wmaraci reklam

Newspaper Tema Kullananlar Temalarını Değiştirsinler!

29 Mesajlar 3.895 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
En baştada dediğim gibi newspaper optimizasyonu yorucu olan bir tema. Son derece dinamik bir tema. Tamamen dinamik olan bir temayı hemen hemen statik olan bir tema ile karşılaştırmak doğru bir sonuca çıkarmaz. Her tema farklı işlevselliklere sahip.

Şöyle düşünelim; Saf html+css bir site kurun. Sonra bu siteyi astra ile karşılaştırın. Hangisi daha hızlı? Elbette html site daha hızlı olacaktır.

Hız önemli ancak bir site yönetmek için sadece hıza odaklanırsak 2000'lere geri döneriz.

Eğer gerçekten hız takıntınız varsa bence ne astra ne newspaper hepsi yavaş. Generatepress kurun. Daha hızlısı olduğunu zannetmiyorum. Ancak gel gör ki generatepress teması extra eklenti olmadan yeterince işlevsel değil. Hızlı mı? Minimum optimizasyonla bile kesinlikle hızlı. Hatta cache kurmadan bile pagespeed'te 95-100 gibi scorelar alıyor. Ancak sonradan kurulacak eklentiler ile gidişat nasıl olur? Yine aynı yere çıkarız bence. En azından generatepress ile bir newspaper yapılamayacağı kesin.
Ironhazee yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ironhazee Ironhazee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

bakın newspaper demo pagespeed mobil analizi bu. Demek iyi sonuç alınabiliyor?

bu da Ligthouse analiz sonucu.

Başka yorum yapmaya gerek duymuyorum.

Kolay gelsin tekrar.

tşkler

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Hız konusu çok yönlü bir olay tek bir yönüyle ele almanız komik daha komik olanı ise konu başlığı.

// Acta est fabula

• Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

netman adlı üyeden alıntı

Hız konusu çok yönlü bir olay tek bir yönüyle ele almanız komik daha komik olanı ise konu başlığı.

O biraz dikkat çekmek için oldu hak veriyorum

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)

Ironhazee adlı üyeden alıntı

Degerli cevabınız için teşekkür ederim.
Newspaper temasını bir bulut sunucuda çalıştırıyorum.
1 işlemci 2gb ram Almanyada 20tb trafik
Cloudflare ile kullanıyorum
Plesk panel var apache kapalı Nginx server ve caching altyapısında
Elimi entere bastıgım gibi site açılıyor ama gel gör bunu google a anlat :D

Size sormak istediğim birşey var.
Ben siteme autoptmize ve aync javascript eklentisin kurdum
https://kinsta.com/blog/eliminate-render-blocking-javascript-css/

Burda bilgisi var ama hiçbir değişiklik olmadı. page speedte satırlarda değişme olmuyor bu çok değişik. W3 total cache kursam mı diyorum acaba nasıl çalışır denemek lazım.

Şimdi ampul yandı preload all!

Şimdi nespaper teması standart kullanırsanız panelde preload all var.
Ama pro temaları import ettiğinizde preload panelden yapılamıyor.
Bulut kütüphanesine sayfalar geliyor sayfa içlerini editlemeniz gerekiyor.

Şimdi ben bu preload olayı tam nedir bilmiyoum ama konu içinde sidebar var ve bu side var tus var devamını göster diye. No prelaodingte bunu acıp denemeyi düşünüyorum.
Preloading

https://forum.tagdiv.com/what-is-ajax-preloading/

preloadı okudum hocam tüm içeriği yüklüyor ama okuduğum kadarı ile sayfa yükleniş hızına kötü sayfa full yüklenince kullanıcı acısından süper ama site hızı açısından yüklenme süresi artıyor. Yanlış okumadıysam

Cache eklentisine gelince nasıl düzgün çalışırmı bilmiyorum.
aslında bana cache özelliği lazım değil cloudflare ve nginx cache var bana css js minify vs lazım. Ama nedense eklentiler işe yaramıyor tema ile alakalı olabilir mi bilmiyorum :)

Ek olarak konu içine youtube videosu koyunca hız pert oluyor.

Hız konusu çok önemli hocam neden derseniz siteme gelenlerin %90 mobil. Google uyarı vermesi sıralamayı cok etkiliyor.

