wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretsiz Wordpress Eğitim Videoları

6 Mesajlar 935 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cagdastakis cagdastakis cagdastakis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 728
  • Beğeniler 60 / 298
  • Ticaret 1, (%100)
Çekmeyi düşündüğüm wordpress eğitim videoları serisi var. ancak işi bilince işe gidesiniz gelmiyor. Neler hakkında video çekmeliyim önerileri alabilirmiyim.
Örnek:
Wordpress'te sayfalandırma nasıl yapılır
Wordpress'te shortcode nasıl yapılır
vs.

Önerilerinizi bekliyorum. Mantıklı bulduğum başlıkları anlatan videolar çekip youtube da paylaşıcam.
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

Konu wordpress ise gerisi teferruattır!
http://wp-nasilyapilir.com/
wmaraci
reklam

byuzun byuzun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 16 / 36
  • Ticaret 16, (%100)
Özel alan ekleme ve yazı içinde özel alanı çağırma olabilir.
Farklı sayfa şablonları oluşturma olabilir.
Ama daha spesifik konular istiyorsan şu infinite scroll olayı var :) Yazının sonuna gelince bir önceki yazı yükleniyor ve head taki meta larıda değiştirip title,tag filan sanki linke tıklanıp önceki yazıya gidilmiş gibi oluyor. Ben bi kaç pluginle denedim ama hiçbiri tam çalışmıyor. O konuya bi el atıp bide videolu çekersen çok sevap olur :)

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
-Çoğu kişinin h kriterleri sorunu var genellikle hocam. Bu konuda güzel bir video çekimi yapabilirseniz gerçekten süper olur. Toplu bir şekilde bu sorunu giderme diye.

- Wordpress temayı eklentisiniz responsive yapabilme gibi birşey varsa buda güzel olur hocam.

- seo ayarları mümkünse eklentisiniz ( bir çok kişide gördüm hocam eklentisiniz seo ayarlarını yapıp kullananlar ve çok iyi yerlere gelenler var.

- Wp hızlandırma sorunu bir çok kişide mevcut, internette olan makalelerin çoğu olumsuz yönde. Gözüktüğü gibi değil. Örneğin ben hızlandırmak için hiç bir eklenti kullanmıyorum ve bir seocudan bir wordpress uzmanından yardım istediğimde hızı ws yerinde diye dönüşler alıyorum ve aksine eklenti kurup ayarlarını yaptığım taktirde yavaşlık dahada artmakta.

- Google Pagespeed sorunlarını wordpress üzerinde nasıl çözebiliriz mesela yazı boyutu gibi sorunlar var. Phpde bunu yapıyorum fakat wordpress biraz farklı geliyor bu konuda bana. Yada ben öyle düşünüyorum.

Yani bu tür videolar çekebilme imkanınız varsa gerçekten bir çok eğitim videosundan daha farklı olursunuz. Konu dışına çıktım mı bilmiyorum ama size başarılar dilerim hocam çekmeye başladığınızda rica etsem iletişime geçerseniz incelemek isterim. Elbette bilmediğim şeyler çıkar bilgilenirim. Konu ne olursa olsun muhakkak dönüş bekliyor olacağım. :)

Teşekkürler İyi Forumlar.

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

cagdastakis cagdastakis cagdastakis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 728
  • Beğeniler 60 / 298
  • Ticaret 1, (%100)

byuzun adlı üyeden alıntı

Özel alan ekleme ve yazı içinde özel alanı çağırma olabilir.
Farklı sayfa şablonları oluşturma olabilir.
Ama daha spesifik konular istiyorsa....... .......uya bi el atıp bide videolu çekersen çok sevap olur :)

SuatGülten adlı üyeden alıntı

-Çoğu kişinin h kriterleri sorunu var genellikle hocam. Bu konuda güzel bir video çekimi yapa........ ....... rica etsem iletişime geçerseniz incelemek isterim. Elbette bilmediğim şeyler çıkar bilgilenirim. Konu ne olursa olsun muhakkak dönüş bekliyor olacağım. :)

Teşekkürler İyi Forumlar.

Güzel başlıklar infinite scroll biraz konu dışı aslında ama hepsine değinicem teşekkürler var mı arttıran?
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

Konu wordpress ise gerisi teferruattır!
http://wp-nasilyapilir.com/
wmaraci
wmaraci

Mcalisir52 Mcalisir52 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam seo konusuna ayrıntılı değinirseniz çok iyi olur. İnternetteki bilgiler maalesef klasik şablonlar halinde.

Örneğin kurduğum içeriğinde makale bulunmayacak indirme temalı bir siteme nasıl seo ayarları yapabilirim gibi konular kafamı kurcalıyor ki böyle bir bilgi herhangi bir yerde de mevcut değil.

Ayrıntılar üzerinde durup tipler verirseniz bir çok arkadaşımızı bilgilendirmiş olursunuz.
cagdastakis

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
WordPress CSS Sprite Tekniği Nasıl Yapılır.
WordPress Kategoriye Özel Şablon Nasıl Hazırlanır.
WordPress SEO İçin Resim Optimizasyonu Nasıl Yapılır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar cagdastakis :D
cagdastakis

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al