freelance iş ilanları

Çok dilli wordpress

27 Mesajlar 4.955 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

iceberk iceberk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek makina mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

En iyisi aynen o değil mi hocam :D ikinci veritabanı /en adlı alt klasöre yapıştır ikinci wordpress'i olsun bitsin. Ancak tek veritabanına yapmak şart olursa qtranslate gayet iyi :)

Yok zaten farklı iki site oldular ayrı veritabanları ile birlikte. Ama qtranslate sayesinde wp içinde çalıştıramadığım dosyaları da artık çalıştırabiliyorum. Eskiden hep harici dosyalar kullanırdım. wp sürümü güncellenince onlardan da kurtuldum :)

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

iceberk adlı üyeden alıntı

Yok zaten farklı iki site oldular ayrı veritabanları ile birlikte. Ama qtranslate sayesinde wp içinde çalıştıramadığım dosyaları da artık çalıştırabiliyorum. Eskiden hep harici dosyalar kullanırdım. wp sürümü güncellenince onlardan da kurtuldum :)

Sizin için değil tek veritabanında yapması şart olan kişiler için o eklenti güzel demiştim. Hallettiyseniz ne güzel :)

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Sizin için değil tek veritabanında yapması şart olan kişiler için o eklenti güzel demiştim. Hallettiyseniz ne güzel :)

Şu an bi sıkıntı ile karşılaştım. Custom menü kullanıyorum. Ancak menüye artık link ekleyemiyorum. Eklediklerimi kaydettikten sonra kendisi çıkarıyor.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Şu an bi sıkıntı ile karşılaştım. Custom menü kullanıyorum. Ancak menüye artık link ekleyemiyorum. Eklediklerimi kaydettikten sonra kendisi çıkarıyor.

Menüye bağlantı eklenebiliyor hocam, sorununuzu biraz daha söyler misiniz? Kafamda canlandıramadım açıkçası.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
şöyleki ben kategori ve sayfalardan oluşan bir menü oluşturdum. ancak şu an eklediklerimi kabul etmiyor. daha dogrusu menuyu kaydettikten sonra eklenenler siliniyor. menuden biriniçıkarırsam yerine baska koyabiliyorum ama su an mevcut üzerine ekleyemiyorum. server kaynaklı bir sorunmuş sanırım.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

şöyleki ben kategori ve sayfalardan oluşan bir menü oluşturdum. ancak şu an eklediklerimi kabul etmiyor. daha dogrusu menuyu kaydettikten sonra eklenenler siliniyor. menuden biriniçıkarırsam yerine baska koyabiliyorum ama su an mevcut üzerine ekleyemiyorum. server kaynaklı bir sorunmuş sanırım.

İlginç bir sorunmuş, sitede başka değişiklikler yapabiliyor musun? Server kaynaklı olması muhtemel bence de, ancak sunucudan ötürü değilse wp-admin ve includes klasörlerini silip tekrar yükleyin güncelleriyle :) Temanızı yenilemede de fayda görebilirsin.

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

İlginç bir sorunmuş, sitede başka değişiklikler yapabiliyor musun? Server kaynaklı olması muhtemel bence de, ancak sunucudan ötürü değilse wp-admin ve includes klasörlerini silip tekrar yükleyin güncelleriyle :) Temanızı yenilemede de fayda görebilirsin.

Sitede başka sıkıntı yok, araştırmalarım serverdan kaynaklı diyor ama dandik bi hostum var bakalım ne diyecekler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al