wmaraci reklam

Eklenti Güncelleme Hakkında

5 Mesajlar 524 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

warwin warwin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Bir wordpress eklentisi üzerinde değişiklik yapmak istiyorum.

Yaptığım değişiklik sonrasında eklentinin yeni bir sürümü geldiğinde ve yüklediğimde, benim önceki yaptığım değişiklikler kaybolur mu?

Güncelleme yükleme sistemi nasıldır?

Bütün dosyaları mı değiştirir, yoksa güncellenen dosyalar mı değiştirilir?

Yani eklentiler özelleştirilebilir mi? Bu konu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Güncellediğinizde eklenteyi ait tüm değişiklikler kaybolur. Ayrıca eklenti klasöründe oluşturduğunuz ek dosyalar varsa onlar da silinmektedir. Aynı şey temalarda da geçerlidir fakat temalarda yine child tema kurarak bu sorunun üstesinden gelinebilir. Eklenti özelleştirmelerinden kastınız stillerini değiştirmek ise, child temaya bu özelleştirmeleri ekleyebilirsiniz.

• Üyelik 14.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
sworks

Sadece stiller değil, kod yapısıyla oynamak bazı şeyleri değiştirmek, eklemek vb...

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Child tema kullanarak eklentiyi bir yere kadar editleyebilirsiniz. (X eklentisnin herhangi bir js dosyasını sayfaya çağırmasını engelleyip, yerine sizin oluşturduğunuz js dosyasını çağırması gibi.)

Bazı eklenti sahipleri güncellemelerden sonra hangi dosyalarda ne tür değişiklikler yapıldığını açıklıyor. Github vb. yerlerde de mevcut olabiliyor bu. Editlediğiniz eklentiye güncelleme geldiğinde değişen kodları da manuel olarak bakıp düzenleyebilirsiniz.

Ya da ufak tefek değişiklikler yapıyorsanız onları not alıp her güncellemeden sonra bu özelleştirdiğiniz kodları gerekli yerlere tekrar ekleyerek de çözebilirsiniz. Ben genellikle bu yöntemi kullanıyorum. Her türlü az da olsa uğraştırır sizi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
sworks Cevabın için teşekkür ederim. Bende araştırdım dediğiniz gibi tema için çözüm varda eklenti için biraz sıkıntı. Bende son belirttiğiniz yöntemle başladım galiba öyle devam edeceğim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al