wmaraci reklam

Polylang dil eklentisi kullanan var mı ?

2 Mesajlar 487 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

zAHo zAHo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Web Siteme Polylang dil eklentisi kurmak istiyorum çünkü yeni ve Polylang bildiğim kadarı ile eğer sizin sıralamanız var ise bir makale için /tr /en gibi url'yi bozan bir hareket yapınca sıralama bozuluyor diye biliyorum bu sebeple hız kaybetmeden yolun başında eklemek istiyorum. Bir kaç sorum olucaktı bu kişilere ?

*Polylang eklentisini kurduk diğer ülkelerden hit aldık ve bu hit bize adsense ile kazanç getirirken hangi birim para ile geliyor veya site başta hangi ülke dili ile başladı ise o dil ile mi devam ediyor para kazanması ?

*Polylang eklentisi bizim için ayrıca çeviri yapıyor mu eklerken makaleyi yoksa sadece bizim farklı dil eklememiz için altyapı mı veriyor ?

*Polylang eklentisi bizim için yapıyor ise bu çeviriyi ne kadar sağlıklı ve düzgün çeviriyor ?

*Polylang bu çeviriyi bizim için yapmıyor ise bizim satın almamız lazım eklemek için başka dili sanırım ?

*Domain olarak alt domaini açmak mı lazım yoksa ister İngilizce ister almanca aynı domaini mi görüyor başka ülkeden gelen kişiler ?

*Son olarak bayrak koymak istiyorum bunu koymak veya kaldırmak bize mi kalıyor ?

Yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz hedefimi ve sitemin geleceğini bu eklenti veya dili eklemem değiştiricek

wmaraci
reklam

Rhymex212 Rhymex212 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fahri Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** Ö**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
Polylang'in ayarlarından URL tipini siz belirleyebiliyorsunuz.

Mesela Türkçe versiyon "siteadı.com" şeklinde olsun. İngilizce versiyon ise "siteadı.com/en" olsun şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Header'daki menüye dil geçiş bileşenini açılır menü ve dillerin yanında bayrak gözükecek şekilde ekleyebiliyorsunuz. Menü ayarlarında çıkıyor ilgili bileşen.

Polylang'i kurduktan sonra elinizde eklediğiniz dil sayısı kadar farklı site oluyormuş gibi düşünün. İngilizce site için ayrı bir menü oluşturacaksınız, Türkçe için ayrı.
Aynı durum sayfalar ve postlar için de geçerli. Her sayfayı ve postu diğer dil için tekrar oluşturmanız gerekmekte. Polylang çeviri vs yapmıyor.(Ücretsiz sürüm için konuşuyorum.)

İlaveten tarayıcı dilini otomatik algılama opsiyonu ücretsiz sürümde mevcut. Diyelim ki asıl dil Türkçe. Siz Almanca ve Fransızca dillerini de eklediniz siteye.
Eğer ki siteye Almanya veya Fransa haricinde herhangi bir ülkeden birisi bağlanırsa, site varsayılan dil olan Türkçe haliyle açılıyor. Ancak Almanya ve Fransa üzerinden biri bağlandığında tarayıcı dilini otomatik olarak algılayıp o dilde açılıyor site.

Adsense konusunda biraz kafanız karışmış. Onu da izah etmeye çalışayım.
Adsense hesabı hangi ülkeye bağlıysa, o ülkenin resmi para birimiyle ödeme yapar Google. Türkiye üzerinden açılmış bir hesap için Türk Lirası şeklinde ödeme yapar.
Diyelim ki farklı ülkelerden hit ve reklam tıklaması alıyorsunuz. O tıklanan reklamın Türk Lirası karşılığı neyse hesabınıza o yansır.

Benim site konusunda size tavsiyem, her dil için ayrı bir site açmanız yönünde olur. Bu türlü istediğiniz verimi alamazsınız gibime geliyor. Hedeflediğiniz ülkeler hangileriyse uygun lokasyonda bir hosting bulup siteyi orda barındırmak, sitenin açılış hızı açısından çok daha verimli olur. Site açılış hızının bir SERP kriteri olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

İyi çalışmalar dilerim, sağlıkla!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al