wmaraci reklam
lidertakipci

Blogger'a Sorunsuz Nasıl Geçebilirim ? Linkler durmalı.

23 Mesajlar 1.869 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,

Birinci sorun çözüldü //

İkinci sorunum da bilen arkadaşlar var, blogger ile aram yok, hatta nefret etmiştim bir ara ama şöyle bir şey var, avantajlarını gördükçe kendi kendime "geç olum işte, hem kârlı iş" diyorum, hem hosting parası yok, hem hızlı, temaları çok güzel falan ama beceremiyorum geçmeyi, isimtescilden geçişi beceremiyorum, biri bana soracağım tüm sorulara cevap vererek yardım edebilirmi ? Ve ayrıca blogger'a geçince benim tüm yazılarımın linkleri değişecek diye biliyorum, google'de 670 küsür index'im var, bunlar boşa giderse cidden feci kötü olur, arayan yazıya ulaşamaz falan, bunları eski linklere döndürme şansım var mı ?
Şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Wordpress kullanıyorsanız geçmenize gerek yok gayet iyi wordpress. ama yeni açacak olsaydınız düşünceniz doğru olurdu hosting yok filn düşününce blogger iyiydi ama zatenvarsa geçmeyin.
----------------
2. sorunuza gelince read more devamını oku kısmına gelince şu şekilde yapın hocam

resimde gösterdiğim gibi yazıyı kesmek istediğiniz yerde tıkla dediğim butona tuıklayın ve anasayfada devamını oku şeklinde yer çıkacaktır.
wordpress için de aşağıda ki resime bakın..

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Wordpress kullanıyorsanız geçmenize gerek yok gayet iyi wordpress. ama yeni açacak olsaydınız düşünceniz doğru olurdu hosting yok filn düşününce blogger iyiydi ama zatenvarsa geçmeyin.
----------------
2. sorunuza gelince read more devamını oku kısmına gelince şu şekilde yapın hocam

resimde gösterdiğim gibi yazıyı kesmek istediğiniz yerde tıkla dediğim butona tuıklayın ve anasayfada devamını oku şeklinde yer çıkacaktır.
wordpress için de aşağıda ki resime bakın..

Çok sağolun hocam , yazıları kesmeyi halletim, blogger konusuna gelince, hala aklımda yani hostinge para vereceğime bir seo,backlink çalışması falan yapsam daha iyi olur :) , benim korkum o kadar index'in boşa gitmesi.

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

SunSky adlı üyeden alıntı

Çok sağolun hocam , yazıları kesmeyi halletim, blogger konusuna gelince, hala aklımda yani hostinge para vereceğime bir seo,backlink çalışması falan yapsam daha iyi olur :) , benim korkum o kadar index'in boşa gitmesi.

"Blogger auto read more" eklentisi diye arat, illa yukarıdaki gibi her yazıyı kesmek zorunda değilsin, bi scripte bakar bahsettiğin konu.
Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

"Blogger auto read more" eklentisi diye arat, illa yukarıdaki gibi her yazıyı kesmek zorunda değilsin, bi scripte bakar bahsettiğin konu.
Kolay gelsin.

yok henüz blogger kullanmıyorum , wp de öyle bir eklenti varsa kullanırım teşekkür ederim, bu arada kesme sorunu çözüldü blogger konusunda yardım edebilecek arkadaşları bekliyorum :)

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

SunSky adlı üyeden alıntı

yok henüz blogger kullanmıyorum , wp de öyle bir eklenti varsa kullanırım teşekkür ederim, bu arada kesme sorunu çözüldü blogger konusunda yardım edebilecek arkadaşları bekliyorum :)

2. soruna cevap olarak, belki mantıksız olabilir ama yerinde olsam 301 yönlendirmesi kullanırdım. Wpden geçiş kolayda, bloggerdan wp ye geçiş zor.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

2. soruna cevap olarak, belki mantıksız olabilir ama yerinde olsam 301 yönlendirmesi kullanırdım. Wpden geçiş kolayda, bloggerdan wp ye geçiş zor.

Cahilliğimi mazur görün 301 yönlendirmesi falan anlamıyorum malesef, benim istediğim wordpress'den blogger'a linkleri bozmadan geçmek , yani wp de
siteadım.com/bilmemne/ ise blogger'a geçince de siteadım.com/bilmemne/ olmasını istiyorum , çünkü google de o kadar index var ,boşa gitmesin.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Davul sesi uzaktan hoş gelir.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Yani içine girince pişman olursun diyorsunuz :) , vallahi içeriden bir bilgim yok, dışardan gördüklerimle, paylaşılanlarla çok feci özendim açıkcası.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bloggerdan blogger a 301le hosting olmadan yönlendirdim. Gram da indeks kaybetmedim. Sadece cesaretli olman lazım. worpress ayarını bilmiyorum ama wordpresste 301 yapabilen birini bulmalısın. Sonra en fazla 2 saatte geçisi tamamlamış olursun, o 301 i yapacak arkadaşın tek bilmesi gereken sen yönlendirmeyi yaptıktan sonra, site haritasında sadece konu linklerine 301 yapması gerekir. Diğer linklere dokunmasın. Bunu yaptığında 3-4 hafta içinde blogun, blogger tabanına ve google arama motoruna oturmuş olur.

Hiç risk alamam dersen :) yeni bir domain al, yeni bir yapılanma gibi, önce bloguna konularını aktar, daha sonra yönlendirmeni yap, ilk pr güncellemesinde 2yse 3, 3se 4 olur. ama 4se asla 5 olmaz.

Bu incelikleri zamanla kurcalayarak öğreneceksin dostum, rahat ol.

Ek Olarak:

İsa adlı üyeden alıntı

:) Niye öyle dedinki, 1 ay dalgalanmadan dolayı reklam kaybı olacak, başka bi sıkıntısı olmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al