wmaraci reklam

Sizce en iyi resim optimize eklentisi nedir ? Herkesin fikirlerini cidden merak ediyorum

23 Mesajlar 2.698 Okunma
wmaraci reklam

bilalylmz bilalylmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mekatronik Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Ben GIMP kullanıyorum. Eğer hızlı çalışıyorsanız ve çok resim ekliyorsanız programla veya bir siteden manuel olarak uğraşmak can sıkabilir. Ama ben zaten GIMP'te bir kaç şey yaptığımdan ötürü en son çıktıda kalite ayarında boyutu ciddi olarak düşürüyorum.

GIMP ücretsizdir. Adobe Photoshop'a para veremeyen ve korsan kullanmayanlara resim düzenleme için öneririm.

wmaraci
reklam

karabuklumuco karabuklumuco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Webp Express Hakkında

Webp Express adlı eklentiyle kolayca tüm resimleri webp yapabilir, webp destekleyen tarayıcılarda webp görüntülerken, desteklemeyenler de png/jpg görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Ilgili eklenti htaccess ayarlarını otomatik yaptığı için extra bir yönlendirme koduna ihtiyacınız yok. Sitenizde php gd kütüphanesinin aktif olması yeterli (genelde varsayılan olarak aktif gelir).

Eklenti tamamen ücretsizdir ve cdn uyumludur; https://wordpress.org/plugins/webp-express/

Eklentinin tavsiye ettiğim ayarları şu şekilde:

Olası hatalara karşı önce veritabanı ve public_html yedeğinizi almasını öneririm. Webp dönüşümleri (nadiren) sorun yaratabiliyor.

Aşağıda ki ayarlarları kendi projelerim ve bazı müşterilerimde aktif olarak kullanıyorum. Görselde görünenler dışında kalan kısmı olduğu gibi bırakmanız yeterlidir. Ayarları yaptıktan sonra save setting demeyi unutmayın. Aksi halde direk dönüşüm yaparsınız hatalara neden olur. Save settings dedikten sonra Bulk convert butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Eski resimlerinizin hepsi webp'ye dönüşmeye başlayacaktır. Yeni resimler otomatik olarak webp dönüştürüleceği için tekrar eklentiye girip bir işlem yapmanız gerekmeyecek.

Bulk Convert'e basmadan önce Gd extension'ın yanında onay işareti olduğuna emin olun:

Eğer yoksa php sürümünüzden gd kütüphanesini aktif edin.

Umarım yararlı olur.

verdiğiniz faydalı bilgi için teşekkür ederim. Sizin sayenizde hem webp formatında resimlerim oldu hem de webp desteklemeyen tarayıcılar için jpg formatında resimlerim oldu.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

karabuklumuco karabuklumuco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

SuperMario adlı üyeden alıntı

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.
Safari 14 ile artık webp destekleniyor :)

bu arada test ettim, webp formatını iphone cihazlarda görüntüleyemedim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al