wmaraci reklam

Sitenin Admin Panelinin Yavaşlaması?

9 Mesajlar 1.593 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir ilgilenmediğim bloguma http://herzamanileri.com/ bir bakayım dedim. Sitede normal bir portal teması bulunmaktadır. Visual composer vs yoktur. Admin paneli çok yavaş, sitenin kendisi de yavaş o kısmı düzelteceğim ama neden admin panel çok kasar ki?

Ftp'de eklentiler klasörünün adını değiştirdim belki bir eklenti kasıyordur vs diye ancak o da değil gene aynı yavaşlık devam ediyordu eklentiler yokken de.

Görüşlerinizi almak isterim, şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Ben wordpress'i android gibi görüyorum kullandıkça bakılmadıkça ve eklentiler yüklendikçe kasan bir sistem hocam

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Ben wordpress'i android gibi görüyorum kullandıkça bakılmadıkça ve eklentiler yüklendikçe kasan bir sistem hocam

Eklentileri komple silip bir de p3 diye bir eklenti var onunla birlikte bir adam etmek gerek gibi. Çok kasmış ya eskiden böyle miydi onu da hatırlamıyorum.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
SühaMete hocam bir temizleme yapayım dilerseniz uygun ücret ile bir bakayım sisteme.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

SühaMete hocam bir temizleme yapayım dilerseniz uygun ücret ile bir bakayım sisteme.

Az önce ilanınızı yer imlerime almıştım, bir pm atın hocam. Ben bir tozunu alayım klasik annelerimizin yaptığı gibi :D sonra gerekirse bir hizmet de alabilirim.
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam sunucu kaynaklı olma ihtimali var. Bendede aynıydı eski bir hostumda barınıyordu sunucuma taşıdım admin panel saniyede değişiyor menüler.

Ne alaka admin panelde ne kadar sorgu çalışabilir diyeceksiniz ama bende anlamadım taşıyın göreceksiniz.

kral33 kral33 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 31 / 39
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba kardeşim, Adminin yavaşlaması bildiğim kadarıyla sitenin yoğun trafik almasından kaynaklanır, Aynı yavaşlık sitenin anasayfası vb sayfalarda da var mı?

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam sitenizi genel anlamda bir elden geçirin. İki kısım birden yavaş ise sunucu/hosting kaynaklı olması muhtemel fakat wordpress olması nedeni ile siz genel anlamda yapılması gereken iyileştirmeleri deneyin.

Şunuda belirteyim. Admin panelindeki yavaşlık benim başıma genelde hosting kaynaklı CPU ile ilgili geldi isterseniz servis sağlayıcınız ile görüşün. SühaMete

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Hocam sitenizi genel anlamda bir elden geçirin. İki kısım birden yavaş ise sunucu/hosting kaynaklı olması muhtemel fakat wordpress olması nedeni ile siz genel anlamda yapılması gereken iyileştirmeleri deneyin.

Şunuda belirteyim. Admin panelindeki yavaşlık benim başıma genelde hosting kaynaklı CPU ile ilgili geldi isterseniz servis sağlayıcınız ile görüşün. SühaMete

Evet hosting de bir ihtimal, daha hızlı bir özel hostinge geçebilirim.

kral33 adlı üyeden alıntı

Merhaba kardeşim, Adminin yavaşlaması bildiğim kadarıyla sitenin yoğun trafik almasından kaynaklanır, Aynı yavaşlık sitenin anasayfası vb sayfalarda da var mı?

Sitem yoğun trafik almıyor, sitenin kendisinde cache'tir vs'dir ufak eksiklikleri var ancak evet ana sayfa da yavaş. Tema değişimine de açığım, ancak admin panel daha fazla canımı sıktı özlem giderma aşamasındayken :D

impjix adlı üyeden alıntı

Hocam sunucu kaynaklı olma ihtimali var. Bendede aynıydı eski bir hostumda barınıyordu sunucuma taşıdım admin panel saniyede değişiyor menüler.

Ne alaka admin panelde ne kadar sorgu çalışabilir diyeceksiniz ama bende anlamadım taşıyın göreceksiniz.

Doğrudur, hostinge bağlı sonuçta. Admin panel olunca da gene hosting hızın kadarsın :D

Bir bakacağım başka hostinglere.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al