wmaraci reklam

Sitemde çok ciddi bir hit kaybı var, site haritasıyla ilgili

5 Mesajlar 704 Okunma
wmaraci reklam

nickbulamadim nickbulamadim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar;

Yakın zamanda sitemin temasını değiştirdim. Tema değiştirmek sonucunda hit kaybı olacağını biliyordum hazırlıklıydım. Hazırlıklı olduğum ölçüde bir kayıp oldu zamana bırakarak toparlamaya çalışıyordum.

Sitede yenilikler yapmak için uğraşırken önceden noindex olan etiketleri indexletmeyi deneyeyim dedim. Google XML Sitemap eklentisi kullanıyorum. Bunun için sitemap.xml dosyasında noindex, follow olan kısmı index, follow yapmak gerekiyormuş. Yaptım. Bir hafta kadar geçti. Sonra da bunun yararlı olmayacağını düşündüm ve vazgeçtim, sitemap.xml dosyasını eski haline dönüştürdüm. Bir de all in one seo eklentisinden de gereken düzeltmeleri yaptım. Noindex tiklerini geri işaretledim. Ha bir de all in one seo'da eskilerden aktif bir robots dosyası daha vardı galiba onu da silmiştim. Ama onunla beraber site içerisinde başka bir robots.txt daha vardı.

Ne yaptıysam yazdım. Şimdi bu bir hafta bekleyip vazgeçip geri eski haline getirdiğimden beri sitem yarı yarıya hit kaybı yaşadı. İlk defa site haritasında bir değişiklik yapıyorum o yüzden ne olacağını kestiremedim ama site haritasındaki değişiklik yüzünden kaynaklandığı belli. Bir tek onu yapınca oldu çünkü. Google XML'deki dosyalar varsayılan halde. Ama ben panik yaptım sitede cpanelde bulunan haricinde bir robots.txt eklemeden All in One Seo'dan da bir site haritası ekle dedim.

Şimdi ben ne yapmalıyım? İki tane eklentiden site haritası göndermek siteye zarar verir mi? Google XML tekrardan eski haline toparlar mı? Tekrar eski haline döner mi bu hit?... :D:D

wmaraci
reklam

eka eka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 144 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
1 saati aşkın süredir analytic çalışmıyor, bundan kaynaklı da olabilir.

• Üyelik 28.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Evet onu da düşündüm. Ama 1 saatlik olay öncesinde aşamalı aşamalı düşüş vardı zaten. Bu da google servisleri yüzünden olmadığını gösterir heralde... Ha bir de; All in On SEO'da numaralandırılmış sayfalara noindex seçeneği de işaretliydi o tiki de kaldırdım. Bakalım ne olacak? Bilenler de yorum yaparsa çok makbule geçer ayrıca...

Mikserci Mikserci https://nedennedir.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek oto ses sistemi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 30 / 51
  • Ticaret 1, (%100)
3 gündür google sapıtmış durumda okuyunuz.
https://wmaraci.com/forum/google/google-adsense-suan-guncelleniyor-resimli-anlatim-576239.html

https://nedennedir.com
wmaraci

• Üyelik 28.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
anladım sağolun. bekliyorum bakalım...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al