wmaraci reklam

" CPU Sorunu " Wordpress

8 Mesajlar 1.021 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yalcinhocam yalcinhocam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Hocalarım bu sorunu bir türlü çözemiyorum. CPU değeri düşmüyor. WP Fastest Cache ve Autoptimize Eklentileri kurdum ayarları yaptım.

Site Linki

Başka neler yapabilirim. Database eklentisi ile sql tabloları temizledim.

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhaba,

İyi optimize edilmediğinden, anlık yüksek sayıda ziyaretçi ve onların yaptığı isteklerden, kullandığınız eklenti veya temalardan, hosting planınızdan vs. çok fazla etmen vardır. Bunlardan birisi veya birkaçı olabilir. Tek bir nedene indirgemek zor.

Paylaşımlı hostinglerde %25-%45 aralığında değişen bir CPU kullanma limitiniz vardır. Yeni WordPress güncellemeleri ile birlikte bu limit kolayca aşılabilmektedir.

Dilerseniz sitenizi çok uygun fiyata VPS cloud'a taşıyabilirim. CPU kullanımı sadece size özel olur. Site IP adresinizi de sizden başkası kullanamaz bu SEO açısından da önerilmektedir. A'dan Z'ye sunucu kurulumu, optimizasyonu, güvenliği, SSL sertifikası gibi tüm işlemleri ben yapıyorum. Firma ise dünyaca ünlü Vultr firmasına taşıyoruz sitenizi. En önemli kısım ise paylaşımlı hostinglerde sunulan Apache web server yerine Nginx web server kuruyoruz. Nginx performans ve güvenlik odaklı bir web serverdır. Şu an paylaşımlı hostingde kullandığınız Apache'e oranla çok daha fazla ziyaretçi kapasitesi vardır. Site hızınız da gözle görülür şekilde artacaktır. Ayrıca Vultr cloud ile siteleriniz eskisine oranla daha fazla uptime oranına sahip olacak.

SSL sertifikası tamamen ücretsiz yüklüyoruz ve arka planda bu sertifika düzenli olarak yenileniyor. Sizin sunucu bilginizin olmasına da gerek yok. HTTP/2, keepalive gibi daha sayamayacağım onlarca özelliği de kuruyoruz.Ayrıca sunucunuza gelen güvenlik güncelleştirmeleri otomatik olarak arka planda kendi kendine yapılmaktadır. Php versiyonu olarak 7.2 veya 7.3 kurabiliriz, hangisini isterseniz.

Youtube, WordPress.org gibi dev siteler de web server olarak Nginx kullanmaktadır.
Size sunucunun aylık masrafı ortalama 3.5$ - 5$ civarında olmaktadır. Ayrıca ilerde siteniz çok büyürse tek tuşla paket yükseltebilmektesiniz.

Referans linkimizden Vultr'a üye olursanız eğer 1 ay geçerli 50$ bakiye hediye ediyor size. Ayrıca Twitter sayfalarını beğenirseniz 3$ daha kalıcı bakiye veriyor. Bu da sunucuya 40 gün civarında hiçbir ödeme yapmamanız anlamına geliyor. :) Referansımdan üye olduğunuz için size %50 indirimli olarak yapıyorum tüm bu işlemleri.

NOT: Nginx'de htacces yoktur. Ayrıca cpanel tarzı bir panel de yüklemiyoruz ki sunucunuz tüm gücünü ve kapasitesini site(leri)nize ayırsın. Ee peki site dosyalarımı nasıl kontrol edeceğim diyorsanız eğer, Filezilla programı ile oldukça kolay bir şekilde dosya yöneticisi ihtiyacınızı çözüyor. Her türlü desteği sağlıyoruz bu konuda zorluk yaşamamanız için.

Sormak istediğiniz bir husus varsa yanıtlamaktan memnuniyet duyarım :)
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 257 / 261
  • Ticaret 150, (%100)
merhaba kolay gelsin aynı sıkıntılardan bende host değişmekten bir hal olmuştum bütçeniz müsaitse sunucu tavsiye ederim core i5 16 gb ramlı bir makinada sorunsuzca barınıyorum..

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

• Üyelik 18.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
ahmetce33 sworks cevaplarınız için teşekkür ederim.işin garibi kullandığım host bana yetiyordu. Günlük 500 hit var. Bugün yazı eklemek için giriş yaptım wp admine sonra başladı yavaşlama. Daha öncesinde yoktu. Bir an da oldu. Ne yaptıysam da düzeltemedim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 257 / 261
  • Ticaret 150, (%100)
wp özellikle eklentiler konusunda nazlı bir yazılım ben bir çok hostcudan duydum bazı eklentiler bile işlemciyi limitini zorluyor şimdi bu durumda en sağlıklı çözüm host firmasının size sorunun neden kaynaklı olduğunu belirtmesi ve sizin buna göre bir yol izlemeniz olacaktır

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

knopfler13 knopfler13 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 10 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
hocam hosting firması değiştir istersen önerebilirim

• Üyelik 18.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
odeaweb ten almıştım hostingi.

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Merhabalar, sitemde hosting firmalarını test edip, yorumlamıştım. Bir yararı dokunabilir belki. Türk hosting firmalarını inceleyebilirsiniz isterseniz
https://kumpara.net/en-iyi-turk-hosting-firmasi-hangisi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al