wmaraci reklam

[Ücretli]Arama kısmında il seçince ilçeleri göstermiyor.

9 Mesajlar 909 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

berat00 berat00 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Merhabalar, sitenin arama kısmında resimde de gördüğünüz gibi sadece illeri seçebileceğimiz bölüm var. Ben il seçildikten sonra o ilin ilçelerini gösteren bir yerin daha açılmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Bir eklentisi mi var yoksa benim temamın üzerinden bir kaç kod ile oynayıp yapabilir miyim. Homeo temasını kullanıyorum.

Bu şekilde alt konum olarak ilçeler ekleniyor ancak arama yerinde şehrin altında çıkıyo bu alt konuma eklenenleri ayrı bir bölümde göstermem gerek. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Seçili İller alanının yanına İlçeler alanı da eklemeniz gerekir. Ya da arama yapacak olan kişi, ilçe adını yazarak o lokasyondaki girişleri listeleyecek. Yani Adana seçildiğinde tüm Adana da kayıtlı listeler sıralanacak. Seyhan seçtiğinizde ise Adana-Seyhan şeklinde bir sıralama oluşmalı...

• Üyelik 06.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Seçili İller alanının yanına İlçeler alanı da eklemeniz gerekir. Ya da arama yapacak olan kişi, ilçe adını yazarak o lokasyondaki girişleri listeleyecek. Yani Adana seçildiğinde tüm Adana da kayıtlı listeler sıralanacak. Seyhan seçtiğinizde ise Adana-Seyhan şeklinde bir sıralama oluşmalı...

Evet ama bunu nasıl yapabilirim? Teamvieverdan bağlanıp veya size site bilgilerini versem yapabilir misiniz?

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

berat00 adlı üyeden alıntı

Evet ama bunu nasıl yapabilirim? Teamvieverdan bağlanıp veya size site bilgilerini versem yapabilir misiniz?

Bunu yapmanıza gerek yok aslında, siz sadece içerik girin yeterli. Demoda arama yaparken, haritadan veri çekiyor. O nedenle ilçeleri ayrıca belirtmenize gerek yok.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Bunu yapmanıza gerek yok aslında, siz sadece içerik girin yeterli. Demoda arama yaparken, haritadan veri çekiyor. O nedenle ilçeleri ayrıca belirtmenize gerek yok.

Teşekkür ederim ama benim istediğim o arama kısmına yazarak değilde ili seçtiği gibi ilçeninde o şekilde seçilmesini istiyorum. :(

Bu sitede olduğu gibi. www.dugunbuketi.com

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Admin Panel > Properties > Fields Manager > Label (+)
adımlarını takip ederek yeni bir sekme oluşturabilirsin, ancak ilçeleri nasıl çekebilirsin bilmiyorum.

Label oluşturduktan sonra, Ana sayfa > Elementor Edit > Apus Properties Search Düzenle ile Solda açılan menüden Rooms sekmesini çoğalt ve düzenle, Rooms kısmına tıkla ve oluşturduğun ilçeleri seç kaydet.

üzerine biraz çalışırsan il seçimiine göre ilçe listelerini düşürebilirsin. Ayarları var ama tam inceleyemedim.

• Üyelik 06.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Admin Panel > Properties > Fields Manager > Label (+)
adımlarını takip ederek yeni bir sekme oluşturabilirsin, ancak ilçeleri nasıl çekebilirsin bilmiyorum.

Label oluşturduktan sonra, Ana sayfa > Elementor Edit > Apus Properties Search Düzenle ile Solda açılan menüden Rooms sekmesini çoğalt ve düzenle, Rooms kısmına tıkla ve oluşturduğun ilçeleri seç kaydet.

üzerine biraz çalışırsan il seçimiine göre ilçe listelerini düşürebilirsin. Ayarları var ama tam inceleyemedim.

Evet dediğiniz gibi yapınca ilçe sekmesi oluşturuluyor. Yine dediğiniz gibi il seçince o ile bağlı ilçeleri düşürmek gerek çünkü tüm ilçeleri gösteriyor.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

berat00 adlı üyeden alıntı

Evet dediğiniz gibi yapınca ilçe sekmesi oluşturuluyor. Yine dediğiniz gibi il seçince o ile bağlı ilçeleri düşürmek gerek çünkü tüm ilçeleri gösteriyor.

Ayarlarında bir tür SelectList varsa onu işaretleyerek İl > İlçe listesi otomatik yapılabilir kanısındayım.

• Üyelik 06.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ücret karşılığı yapabilecek biri varsa ulaşabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al