumunda gelen temaya çevirip bütün eklentileri devre dışı bırakıyorum ama yine nafile. İyi sorunsuz bir hosting önerecek var mı?

Ek Olarak:

balporsugu adlı üyeden alıntı

bende isimtescil kullanıyorum fakat sınırsız bayi paketini kullanıyorum 2 bine yakın para verdim.daha önce ucuz hosting kullanıyordum bu 600 liralık bi paketleri var onu kullanıyordum sitelerimde sıkıntılar oluyordu siteye erişimde hatalar alıyordum bu pakete geçtiğimde telefonda yetkili ile görüştüm ve bana direk olarak aktarmadı fakat açıkca ima etti; hosting paketlerine göre bant genişliğini server yoğunluğunu ayarladıklarını ucuz paketlerde verimin bu yüzden düşük olduğunu iletti.şimdi memnunum paketimden ama şöyle birşey var onlardan önce kendi sitenizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.birde wordpressden anlamıyorum fakat ekleyebilirseniz bir yandex metrica veya google analiz yükleyip siteye erişimi kontrol edin derim.ben yandex kullanmıştım erişim sorunumu ordan çözmüştüm.onların botları yarım saatte bir siteyi ziyaret edip rapor bırakıyor.eğer sorun gözüküyorsa mail atıyorlar.

Yandex metrica kullanıyorum günde en az 10 mesaj alıyorum " Şu anda siteye erişimde sorunlar yaşanıyor" diye başlayıp sorunun sunucuların yavaşlığından veya yoğunluğundan kaynaklanıyor diye. isimtescil ne olacak müşteri çoğaldıkça kalite düşüyor.

inceleCo inceleCo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 22 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Şuraya bakmanızı tavsiye ediyorum.
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.kadirhoca.com%2F

İnce eleyip sık dokuyanların sitesi http://www.incele.co

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

Ben birşey anlamadım bu işten birşeyler yaptıkça site hızı daha fazla düşüyor. dediğin yere ok bakarım bir aralar 70 leri görürdüm şimdi mobil 37/ masaüstü 53 e kadar düştü :(

wmaraci
wmaraci

inceleCo inceleCo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 22 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Sorun sunucuda kardeş. Google'ın demek istediği o. Firma her ne kadar bizde sorun yok dese de. Sorun hosting hizmetinde.

İnce eleyip sık dokuyanların sitesi http://www.incele.co

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
yandexden aldığın raporların örneğini isimtescile iletmeni öneririm.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
İsimtescil'i hosting konusunda tercih etmeyin, genel olarak sunucularında bir ağırlık oluyor. Diğer yandan bir cache eklentisi kurabilirsiniz.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
1-Gtmetrix'deki yönergeleri uygulasana hocam.
2-Sunucunu virüs taramasından geçir
3- CSS ve Javascript sıkıştır
4- Gzip aktive et
5- Resimleri sıkıştır
6- Google Fonts varsa kullanma
7- Javascript dosyalarını birleştir. Kod arasına ufak tefek sıkıştırma. Tek dosyada birleştir, satır numarasına göre çek
8- .htaccess bir kontrol et
9- Gereksiz eklentileri kaldır
10- Sunucuyu bir kurcala. Ayarlarına bak. İşlemci kullanımına bir bak.
11- Analytics'den giren çıkanlara bir bak. Autosurf yaptırıyorlarmı sitene kontrol et.
12- En önemlisi. Site hızlı baya.

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

1-Gtmetrix'deki yönergeleri uygulasana hocam.
2-Sunucunu virüs taramasından geçir
3- CSS ve Javascript sıkıştır
4- Gzip aktive et
5- Resimleri sıkıştır
6- Google Fonts varsa kullanma
7- Javascript dosyalarını birleştir. Kod arasına ufak tefek sıkıştırma. Tek dosyada birleştir, satır numarasına göre çek
8- .htaccess bir kontrol et
9- Gereksiz eklentileri kaldır
10- Sunucuyu bir kurcala. Ayarlarına bak. İşlemci kullanımına bir bak.
11- Analytics'den giren çıkanlara bir bak. Autosurf yaptırıyorlarmı sitene kontrol et.
12- En önemlisi. Site hızlı baya.

Sağdan soldan ve burda ki önerilerden sonra baya hızlandı. Önerilerin iin teşekkürler.

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenizin yanıt süresi çok fazla. Bunu hosting şirketinizle konuşmanız gerekmekte. Bunun dışında sitenize eklentiler sayfasından, " W3 TOTAL CACHE " eklentisini yüklemeniz gerekmektedir. Önbellekleme yapmıyor siteniz. (Kuruluma yardımcı olurum özelden). Bunun dışında CSS, JavaScript dosyalarının da küçültülmesi gerek. Aynı zamanda Gzip yapmanızı tavsiye ederim. Gzip nasıl yapılır BU yazımda anlatılıyor. Bunun dışında yapmanız gerekenlerden bir taneside eklentiler bölümünden Smush.It eklentisini indirmek. bu eklenti sizin resimlerinizi yüklerken otomatikmen küçüültüyor. Sayfanızı incelediğimde resimler çok fazla yer kaplıyor. Optimize edilmeli. Tabii temanızın hızlı olması veya yavaş olması konusunda sizin kendi tercihinize bakıyor. Ve sizden tavsiyem sitenizde fazla eklenti çalıştırmayın. Gereksiz tüm eklentileri silin. Bu yazdıklarım konusunda yardım almak isterseniz her türlü yardımcı olmaya çalışırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al