Katılımınız için teşekkür ederim

temanın kendi içindeki preload kapatın derim. kullanıcı açısından iyi olsada hız skorlarını düşürür. ayrıca redis + dediğim gibi wp rocket kullanın. wp rocketi uygun fiyata sağlayan kişiler forumda mevcut bildiğim. dışarıdan iframe çektiriyosanızda bunları geçici olarak kapatın. son temanın sürümünde bildiğim kullanılmayan css vs direk silme özelliği geldi sanırım. ücretsiz cache eklentileri belli bir seviyeye kadar getirse de, hiçbiri gerçekten paralı sürüm kadar iyi olamıyor.
Ironhazee

kişi bu mesajı beğendi.

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)

O biraz dikkat çekmek için oldu hak veriyorum

Dikkat çekeyim derken tepki çekmeyin :)
Ironhazee

kişi bu mesajı beğendi.

// Acta est fabula

• Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

lastpavel adlı üyeden alıntı

temanın kendi içindeki preload kapatın derim. kullanıcı açısından iyi olsada hız skorlarını düşürür. ayrıca redis + dediğim gibi wp rocket kullanın. wp rocketi uygun fiyata sağlayan kişiler forumda mevcut bildiğim. dışarıdan iframe çektiriyosanızda bunları geçici olarak kapatın. son temanın sürümünde bildiğim kullanılmayan css vs direk silme özelliği geldi sanırım. ücretsiz cache eklentileri belli bir seviyeye kadar getirse de, hiçbiri gerçekten paralı sürüm kadar iyi olamıyor.

Gözlemlediğim bir konu var eğer hosting iyi ise cacheleme sorun bile olmuyor.
Eskiden hostingim çok kötüydü su an mükemmel ve cacheleme olarak plesk altında nginx kullanıyorum. Kendi cachelemesi yeterli oluyor. Tabi custom nginx yarları var ileri seviye. Belki girebilirim bilmiyorum. 2. önemli tema Astra geçince %23 olan puan 60 filan cıkıyor. Nekadar az eklenti okadar az uyarı. Wp rocket kesinlikle iyi bir eklentidi. Eğer bütçe yoksa iyi bir hosting tema ile buna ücretsiz cacheleme sistemlerini de tarsak zaten paralı bir cacheye gerek olduğunu bile düşünmüyorum. TAbi eğer cok eklenti kullanılıyorsa içerik ağır ise o tarz bir eklenti vazgeçilmezdir katırlıyorum

Yorum için teşekkürler

netman adlı üyeden alıntı

Dikkat çekeyim derken tepki çekmeyin :)

Çok tşkler

Cuneydinho Cuneydinho WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Endustri muh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** H**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

bakın newspaper demo pagespeed mobil analizi bu. Demek iyi sonuç alınabiliyor?

bu da Ligthouse analiz sonucu.

Başka yorum yapmaya gerek duymuyorum.

Kolay gelsin tekrar.

Hocam demo siteyi baz almak nedir ya? Sen pazarcı ol ve domates sat. Tezgahın önüne çürük domates koyar mısın? O bir vitrin site ve her bir nesneyi adamlar optimize ediyor. Bilmiyorlar mı senin test edeceğini? Arkadaş kesinlikle haklı, dinamik sayfanın testi olmaz, bunun sonucu sizin söylediğiniz gibi öyle rüya sonuçlar vermez :)
Kolay gelsin.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Cuneydinho adlı üyeden alıntı

Hocam demo siteyi baz almak nedir ya? Sen pazarcı ol ve domates sat. Tezgahın önüne çürük domates koyar mısın? O bir vitrin site ve her bir nesneyi adamlar optimize ediyor. Bilmiyorlar mı senin test edeceğini? Arkadaş kesinlikle haklı, dinamik sayfanın testi olmaz, bunun sonucu sizin söylediğiniz gibi öyle rüya sonuçlar vermez :)
Kolay gelsin.

Öncelikle ''sen'' diye hitap edemezsiniz. Haddinizi bilerek hitap edin karşınızdaki insana. Burası bilgi paylaşım platformu, sadece üyeler okumuyor burada yer alan yorumları.

Demo da asla görseller optimize edilmediği halde bu sonuçları alıyorsa demek tema kötü değildir. Demolara bakın ve ''anlıyorsanız tabii'' dosyaların ne kadar yer kapladığına bakın, ardından görsel ağırlıklarına bakın.

