wmaraci reklam
lidertakipci

Kendi İşyerim İçin Hazırlamaya çalıştığım sitem hak.

8 Mesajlar 694 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba;

5 aylık bir İşyerim var Allah nasip etti ve şu anlık işlerimiz şükürler olsun iyi gidiyor. işyerimiz için ilk dönem arkadaşım bir site yaptırmış ve ne googlede sırada çıkıyor nede aramalarda ( direkt isim yazılsa bile ) çıkmıyor. Rakibimiz mevcut vir tane inanın tek sayfa hazırlamışlar baştan savma o bile çıkıyor bizim site ortada yok Şu anki site bu

Bende bir mühendis olarak kendim yapmaya karar verdim ( ama fosil bir mühendis 20 yıl oldu mezun olalı anca tekrar üniv. gidersem aklıma gelir ) bir tema edinerek işlemlere başladım hem mobil hemde masa üstü için destek veren bir tema ile başladım. sizlerden sormak istediğim şeyler aşağıda baştan yaparak gidersem sorun olmayacağını düşünüyorum.
* Ürünlerin linklemesi ve üst sırada çıkması için yoast seo eklentisine göre makaleleri yazıyorum acaba buna etiket vs yazmamın sıkıntısı olur mu?
* Tema ana sayfasını tasarım olarak hazırladım eksikleri var mıdır? varsa neler eklense iyi olur
* Sattığımız ürün yöresel ve ulusal sayılabilecek su böreği bunun vurgulamasını ve ön sırada çıkması için sizce daha nasıl bir önlem almalıyım.
* siteyi inceleyip önerilerinizi ( yıkmayan motive edecek :) ) bekliyorum.
hazırladığım site ise bu

wmaraci
reklam

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
İlk site çok yavaş açılıyor. Kullanıcı bu kadar beklemez ve hemen çıkar. Bu yüzden Google yavaş sayfaları sıralamada alta iter. İkinci site hız konusunda idare eder. Seoyu meoyu boş verin, kullanıcıya yararlı anlaşılır içerikler paylaşın yeter. Siteniz hızlı açılsın, günlük içerik ekleyin ve sabredin. Eğer bunları yaparsanız zamanla sıralamanız yükselecektir.
vuslatim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)

akrep01 adlı üyeden alıntı

İlk site çok yavaş açılıyor. Kullanıcı bu kadar beklemez ve hemen çıkar. Bu yüzden Google yavaş sayfaları sıralamada alta iter. İkinci site hız konusunda idare eder. Seoyu meoyu boş verin, kullanıcıya yararlı anlaşılır içerikler paylaşın yeter. Siteniz hızlı açılsın, günlük içerik ekleyin ve sabredin. Eğer bunları yaparsanız zamanla sıralamanız yükselecektir.

Peki tasarım acısından öneriniz var mı? anahtar kelimemiz su böreği bunu ne sıklıkla kullanmalıyım?

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Yazı paylaşırken ilk paragrafında kullanırsanız iyi olur. Ama çok fazla tekrara düşmeyin.
vuslatim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)

Yazı paylaşırken ilk paragrafında kullanırsanız iyi olur. Ama çok fazla tekrara düşmeyin.

peki menü ve kategori yapısı seo için sizce uygun mu?

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Gayet uygun. Birde potansiyel müşterileriniz varsa Google'a reklam vermekten çekinmeyin.
vuslatim

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Eski siteniz tasarım olarak güzelmiş fakat demo sayfaları ile duruyor google’da.

https://www.google.com.tr/search?client=safari&hl=tr&sxsrf=ACYBGNRel1SP9d4CRQId7AVZpRfcda7wWg%3A1576400013569&ei=jfT1XeKwIoumUo2Qr6gK&q=site%3Atepsisuboregi.com&oq=site%3Atepsisuboregi.com&gs_l=mobile-gws-wiz-serp.3...9651.9651..10626...0.0..0.215.315.0j1j1......0....1.dTvXIbgeZKY
vuslatim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)

Gayet uygun. Birde potansiyel müşteriniz varsa Google'a reklam vermekten çekinmeyin.

reklam veriyoruz.. siparişte alıyoruz ama sitemizinde güzel olması önemli..

zaten sıkıntıda bu.. o ayarları baştan kavrayarak yapmak için harcanan zamana yazık olacağını düşünüyorum bu nedenle 2. siteye ağırlık veriyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al