wmaraci reklam
lidertakipci

Tema kalıcı bağlantılar problemi - bitürlü çözemedim

4 Mesajlar 679 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Tarifci Tarifci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 9 / 36
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaslar imzadaki sitemde bulunan temadaki problemi ne yaptıysam çözemedim, sonunda konu acmaya karar verdım, farklı bir tema kullanmak istemiyorum cunkü bu tema üzerinde cok oynadım ve türkçeleştirdim.

sorunum şu:
yeni yazı eklerken 2 farklı secenekten ekleyebiliyorum

1. normal yazı ekle bölümünden.
2. recipes bölümü var ( buradan yemek tariflerini ekliyorum)

kalıcı bağlantılardan yazı ismi yaptığımda, normal yazılar sayfası açılıyor fakat recipes sayfası açılmıyor. (sayfayı bulamıyor veya seo uyumlu olmuyor)

Kalıcı bağlantılardan varsayılan yaptığımda recipes teki yazılar görünüyor seo uyumlu fakat normal yazılar seo uyumlu olmuyor( sayfa ismi rakamlardan olusuyor)

bende bu sekılde ıstemıyorum malum seo açısından

haftalar oldu denıyorum ama yapamadım, tavsiye edebileceğiniz bir yöntem varsa cok mutlu olurum.

[SIZE=1]---------- Mesaj Eklendi: 24 Temmuz 2012 Saat 20:04 ----------[/SIZE]

Çok zor yerden mi sordum?

wmaraci
reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Recipes (reçete) olarak biliyorum sağlık sitelerinden. Şimdi 2 farklı yöntemde denediğiniz için kafam birazcık karıştı. Ama kalıcı bağlantılardan bu olayı netliğe kavuşturabileceğinizi düşünüyorum...

Kalıcı bağlantılara /%postname%.html etiketini ekleyin. Bu yazılarınız için, Recipe için ise yapabileceğiniz şey wordpress tema dosyasındaki uzantılardan yada sisteme entegre edilen bağlantılardan düzeltebilirsiniz.

Konu ile ilgili olarak sizlere PHP yazılımından anlayan kişiler daha iyi yardımcı olacaktır...

rock43v3r rock43v3r teknocity.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ayni sorun bendede var hangi tasarimi kullanirsam kullanayim, normal harici bir baglanti turu secersem siteye erisememe sorunu veriyor ve site acilmiyor. default olan baglanti secenegini tekrar aktif hale getirirsem site aciliyor. Nedir bunun cozumu

Tarifci Tarifci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 9 / 36
  • Ticaret 8, (%100)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

Recipes (reçete) olarak biliyorum sağlık sitelerinden. Şimdi 2 farklı yöntemde denediğiniz için kafam birazcık karıştı. Ama kalıcı bağlantılardan bu olayı netliğe kavuşturabileceğinizi düşünüyorum...

Kalıcı bağlantılara /%postname%.html etiketini ekleyin. Bu yazılarınız için, Recipe için ise yapabileceğiniz şey wordpress tema dosyasındaki uzantılardan yada sisteme entegre edilen bağlantılardan düzeltebilirsiniz.

Konu ile ilgili olarak sizlere PHP yazılımından anlayan kişiler daha iyi yardımcı olacaktır...

Teşekkürler cevabınız için, peki bu durum seo ve google da sayfa gösterimi açısından sıkıntı teşkil eder mi ?

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al