Verdiğiniz kıyaslamaya bakılırsa bu işlerden hiç anlamadığınız belli.

Diyelim ki ''adamlar her bir nesneyi optimize ediyor'' demek ki optimize edilebiliyor bahsi geçen tema kullanıldığında. Yoksa nasıl bu sonuçları alabilirdi..

Egonuzu tatmin ettiyseniz size iyi rüyalar..

Bir daha da benimle mutahap olmayın!
asonons webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

emrexbt8 emrexbt8 Mergen Bilişim GmbH Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 912
  • Beğeniler 91 / 118
  • Ticaret 1, (%100)

Çok teşekkürler. Ben sadece görüşlerimi ve tecrübelerimi belirtiyorum.
Diğer yandan bir temanın çok satmış olması mükemmel olduğu anlamına gelmez.
Ben verilere göre konuşuyorum.
Biraz sert bir giriş yapmışsınız

Themeforest satış sayfasında 109,697 sales yani 100 binden fazla satılmış bir temadan bahsediyorsunuz ve kullanmayın diyorsunuz.

Şimdi ben tema aktif iken bir sayfada page speed yaparken 23 puan alıyorsam temayı değiştirip astra geçince hız 60 puna açıkıyorsa burda temada sorun ararım.

Dediğim gibi ben veriler ışığında konuşuyorum. Dünkü çocuk değilim. Herkesin bir tecrübesi vardır biraz saygı duymanızı isterim. Benim asıl işim optimizasondur ama bu hız konuları gerçekten önemli. Ben burda en iyi temayı eklentiyi çeker sorunu çözerim. Burda konu açıyorum ki insanlar faydalansın hocam.

Temanın 100.000 satması demek 100.000 kişinin site hızını ölçtüğü anlamına gelmiyor.

Ben verilere göre konuşurum 1 aydır search console uyarılar var.
Tema aktif ettiğimden beri.
Bu arada tema çok hızlı açılıyor bende 1sn tabi iç konular dediğinize göre kullanılan resme göre içeriğe göre değişiyor. Bende yine tema çok hızlı açılıyor ama nedense az önce bir alt kom 3. sn açıktı
https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/
ortalama yazdı.

Şimdi size ben katılmıyor değilim resimler önemli ama astra helo gibi temaları koydunmu puan 3 kat fazla çıkıyor aynı sayfa aynı ölçüm

cloudflare de brotli aktif gzip açınca siteden eklentiden çakışma olmasın diye açmıyorum Açıncada bişey farketmiyor test ettim.
Contact 7 form olayını biliyorum ben 3.0 doğrulama değil 2.0 google doğrulama kullanıyorum her sayfada o sağ altta çıkan mavi ablem çıkmıyor ayrıca newspaper için gerekli contack7 formun her sayfada kodlamada gözükmesini engelleyen kod vardı onu kullanıyorum.
https://www.xtechkr.com/optimize-newspaper-theme/ burda var coğu

Wp cache kullanmıyorum. Nginx cachhe kullanıyorum cacheden yana sorun yok.

Ben sadece bilgi paylaşıyorum :P
Biraz başlık iddalı oldu ama benim görüşümdür
Bu arada newspaper 8 varken kullanıyordum cok hızlıydı sonradan birçok kişi güncellemelerle *** dahil şikayet konuları vardır.

Bu güzel bilgi:
aynı site astra geçince alt bir konuda hız 23 lerden 60 65e cıkıyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Burada biz bizeyiz. :)
100bine takmayın yurtdısında newspaper dısında milyonlarca satan temalarda var.
Burda newspaper ucuz tema 60 dolar veriyon snırsız birçok tema seneliktir 60 dolar vs. O yüzden çok satmasınıns ebeplerinden biri budur cok özellk ucuz fiyat. Bi astra sınırsız tek omain lisans $249 üstelik hiç page builderi bile yok

gelişmeleri aktaracağım.
Amacım bilgi vermek yanlış yönlendirmek istemem insanları.
Nespaper mabile plugin kullanılabilir zaten o aktif olunca sorun kalmıyor olmazsa onada yöneleceğim.

Teşekkürler teşekkürler

Öyle diyorsunuz da çöp bi tema o kadar satmaz dimi ama sonuçta 109,697 satış yapmış bu arada mobil temayı aktif edince çokta güzel çalışıyor. Dediğiniz gibi problemlerde görmedim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al