wmaraci reklam
lidertakipci

Tek bir tıklama ile post'a daha önce tanımlanmış bir kodu eklemek

4 Mesajlar 726 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tyriaeum tyriaeum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Daha önceden kaydedilmiş minik şablonları yazımıza eklemenin bir yolu var mıdır? Örneğin yazılarımıza hep "download" yazan bir resim eklemek istiyorum. Bunun için ya html kodu girerim ya da WP yeni post toolbarında olan kutucukla nofollow gibi etiketleri, resim urlsini ve resme bağlantı eklemek için hepsini tek tek eklemem gerek öyle değil mi?
Ben her yazıda aynı resmi (download resmi) kullanıyorum. Ama hepsine verdiğim download linki farklı oluyor.
Aradığım şey
gibi değiştirilebilir bir kodu her yeni postta istediğim yere tek tık ile ekleyecek bir eklenti.
Ne yazdıysam ne arattıysam bir türlü istediğim şeyi bulamadım.
Özel alan pek işimi çözmedi çünkü ekleyeceğim kod yazının başında veya sonunda değil ortasında oluyor.
Yardımlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

byuzun byuzun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 16 / 36
  • Ticaret 16, (%100)
tyriaeum hocam kısa kod kullanarak çok rahat yapabilirsin bunu şurada arkadaş anlatmış
https://wmaraci.com/forum/wordpress/wordpress-shortcode-kisa-kod-nedir-nasil-olusturulur-nasil-kullanilir-160026.html

tyriaeum tyriaeum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
byuzun Hocam teşekkür ederim bilgi için ancak Short Code ile olmuyor. Çünkü üzerinde oynama yapamıyorum. Hazır bir kalıp olsa bazı short code eklentileri gibi tek tıkla postumuza eklesek ve üzerinde oynamalar yapsak? Mesela hep aynı resim olacak ama linki farklı olacak. Bu lazım bana. Çok lazım çünkü her yeni postta "kopyala-yapıştır-linki ekle-yayınla" yapa yapa sitemden tiksinir oldum artık.

byuzun byuzun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 16 / 36
  • Ticaret 16, (%100)
tyriaeum kısa koda değişkenler tanımlanabiliyor zaten, php bilgin varsa şuraya bakarsan kavrarsın nasıl yapıldığını https://codex.wordpress.org/Shortcode_API
Ya da sadece link değişsin diyorsan ben bişeyler yaparım bi bakayım

function indir($atts, $link=null) {
$return = 'Hemen İndir';
return $return;
}
add_shortcode('indir' , 'indir' );

Kullanımı şu şekilde olacak [indir]buraya linki gelecek[/indir] deneme fırsatım olmadı. Çalışması gerekiyor gene de bi hata alırsanız yardımcı olurum
tyriaeum

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al