wmaraci reklam

Phishing Saldırısı hakkında yardım

7 Mesajlar 734 Okunma
smmexpress

YasamaUgrasi YasamaUgrasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
Uzun süredir ardı arkası kesilmeyen sorunlar yaşıyorum. Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını ve fikir vermelerini rica ediyorum.
Bir süre önce ftp dizinlerine her şey normal olmasına rağmen çeşitli virüslü dosyalar sızıyordu, hizmet aldığım turhost firması bir kaç kez zararlı yazılım ve spam mail gönderen bir applet tespit edildiği için sitemi devre dışı bıraktı. Bu sorunları manuel olarak çözdüm. (Girip ilgili dosyaları silmek, ftpde tarama yapmak gibi)

Şimdi derdim daha büyük bir süredir sitede çok yoğun bir bot trafiği var her nasıl oluyorsa ftp de at koşturuyorlar kendi uygulama ve sql dosyalarını açıp açıp botların dosyalara istek göndermesini sağlıyorlar. Defalarca temizledim ancak yine aynı şeyler oldu. Google'dan zararlı yazılım hakkında uyarı aldım, hosting firmam temanızı ve eklentilerinizi kontrol edin ya da sıfırlayın demekle yetiniyor. En son .htaccess le dizin erişimlerini ve türkiye ip adresleri hariç tüm ülkeleri engelledim site biraz kendine gelmişti ancak yine abuk subuk şeyler oluyordu bugün son bombayı patlatmışlar ftp şifresini eskiden kullandığım şifreyle değiştirmişler ve .htaccess dosyasını silip kendi uygulamalarını ana dizine yüklemişler. Bunlarla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum artık şaka gibi oldu. Bir uygulama ya da tema açığı olsa dahi - uzun yıllardır sabit uygulamaları kullanıyorum- nasıl oluyor da bu kadar rahat kontrol edebiliyorlar her şeyi?

wmaraci
reklam

Templar Templar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad C** P**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 9 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Pc'de bişey olabilir mi ?

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Zannetmiyorum IT uzmanıyım yeterince koruyorum PC'yi.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
3 yıldır kullandığım tema warez ama ufak tefek şeyler hariç hiç bir sorun yaşamamıştım

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
temadan olduğuna emin olsam temayı satın alıp kullanacağım zaten, ayrıca eğer bir şekilde mysql ve ftp ye kadar girildi slq tablolarında ve diğer dosyalarda zararlı bir içerik olup olmadığını nasıl anlayacağım bu da muamma.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Warez tema ise yapacak birşey yok, ilgili meslekte uzmanlığınız varsa zaten hiç unmadığınız bir dosya içinde bir shell yada bir açık bırakılmış olacağını bilirsiniz, keza sunucuda fazlasıyla yetki sahibi de olmuş olabilirler, aynı şekilde o açık temadan kaynaklı ise ne kadar düzenleme yaparsanız yapın açığı kapatmadığınız takdirde sorun devam edecektir. Tavsiyem ücretsiz güzel bir temaya geçiş yapın yoksa ardı arkası kesilmez sorunlar, 30-40 liralık tema için google'da mimlenmeye hiç gerek yok.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim. Yazılım konusunda uzman değilim. Şimdi turhost'a hostingi tamamen sıfırlamalarını talep edeceğim. Tekrar sıfırdan wordpress kurup sql dosyasını import edip, upload klasörünü yeniden yüklediğimde bir kayıp yaşar mıyım?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al