wmaraci reklam

Radyo Oynatıcısı

8 Mesajlar 834 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

selcuk7671 selcuk7671 www.ankarafirma.net Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese iyi forumlar. Sitemde bir radyo oynatıcı eklemek istiyorum. Fakat bu oynatıcı sayfanın altında sabit olacak. Sayfa değişse bile radyo çalmaya devam edecek bunu nasıl yapabilirim? Eklenti ile yapmamız mümkün mü? Önceden kullandığım bir eklenti vardı ama artık çalışmıyor o eklenti ile. Player olmasa bile iframe kodunu ekleyebileceğim sabit bir alanda olabilir.

Örnek: www.radyo7.com

www.ankarafirma.net
wmaraci
reklam

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
https://renkfm.tk/
Bu sitedekı hosunuza giderse buyrun kodlar altta temanızın Footer veya header bolumune ekleyebılırsınız linkleri duzenlendıkten sonra.
ı

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 17.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bana playerdan ziyade, playeri sayfada sabit tutmaya ihtiyacım var. Ulusal radyo sitelerinde radyolar sayfada sabit kalıyor sayfa değişse bile radyo çalmaya devam ediyor öyle birşey istiyorum

www.ankarafirma.net

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de yapmaya çalışmıştım ama o iş biraz yaş gibi. Sitenin altyapısı komple değişmesi gerekebilir.

İki şekilde yapanı gördüm ben.
Birincisi index.php'ye sadece radyoyu koyuyorlar ve altina da iframe koyuyorlar ve diğer tüm sayfaları o iframe ile çekiyorlar. Bôylece siz bir linke tikladiğinizda aslinda yine index.php'de kalıyorsunuz ama iframe'deki sayfa değişiyor. Tabi link de değişmiyor. Linki değiştirmek için de ekstra bir kod yazmak gerekiyor. Arama motoru tarafindan sakincali sanirim. Çünkü arama motoru sayfaya girdiğinde sadece radyoyu ve bir tane iframe kodu görüyor.

İkincisi de javascript. Burda da sitenin bir kısmı sabit kalıyor, mesela üst kısmı. Buraya radyoyu ekliyorlar. Sayfanın alt kısmı da normal yükleniyor fakat ilk yüklemeden sonra herhangi bir linke tıkladığınızda sayfa değiştirmek yerine javascript ile mevcut sayfadaki şeyleri silip yeni sayfayı getirip radyonun altına koyuyorlar (radyo kısmı sabit kalıyor). Tabi url kısmını da yine javacript koduyla değiştiriyorlar. Yoksa link hep aynı kalır.

Bu javascript olayını sanırım şuan facebook da yapmaya başladı yeni arayüzünde. İlk yüklemeden sonra hangi linke tıklarsam tıkliyım üst menü değişmiyor sabit kalıyor. Sadece url ve alttaki menüler değişiyor.
selcuk7671

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Konu ilgi yada bilgi alanımda değil sadece aklıma geldi, Podcastler bu konuda çözüm olarak kullanılabilir mi?

• Üyelik 17.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Ben de yapmaya çalışmıştım ama o iş biraz yaş gibi. Sitenin altyapısı komple değişmesi gerekebilir.

İki şekilde yapanı gördüm ben.
Birincisi index.php'ye sadece radyoyu koyuyorlar ve altina da iframe koyuyorlar ve diğer tüm sayfaları o iframe ile çekiyorlar. Bôylece siz bir linke tikladiğinizda aslinda yine index.php'de kalıyorsunuz ama iframe'deki sayfa değişiyor. Tabi link de değişmiyor. Linki değiştirmek için de ekstra bir kod yazmak gerekiyor. Arama motoru tarafindan sakincali sanirim. Çünkü arama motoru sayfaya girdiğinde sadece radyoyu ve bir tane iframe kodu görüyor.

İkincisi de javascript. Burda da sitenin bir kısmı sabit kalıyor, mesela üst kısmı. Buraya radyoyu ekliyorlar. Sayfanın alt kısmı da normal yükleniyor fakat ilk yüklemeden sonra herhangi bir linke tıkladığınızda sayfa değiştirmek yerine javascript ile mevcut sayfadaki şeyleri silip yeni sayfayı getirip radyonun altına koyuyorlar (radyo kısmı sabit kalıyor). Tabi url kısmını da yine javacript koduyla değiştiriyorlar. Yoksa link hep aynı kalır.

Bu javascript olayını sanırım şuan facebook da yapmaya başladı yeni arayüzünde. İlk yüklemeden sonra hangi linke tıklarsam tıkliyım üst menü değişmiyor sabit kalıyor. Sadece url ve alttaki menüler değişiyor.

Bu iş beni aşar o zaman 😁 Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

www.ankarafirma.net

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Siz yine de bakınmaya devam edin. Sadece benim sôylememle pes etmeyin, ben de bulammamiş olabilirim henüz :) Belki hala bir yolu vardir. Uzman arkadaşlar yardimci olursa ben de izninizle faydalanirim burdan.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Bu arada aklıma bir şey geldi şimdi. Zamanında benim işime yaramamıştı sitemde birçok değişken sayfa olduğu için ama belki sizin işinize yarar eğer verdiğiniz örnekteki gibi birkaç sayfadan oluşan bir radyo sitesi için yapacaksanız.

Diyelim radyo sitenizde "index.php(anasayfa), iletişim.php, hakkında.php" şeklinde 3 sayfanız var.
Bu 3 sayfayı da index.php sayfasına koyacaksınız ve tek bir sayfa olacak. Siteye girince de bu 3 kısım birden yüklenecek ama CSS ile sadece anasayfa div'i gösterilecek ve diğer iki kısmın div'i gizli olacak. Üste de 3 buton koyarsınız "Anasayfa | İletişim | Hakkında" şeklinde. Hangi butona tıklanırsa o div gösterilip diğerleri gizlenecek css veya javascript ile. Böylece sayfa değişmemiş olacak. Url kısmı da yine javascrip ile değiştirilecek.

Mutlaka wordpresste de benzer temalar vardır radyoya özel. Ya da kod bilginiz varsa kendiniz de yapabilirsiniz. Verdiğiniz örnek site bu şekilde yapmış ama dediğim gibi blog sitesi gibi sitelerde zor. Farklı metodlar denemek gerekir o zaman da.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al